پیشنهاد ویمگزمجله سرگرمیویدیو

آنباکسینگ و راه اندازی پلتفرم گوگل استادیا Google Stadia

ویدیوی آنباکسینگ و راه اندازی گوگل استادیا Google Stadia

گوگل استدیا چیست؟

اِستادیا (به انگلیسی: Stadia) سرویس اشتراکی بازی ابری است که توسط گوگل راه اندازی شده‌است. این سرویس توانایی پخش آنلاین بازی‌های کامپیوتری را تا وضوح ۴کی و با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه دارد. استادیا در دستگاه‌های مختلف از جمله رایانه، تبلت، گوشی همراه و تلویزیون‌ها قابل استفاده خواهد بود.که اتصال استادیا در رایانه از طریق مرورگر کروم نیز ممکن است. نسخه ابتدایی این سرویس با نام «پراجکت استریم» اجرا و آزمایش شد.

گوگل برای سرویس استادیا دسته بازی انحصاری طراح کرده است. استفاده از سرویس استادیا برای رایانه بدون دسته بازی نیز ممکن است. در صورت نبود کنترلر می توان از ماوس و صفحه کلید استفاده کرد. اگرچه برای استفاده آن در تلویزیون دسته مذکور لازم خواهد بود. این دسته دارای دکمه هایی برای دسترسی به دستیار گوگل و پخش زنده بازی است.

هدف نهایی این سرویس، آن خواهد بود که کاربران بتوانند در هرجایی و با هر دستگاهی توانایی اجرای سنگین‌ترین بازی‌ها را به صورت آنلاین و با اتکا به قدرت گرافیکی و پردازشی سرورها انجام دهند.

گوگل پروژه استادیا را برای رقابت با پلی‌استیشن متعلق به شرکت سونی و ایکس‌باکس متعلق به شرکت مایکروسافت، کلید زد. اصل اساسی در استریمینگ بازی در استادیا، افزایش بیشینه سرعت و کاهش بیشینه تأخیر است. براین اساس دسته انحصاری نیز به‌طور مستقیم از طریق اینترنت به سرورهای گوگل متصل خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

منبع
نیک استور
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن