پیشنهاد ویمگزورزشی

عیسی آل کثیر بازیکن گلزن پرسپولیس ۶ ماه محروم شد !

محرومیت عیسی آل کثیر

شادی پس از گل موجب محرومیت ۶ ماه آل کثیر شد

خود عیسی آل کثیر هم در خصوص شادی گلش اعلام کرده « من این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعا دوستش دارم و چشم‌های کوچکی دارد. از سال‌های قبل، گل که می‌زدم به افتخارش، چشم‌هایم را مثل او می‌کردم، همین.»

کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد کمیته انضباطی عیسی آل کثیر، مهاجم پرسپولیس را به دلیل نقض قانون ۵۸.۱ انضباطی برای مدت ۶ ماه از هر گونه فعالیت ورزشی محروم کرد.

این محرومیت آل کثیر به دلیل شادی بعد از گل با پاختاکور که حرکتی نژاد پرستانه اطلاق شد. همچنین این بازیکن ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی شد.

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز حکم سنگینی را برای عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس صادر کرد و بر این اساس این بازیکن به خاطر شادی جنجالی اش مقابل پاختاکور ازبکستان ۶ ماه از حضور در میادین فوتبال محروم شد.

در اطلاعیه‌ای که امروز سایت AFC‌ در این خصوص صادر کرده، آمده است:
«کمیته انضباطی و اخلاقی کنفدراسیون فوتبال آسیا، عیسی آل کثیر از تیم پرسپولیسرا به دلیل نقص ماده ۵۸.۱ قانون انضباطی کنفدراسیون از شرکت در هر نوع فعالیت مربوط به فوتبال به مدت ۶ ماه منع کرده است و این محرومیت بلافاصله اجرا می‌شود.

همچنین این بازیکن ۱۰ هزار دلار نیز جریمه نقدی را باید پرداخت کند. دلیل این محرومیت حرکات تبعیض آمیز در جریان بازی لیگ قهرمانان مقابل پاختاکور در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ است.»

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین در آخر اطلاعیه‌اش به ماده ای که با استناد به آن آل کثیر محروم شده، اشاره کرده: «ماده ۵۸.۱ قانون انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید کسی که با استفاده از سخنان تحقیرآمیز، تبعیض آمیز یا تحقیر آمیز یا اقدامات مربوط به نژاد، رنگ پوست، جنسیت، ناتوانی، زبان، سن، شکل ظاهری، مذهب، عقاید سیاسی، ثروت، تولد، حیثیت شخص یا گروهی از افراد را مورد خدشه قرار بدهد باید محکوم شود. همچنین اگر افراد گرایش جنسی یا منشا قومی، ملی یا اجتماعی مرتکب تخلف شده باشد هم شامل این قانون می‌شود».

با این تفاسیر در فاصله چند ساعت تا دیدار پرسپولیس مقابل النصر عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا شوک بدی به کاروان سرخپوشان ایران وارد کرده است. حالا با توجه به اینکه در حکم آمده که بلافاصله اجرا خواهد شد، آل کثیر در بازی امشب مقابل النصر هم نمی‌تواند به میدان برود.

آل کثیر طی دو روز گذشته بارها توضیح داده که شادی گلش را به خاطر فرم چشمان میکاییل برادرزاده هشت ساله‌اش مقابل پاختاکور چنین کاری انجام داده اما کمیته انضباطی AFC این مساله را مصداق مسائل نژادپرستی تشخیص داده و رای به محرومیت سنگین برای مهاجم تازه وارد و گلزن پرسپولیس داده است.

موضوع البته برای آل کثیر ساده تر از این حرف هاست؛ او امروز در گفتگو با وبسایت رسمی پرسپولیس در این باره توضیح داده و گفته:  «می‌توانید از آن‌هایی که سال‌هاست من را می‌شناسند بپرسید. اصلا اهل این نیستم که بخواهم باعث ناراحتی دیگران بشوم. همین خوشحالی را در بازی های قبلی مقابل الشارجه و السد انجام دادم، حرف و حدیث و حساسیتی هم نبود، به هر حال من این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعا دوستش دارم و چشم های کوچکی دارد.»

 

میکاییل برادرزاده ۸ ساله و کوچک آل کثیر که رابطه بسیار خوبی با او دارد، همان فردی است که چند بار در مصاحبه های این بازیکن کنارش حاضر شده و به نظر می‌رسد مهاجم سرخ ها علاقه ویژه ای به او دارد.

 

تصاویر خوشحالی های پس از گل ال کثیر با پیراهن صنعت نفت و پیکان نشان می‌دهد که وی پیش‌تر هم این مدل خوشحالی را انجام داده بود و اساسا همین تصاویر آرشیوی ثابت می‌کند که او هیچ غرض خاصی نداشته است.

 

 

 

 

توضیح باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه شده تا حساسیت احتمالی در این باره از بین برود؛ البته این مسئله موضوع چندان ملتهبی نبوده و کنفدراسیون فوتبال آسیا برحسب وظیفه برای بررسی موضوع نامه زده بود.

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 4 امتیاز: 4.3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.