مجله آموزشی

آموزش بافت اشارپ مدل صدفی (بخش2)

آموزش بافت اشارپ

( رای: 5 امتیاز: 2.8 )

آموزش بافت اشارپ مدل صدفی با قلاب بخش دوم

برای بافت این مدل شنل آموزش رو در دو پست مجزا برایتان شرح داده اییم که به صورت کامل آموزش ببینید . بخش اول این آموزش رو با کلیک بر روی اینجا میتوانید مشاهده کنید .

مرحله اول

آموزش بافت اشارپ مدل صدفی
آموزش بافت اشارپ مدل صدفی

پس از در آوردن دانه ها از روی کارت لازم هست از قمت پایین نخ هایی رو که از روی کارت کشیدیم به این شکل بیاریم کنار دونه ی اصلی و یک پایه کوتاه بزنیم و دوتا زنجیره و مجددا یک پایه کوتاه و دوباره دوتا زنجیره.دقت کنیم که دونه هامون رو بادقت از پایین بگیریم و با زنجیره ها به دقت میزون کنیم که در نهایت دونه ها پیچ و تاب نداشته باشند.

پس اینجور شد که دوتا فاصله که همون زنجیره هست میندازیم و دونه دونه پایه هارو نصب میکنیم.

بعد از اینکه این 20 تا رو وصل کردیم دونه ی آخر رو با یک پایه کوتاهبه سرر زمینه ی کار بافته میشه.

مرحله دوم

آموزش بافت اشارپ مدل صدفی
آموزش بافت اشارپ مدل صدفی

بعد از اینکه اون 20 تا دونه تموم شد با پایه کوتاه بافتمون رو به بافت زمینه وصل میکنیم.بعد از آن به وسیله ی بافت سه تا زنجیره و یک پایه کوتاه در فاصله ی تمام این خونه های نواری شکل سه تا زنجیره و یک پایه کوتاه لازم هست بزنیم تا به انتهای رج برسیم.بعد از اینکه به انتهای رج و صفحه ی کارمون رسیدیم لازم هست بافت صفحه رو داشته باشیم و باز اضافه کردن رو داریم و دونه های صفحه ی ما به 9 تا میرسه .

همچنین بخوانید : آموزش بافت پادری بسیار زیبا

بعد از اینکه 9تا خونه رو زدیم و به سر صدفمون رسیدیم بعد لازم هست 5 عدد زنجیره و یک پایه کوتاه در فضایی که یک دونه از خونه های ردیف قبل که همون 3تا زنجیره ها بود یک دونه جا میزاریم و داخل خونه یعدی یک پایه کوتاه میزنیم.پس یک در میون 5تا زنجیره و یک پایه کوتاه تا کل روی صفمون رو بافت بزنیم.

وقتی به گوشه ی کار رسیدیم آخرین ردیف صدف اولمون هست که لازمه با بافت سه تا زنجیره و یک پایه کوتاه دو یا سه مرتبه در اون حلقه ی 5تاییمون تکرار کنیم پس در اون حلقه های 5تایی بافت دو مرتبه بافت سه عدد زنجیره و یک پایه کوتاه رو تکرار کنید تا این تصویر رو داشته باشید.

مرحله سوم

پس از پایان صدف اول مجددا با دوتا زنجیره با همون اضافه کردن(یعنی قرار بود تمام صفحمون ده تا بشه تا بتونیم صفحمون رو ایجاد کنیم)تا به ده خونه برسیم لازم هست دوباره صفحمون ایجاد بشه یعنی باز فضا سازی  با یک دونه مثلث ایجاد بشه و این بافت 13 تا رو ایجاد کنیم و برگردیم و این صدف اول رو تشکیل بدیم بعد از صدف اول مطابق  صدف اول صدف دوم رو هم میزنیم منتها قبل از ریف آخر (که سه تا زنجیره و یک دونه پایه کوتاه زدیم) بایستی در بین دوتا فضای دو تا صدف باقته شده گل سوم بافته بشه.زمانی که در فضای بین دوتا صدف قرار میگیریم لازم هست بافتی رو که در ابتدای صفحه ی کار انجام دادیم رو اینجا انجام بدیم و کارتمون رو میکشیم.

مرحله چهارم

وقتی سه تا زنجیره هارو روی ردیف آخرمون میزنیم تقریبا 5تا دونه از این پیکوت هارو(پیکوت: سه تا زنجیره و یک دونه پایه کوتاه هست)7تا پیکوت که زدیم دونه هارو رها میکنیم و صدفمون رو نصبش میکنیم وصدف بعدی وقتی که برمیگردیم با پایه در مرکز صدف ردیف قبل قرار میدیم.لازم هست این کار رو تا 14 صدف انجام بدیم.در پایان کار بخار داده میشه و تمام!

آموزش بافت اشارپ مدل صدفی
آموزش بافت اشارپ مدل صدفی
( رای: 5 امتیاز: 2.8 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.