پیشنهاد ویمگزمجله اینترنتی

سریال بازی مرکب squid game

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نگاهی به سریال “بازی مرکب squid game”

اگر ببازی، میمیری!

زندگی یعنی زنده بودن ، مسئله اینجاست که این زنده بودن را چگونه سپری می کنیم. “ویکتور هوگو”

سریال محبوب این روزهای شبکه نتفلیکس بازی مرکب squid game که به شدت پرمخاطب شده و اسم و رسمی برای خود و سازندگانش دست و پا کرده است؛ به قول ویکتور هوگو در مورد چگونه سپری شدن زندگی است.

روایتی تیره و تاریک از آدم های شکست خورده و جدا افتاده که کسی به داد آنها نمی رسد و تنها راه نجاتشان را در پیشنهاد بازی می بینند که آخرش یا مرگ است و یا شانس بدست آوردن پولی هنگفت.درست است اگر در هنگام تماشای این درام یاد فیلم هایی همچون battle royal و the hunger game بیافتید اما بزرگترین چیزی که این سریال هیجان انگیز دارد و از سینمای کره جنوبی نشعت میگیرد ؛ بازی گرفتن ژانرهاست.

دانلود سریال squid game با زیرنویس فارسی

دانلود سریال squid game با زیرنویس فارسی

 

یک درام جنایی در کره جنوبی هرگز فقط یک درام جنایی نیست، بلکه ترکیبی از ژانرهای مختلف است. فیلم های کره ای به طرزی عجیب و با دقت قوانین موجود در ژانرهای هالیوود را به سخره می کشند.صحنه آرایی مینیمال و بازی گونه سریال و چشم نواز بودن آنها بخش بزرگی از موفقیت آن است. کارگردان سریال هونگ دونگ هایوک، دنیای سوررئال و رنگارنگ بازی مرگبار را مانند یک بازی ویدیویی با اشکال و رنگهای خیره کننده ترسیم می‌کند و محیط بازی را در تضاد با خیابان های خاکستری و تیره سئول در می آورد.

بازی کن و خودت را از این منجلابی که در آن گرفتاری نجات بده.

همه ی این عناصر به علاوه تعلیق های ایجاد شده در پایان هر قسمت نفست را بند می آورد و باعث میشود تا چشم از آن برنداری و معتاد دیدنش شوی، چیزی که این روزها در بسیاری از سریال ها و فیلم ها وجود ندارد.

دانلود سریال بازی مرکب squid game
دانلود سریال بازی مرکب squid game

نویسنده علی توحید پرست


از خواندن نقد سریال بازی مرکب Squid Game دست بکشید و سراغ تماشای آن بروید؛ بدون اینکه به تصاویر بیشتر، تریلر رسمی یا هر متن دیگری راجع به آن نگاه کنید. فارغ از هر نظر محترمی که درنهایت راجع به کل اثر داشته باشید، این سریال متعلق به کشور کره جنوبی شامل دقایقی می‌شود که به احتمال زیاد نمی‌خواهید تجربه‌ی شخصی آن‌ها را از دست بدهید؛ سکانس‌هایی آن‌چنان حساب‌شده و خاص که اصلا به آسانی از ذهن بیننده بیرون نمی‌روند.

طی برترین دقایق بهترین اپیزودها، نویسندگی قدرتمند سریال بازی مرکب Squid Game مخاطب را قدم به قدم به سمت پرسش‌هایی هل می‌دهد که دیگر راجع به شخصیت‌ها نیستند. بلکه در ذهن انسان جا می‌گیرند و او را با این تفکر تحت فشار قرار می‌دهند که اگر مثل کاراکترها در فلان وضعیت قرار داشت، واقعا با غریزه‌ی بقا کدام حد و مرزهای اخلاقی را پشت سر می‌گذاشت؟ افشا شدن رازهای سریال Squid Game برای مخاطب می‌تواند کاری کند که او تحت تاثیر شوک اصلی برخی از این لحظات کلیدی قرار نگیرد و بخشی از یک تجربه‌ی خاص و قدرتمند را هرگز نداشته باشد. آیا در صورت لو رفتن برخی از نکات داستان هم سریال ارزش یک دور تماشا را دارد؟ قطعا. ولی اگر می‌توانید، کم‌وبیش چشم‌بسته دل به دریا بزنید.

سریال بازی مرکب squid game چیست

همین‌جا یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت سریال بازی مرکب Squid Game به چشم می‌آید؛ تناسب مثال‌زدنی بین محتوا و پلتفرم پخش محتوا. جنس داستان‌گویی سریال بازی مرکب Squid Game به شکلی است که یک کمپین تبلیغاتی مفصل و پرخرج می‌تواست آسیبی جدی به آن وارد کند. از آن سو اگر پخش یک سریال کره‌ای از کشور محل ساخت آغاز می‌شد و سپس با کسب موفقیت محلی فرصت رفتن به پلتفرم‌های مختلف در کشورهای گوناگون را به‌دست می‌آورد، باز بارها همه به تفصیل راجع به داستان آن صحبت می‌کردند و تعداد محدودی از تماشاگرها موفق به لمس تجربه‌ی اصلی می‌شدند.

سریال بازی مرکب Squid Game نتفلیکس با ۹ قسمت برخوردار از مدت‌زمان‌های متفاوت، نمونه‌ی بارز تولید محتوای درست برای پلتفرم مناسب است

پس برای منفجر شدن بمبِ چنین اثری واقعا هیچ راهی بهتر از پخش ناگهانی و بدون سروصدا از یک شبکه‌ی آنلاین با حدودا ۲۱۰ میلیون مشترک در نقاط متفاوت جهان وجود نداشت. نتفلیکس دقیقا برای به هیجان آوردن مشترک‌های خود و نگه داشتن آن‌ها به اثری همچون سریال بازی مرکب Squid Game نیاز دارد و یک ساخته‌ی به‌خصوص غیر انگلیسی‌زبان به مانند سریال بازی مرکب Squid Game برای رسیدن به بیشترین موفقیت ممکن باید توسط چنین پلتفرمی به مخاطب برسد.

تبلیغات دهان به دهان و سربسته موفق به تبلیغ اثر می‌شوند، مخاطب به آسانی صرفا با چند بار شنیدن نام یک اثر یا دیدن پوستر آن سراغ شبکه‌ی آنلاین مورد بحث می‌رود و تجربه‌ی اصلی تقدیم وی می‌شود. جالب این‌جا است که شبکه‌ی آنلاین استریم‌محور نتفلیکس هم رسما با حداقل هزینه‌ی تبلیغات ناگهان می‌بیند که یک اثر خارجی در آستانه‌ی رکوردشکنی اساسی قرار دارد. بماند که بارها دیده‌ایم چه‌قدر انعطاف‌ پذیری بسیار زیاد یک شبکه آنلاین در مدت‌زمان هر قسمت نیز به نفع نویسندگان سریال‌ها تمام می‌شود.


squid game سریال،دانلود squid game،فیلم squid game،دانلود سریال،زیرنویس سریال،سریال بازی مرکب،فیلم بازی مرکب،دانلود بازی مرکب،بازی ماهی مرکب،قسمت اول بازی مرکب،بازی squid game challenge،دانلود بازی squid game challenge،squid game challenge،دانلود سریال squid game ،سریال squid game قسمت ۵، با زیرنویس فارسی

( رای: 1 امتیاز: 5 )

تماشای بقیه قسمت های « »

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *