مجله آموزشی

آموزش کلاه سه تکه نوزادی

( رای: 2 امتیاز: 4.5 )

آموزش کلاه سه تکه نوزادی همراه با الگو

این کلاه از قسمت جلوی صورت شروع میشه سه سانت کش بافت یکی زیر یکی رو میبافیم.بعد از این 7سانت قسمت جلوی صورت نقش رو میبافیم . حالا دانه هایی که سر انداخیتم سه قسمت میکنیم .قسمت اول رو کور میکنیم به این شکل که دوتا رو یکی میکنیم و برمیگردونیم. سپس نقش رو تا آخر رج ادامه میدیم . سمت دیگری رو که یخواهیم شروع کنیم ابتدا کور میکنیم.

همچنین بخوانید : آموزش بافت پیراهن زنانه

اندازه ی سانت بچه ها

  • بستگی به درشتی و ریزی بچه ها داره
  • به ضخامت کاموا بستگی داره

حالا ما فقط قسمت وسط رو روی میل داریم و اینقدر ادامه یدیم تا بلندیش به جایی رسه که ما کور کردیم چون اینجا پشت سر هست و لازمه بلند بشه. پس از این بافت دوونه گیری میکنیم و کش بافت دولا میکنیم تا پشت سر بسته شود.

آموزش کلاه سه تکه نوزادی
آموزش کلاه سه تکه نوزادی

دونه گیری

سر قلاب داخل نخ هایی کنار هم هست میره تو حلقه میشه و میاد بیرون . روی نقش لازمه دونه گیری بشه نه پشت نقش چون یک حالت درز میخوره که این درز قشنگ مشخصه.

آموزش کلاه سه تکه نوزادی
آموزش کلاه سه تکه نوزادی

کلاه شیطونک

این کلاه رو اندازه ی دور سر دونه میندازیم. کش بافت میبافیم و یک لا باشه یعنی سه سانت.در قسمت بالای کلاه همه ی دونه ها دوتا یکی میشه و این دونه ها نصف میشه و این دونه هارو شروع به بافت میکنیم و هرچقدر که خواستیم بلند باشه رج میبافیم و از طرفین کم میگنیم تا به سه دونه برسه و بعد کور میکنیم و در آخر برای تزیین یک پمپم استفاده میکنیم.

همچنین بخوانید : آموزش بافت پیراهن زنانه

کلاه گوش گرم کن

دونه هارو تقسیم میکنی و از دو طرف تقسیم بر سه میکنیم و جلوی صورت میمونه درز پشت سر قرار گرفته و از دو طرف شروع به دونه گیری میکنیم.دونه هارو که گرفتیم از دو طرف شروع به کم کردن میکنیم تا سه دونه براشون بمونه این سه دونه رو ادامه میدیم تا بتونیم زیر گردن گره بزنیم.

( رای: 2 امتیاز: 4.5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *