حواشی

واکنش مردم به لایو جنسی پسر 14 ساله

لایو جنجالی  با پسر 14 ساله نوجوان

از انتشارِ این کلیپ شرمنده ایم اما ببینید وضعیت جامعه رو

این مدل ایرانی ساکن ترکیه که به دلیل حواشی که با یکی از بازیکنان فوتبال درست کرده است، معروف شده است. او در اینستاگرام عکس هایی از خود را که تقریبا برهنه است، پست می کند و به تبلیغ سایت های شرط بندی می پردازد. اخیرا او به خاطر رد پیشنهاد ازدواجش با یکی از افراد مشهور اینستاگرامی، خودکشی کرده است. در ادامه ناهنجاری های وی این بار شاهد لایو غیر اخلاقی  با پسر ۱۴ ساله بودیم که با واکنش مردم روبه رو شد.


ماجرا از این قرار است که یکی از بلاگرهای اینستاگرام لایو میذاره و یه “تینیجر” رو میاره بالا و باهاش صحبت میکنه توی این لایو، این نوجوان چیزهایی میگه که برای مسئولین فرهنگی تلنگریه

میکائیل دیانی روزنامه نگار و فعال اجتماعی در مورد این کلیپ نوشت:

در شوک و بهت و حسرت! از ساعتی که این چند دقیقه لایو اینستاگرام را دیدم در شوک فرو رفته ام؛ شوک این مسئله که چرا چنین شده است؟! در شوک اینکه وقتی پدر و مادر این پسر با این فیلم مواجه می شوند چه می کنند!؟ می ترسم از اینکه رفتار خشونت باری از آنها سر زند و این پسر که اینقدر بی هوا و نترس با زنی در لایو از تجربه جنسی اش با تصور زن صحبت می کند؛ ممکن است آنقدر نااگاه باشد که دست به خطایی بزند که برایش راه برگشتی نباشد! در شوک فرو رفته ام که حالا این پسر با نگاه اقوام و خانواده اش چه می کند!؟ پسری که هیچ کدام از این لاقیدی ها را برای مادر و خواهر خودت نمی پسندد و به صراحت آن را در لایو بیان می کند؛ اما به راحتی هم از خودارضایی خود و همکلاسی هایش حرف می زند! در بُهتم که چطور این زن نمی فهمد که نباید این لایو را اجرا کند! چطور نمی فهمد این نمایش هر لحظه اش تلخ تر و فاجعه آمیز تر می شود و عقبگردی دارد! پسر چهارده ساله ناآگاهانه رفتاری از سر بچگی می کند؛ او که بارها از همان ابتدای لایو می گوید که می ترید به جرم کودک آزاری و خشونت جنسی کودکان علیه‌ش جبهه‌گیری شود چرا تن به خواسته غلط این پسر می دهد! در بُهتم که چطور به عواقب این کار نیاندیشیده است! در بُهتم که کدامین احمقی دست به این حماقت زده که این لایو را ضبط کند و در این ابعاد وسیع منتشر کند! در حسرتم که چطور نسلی از نوجوانان ایرانم آنان که قرار بوده در آینده ای نزدیک این کشور را اداره کنند چنین از درون تهی شده اند! در حسرت و تاسفم برای نظام پرورشی؛ برای مدرسه؛ برای نظام رسانه‌ای؛ برای خانواده که مهم‌ترین محصول شان یعنی همین نوجوانان را رها کرده اند که نتیجه اش چنین فاجعه ای باشد! که پسری چهارده ساله با افتخار از خودارضایی خود و همه همکلاسی هایش صحبت کند! تاسف برای اینستاگرامی که عکس و نام و نشان حاج قاسم را پاک می کند اما آنقدر بی حیاست و آزار کودکان برایش بی اهمیت است که این لایو را قطع نمی کند و همینطور ادامه می دهد. تاسف برای آنکه هنوز متوجه نشده ایم؛ زیست جنسی جامعه تغییر کرده است؛ تلفن های هوشمند دسترس به محتوای جنسی را در صدم ثانیه فراهم کرده است و کودکان و نوجوانان ما در آن غرق هستند! قلبم هنوز درد می کند؛ نگران این نوجوانم که سرخوشی اش حادثه ای بدتر را رقم نزند!”

لایو در صفحه اینستاگرام

زن معلوم الحال در صفحه اینستاگرام لایو میگذارد و  با یک ” تینیجر ” یا نوجوان پسر صحبت میکند که این لایو واکنش های زیادی در پی داشته . در این لایو اینستاگرامی ، این نوجوان 14 ساله که خود را متولد سال 85 معرفی میکند مسائلی را مطرح میکند که برای مسئولین فرهنگی کشور جای تامل دارد .لایو اینستاگرام و نوع دیالوگ کودک‌ پسر ۱۴ ساله با یک زن معلوم الحال مجددا ثابت می کند در محیط های رها شده با مدیریت غرب زده و روشنفکران ، نگاه به زن بدترین، نازلترین و حیوانی ترین شکل میباشد.

اما لازم است این مسأله را کوچیک نبینیم؛ برخی ابعادش را حذف نکنیم؛ این یک مشت نمونه خروارهاست و بهانه ‌ای مناسب برای طرح برخی مشکلات اساسی!

( رای: 4 امتیاز: 4 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.