مجله خبری

مراقب اپلیکیشن ها و سایت های جعلی کارت سوخت باشید

هشدار پلیس فتا قزوین به شهروندان

سرپرست پلیس فتا قزوین نسبت به استفاده از اپلیکیشنها و سایت‌های جعلی کارت سوخت هشدار داد و از شهروندان خواست : در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir  گزارش کنند .

سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با توجه به اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی مبنی بر الزام استفاده از کارت سوخت برای خودروها و‌همچنین نزدیکی به موعد اعلام شده ، فعالیت اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جعلی فیشینگ به منظور جمع‌آوری اطلاعات مالی نظیر شماره کارت؛رمز دوم اینترنتی‌ و… با عناوین مختلف مانند دریافت آنی و سریع تر از موعد کارت سوخت وسایر تبلیغات کاذب، افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد :مجرمان سایبری با توجه به نزدیکی موعد استفاده از کارت سوخت و از سوی دیگر نداشتن کارت سوخت برای برخی از ماشین‌ها، فرصت را غنیمت شمرده و با راه اندازی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های جعلی اقدام به سرقت اطلاعات می کنند که در نهایت منجر به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص می شود.

سرهنگ فرهودی در توصیه به شهروندان گفت: شهروندان تنها به سامانه‌های اعلام شده از سوی وزارت نفت مراجعه کنند و از اعتماد به سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بی نام و نشان خودداری نمایند.

سرپرست پلیس فتا قزوین در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  گزارش کنند.

منبع: پلیس فتا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.