مجله خبریپیشنهاد ویمگز
موضوعات داغ

فیلم حادثه ناوچه کنارک ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش ایران حادثه ناوچه کنارک را تایید کرد

( رای: 5 امتیاز: 5 )

ارتش ایران «بروز حادثه برای شناور کنارک» در آب‌های جاسک را تائید کرد

بنا بر آن‌چه رسانه‌ها و رادیو تلویزیون دولتی ایران به نقل از روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس منتشر کرده‌اند واقعه در بعد از ظهر روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت و در زمان انجام تمرین دریایی توسط شماری از شناورها رخ داده است.بنا بر این بیانیه «شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شده و تا کنون شهادت یک نفر محرز و تعدادی نیز مجروح شده‌اند».

نیروی دریایی ارتش ایران بدون ارائه جزئیات بیشتری افزوده «ابعاد حادثه در دست بررسی دقیق کارشناسان فنی است».

ساعاتی پیش از انتشار این بیانیه خبرها و گزارش‌های غیررسمی حاکی از «شلیک اشتباهی ناو جنگی جماران» به ناوچه کنارک در آب‌های دریای عمان بود.

گزارش‌های غیررسمی از «شلیک اشتباهی موشک از ناو جماران به ناوچه کنارک»

تصویری منتشر شده در خبرگزاری دولتی ایرنا در مهر ماه ۱۳۹۷ از ناوچه کنارک در منطقه سوم نیروی دریاییمهدی بختیاری، که با رسانه‌هایی مانند خبرگزاری فارس و تسنیم کار می‌کند و در سوریه نیز حضور داشته، پیشتر گفته بود «گویا شلیک موشک کروز توسط ناو جماران بوده که اشتباها به یکی از شناورهای لجستیک (کنارک) برخورد کرده است».

بنا بر گزارش‌های غیررسمی اولیه ناوچه کنارک «غرق شده» یا به‌شدت آسیب دیده و شماری از پرسنل و نیروهای ارتش ایران نیز «جان خود را از دست داده‌اند» یا «مفقود شده‌اند».

کنارک از شناورهای کلاس هندیجان است که ۴۷ متر طول دارند و گفته می‌شود به‌‌عنوان ناو تدارکاتی سبک به خدمت گرفته می‌شوند.شناورهای این کلاس می‌توانند تا ده‌ها خدمه را حمل کنند. با این حال هنوز مشخص نیست چه تعداد از پرسنل نیروی دریایی در آن حضور داشتند.

کنارک در مهر ۱۳۹۷ به گفته ارتش ایران به‌روزرسانی شده و دوباره به نیروی دریایی پیوسته بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.