مد و لباس

آموزش دوخت لباس شب یلدا(پیراهن هندوانه ایی)

نحوه ی دوخت پیراهن هندوانه ایی(لباس شب یلدایی)

دوخت لباس شب یلدا (پیراهن هندوانه ای)

وسایل لازم:

  • پارچه نخی سفید ۱ متر (از ملحفه های قدیمی هم می توانید استفاده کنید)
  • نوار حاشیه پوم پوم سبز رنگ
  • رنگ پارچه سبز و صورتی (از رنگ غذا هم می توانید استفاده کنید)
  • پارچه نمدی سیاه یا ماژیک سیاه

نحوه دوخت پیراهن هندوانه ای (لباس شب یلدا)

مرحله اول:

در ابتدا باید پارچه را به شکل یک دایره برش بدهیم. یک روش برای این کار این است که، یک تکه پارچه مربع شکل را از وسط یک تا بزنیم، و سپس دوباره یک تای دیگر نیز از وسط بزنیم. با این یک مربع کوچک تر خواهیم داشت.

حال به وسیله یک نخ یا کاموا و یک مداد یا خودکار که به نخ متصل کرده ایم، وسیله ای شبیه به یک پرگار می سازیم. سر نخ را در یک گوشه مربع قرار داده و با سر دیگرش که به مداد متصل است، یک ربع دایره را رسم می کنیم. سپس از روی علامت گذاری پارچه را برش می دهیم. در این مرحله یک دایره به دست می آید.

برش پیراهن
برش پیراهن

حالا با استفاده از همین روش یک دایره کوچک تر نیز در گوشه مربع ایجاد کرده و آن را برش می دهیم. این دایره که یک سوراخ در وسط دایره بزرگ تر به وجود می آورد، در واقع یقه لباس شب یلدا ماست.

در مرحله بعد باید پیراهن را رنگ کنیم.

مرحله دوم:

برای رنگ کردن پیراهن هندوانه ای، ابتدا از رنگ قرمز یا صورتی استفاده می کنیم. رنگ قرمز را در کاسه ای آماده کرده و قسمتی از پیراهن را درون رنگ قرار داده تا رنگ بگیرد، و قسمتی را در حاشیه دایره برای رنگ سبز هندوانه باقی می گذاریم. اجازه می دهیم رنگ قرمز خشک شود. فراموش نکنید که رنگ پارچه بعد از خشک شدن روشن تر خواهد شد.

رنگ کردن پارچه
رنگ کردن پارچه

بعد از اینکه رنگ اول خشک شد، به سراغ رنگ سبز می رویم. رنگ سبز را نیز در کاسه ای آماده می کنیم، و حاشیه دایره را درون کاسه می گذاریم. دقت کنید که باید یک فاصله سفید بین رنگ قرمز و سبز باقی بگذارید. اجازه می دهیم تا رنگ سبز نیز خشک شود.

مرحله سوم:

بعد از اینکه پیراهن هندوانه ای را رنگ کرده و اجازه دادیم رنگ ها خشک شوند، لبه پیراهن یعنی دور دایره و همچنین قسمت یقه پیراهن را تو گذاشته و می دوزیم. سپس نوار پوم پوم را دور تا دور دایره می دوزیم.

حال به سراغ پارچه نمدی سیاه رنگ می رویم تا تخمه های هندوانه را آماده کنیم. برای این کار پارچه نمدی را به شکل دایره یا اشک های کوچک برش می دهیم. و دانه های سیاه را در تمام نقاط قرمز رنگ پیراهن با فاصله های مشخص، به وسیله چسب می چسبانیم. اگر پارچه نمدی در دسترس نداشتید، می توانید با ماژیک سیاه نقطه های کوچکی را به عنوان تخمه های هندوانه روی قسمت قرمز رنگ لباس شب یلدا خود بکشید.

پیراهن هندوانه ای
پیراهن هندوانه ای
لباس با تم شب یلدا
لباس با تم شب یلدا
لباس با تم هندوانه
لباس با تم هندوانه

حالا لباس شب یلدا ما آماده است.

این پیراهن هندوانه ای زیبا و بامزه نه تنها برای جشن های شب یلدا مناسب است، بلکه می توانید از آن برای عکاسی از کودک عزیزتان در آتلیه نیز استفاده کنید.

فراموش نکنید، اگر این لباس را برای دختر کوچک تان آماده می کنید، بهتر است اجازه دهید تا کودک دلبندتان نیز در دوخت و آماده سازی این پیراهن هندوانه ای زیبا مشارکت کند. زیرا این کار می تواند مانند ساخت یک کاردستی برای کودک عزیر شما سرگرم کننده و جذاب باشد، و بدون شک از پوشیدن لباس شب یلدا دست دوز خود لذتی دو چندان خواهد برد.

لباس شب یلدا دخترانه

در ویمگز بخوانید :  چندین ایده ی متفاوت برای تم نمدی مخصوص شب یلدا
به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن