مجله آموزشی

آموزش بافت اسکاج گل دو رو

( رای: 23 امتیاز: 3.6 )

آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی

میخواهیم با هم این اسکاچ زیبا رو که به شکل گل هست را ببافیم . این یک اسکاچ دو لایه است که با دو رنگ کاموا بافته شده است .

وسایل مورد نیاز برای آموزش بافت اسکاج گل دو رو

  • قلاب شماره ۳
  • نخ سوزنی ۲ رنگ مخالف هم

ما برای بافتن این اسکاچ اول یک حلقه جادویی میزنیم (مطابق ویدئو) بعد من قلاب را وارد میکنم و سه تا زنجیره میزنم که حکم یک پایه بلند را برام داره و میخوام داخل حلقه ام ۱۶ تا پایه بلند پر کنم که این سه تا یکیش حساب میشه ، باید ۱۵ تا دیگ داخل حلقه ام پایه بلند ببافم . نخ پایینی حلقه رو میکشم تا کارم جمع بشه حالا میام به اون سه تا زنجیره ای که اول داشتم وصلش میکنم و کارم در این رج تمام میشود .

آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی 
آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی

باز سه تا زنجیره میزنم به عنوان یک پایه بلند و به جای اون سه تا زنجیره ای که اول داشتیم ، حالا میریم پایه بعدیش را یک پایه بلند میبافیم در واقع میشود دو تا پایه بلند ، یک دانه زنجیره میزنیم دقیقا میریم پایه ی بعدی را میبافیم . دو تا پایه میبافم یک دانه زنجیره میزنم ، دوباره ۲ تا پایه دیگ میبافم و یک زنجیره میزنم . در واقع در این رج میخوام دو تا پایه ببافم و یک دانه زنجیره بزنم . در آخر باید ۸ تا از این پایه های دو تایی بافته باشم .کارمان با این رنگ تمام شد و نخ را قطع کرده و مابین کار محو میکنیم .

همچنین بخوانید : آموزش بافت اسکاج گل رز

نگ جدیدم را برمیدارم ، یک گره به سر قلابم میزنم و میام وارد یکی از آن تک زنجیره ها (که بین پایه بلند ها زده بودیم) میشوم . یک بست میزنم بعد سه تا زنجیره میزنم به عنوان یک پایه بلند و همین جا که هستم یک پایه بلند دیگر میبافم ، دو تا زنجیره میزنم و همینجا که هستم دو تا پایه بلند دیگر میبافم ، حالا مستقیم میام میرم تو زنجیره ی بعدی باز دوباره ۲ تا پایه بلند ۲ تا زنجیره میزنم همین جا که هستم دو تا پایه بلند دیگر میبافم . باز میرم توی تک زنجیره ی بعدی ‌و تا آخر همین روند را ادامه میدهم ، به این کار پایه صدفی گفته میشود که در پایان این رج باید ۸ تا پایه صدفی داشته باشیم .

آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی 
آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی

در رج بعد ۴ تا زنجیره میزنیم چون میخواهیم پایه ی دوبل بزنیم . پایه دوبل یعنی دو دور نخ را دور قلاب میپیچانیم و وارد دوتا زنجیره ام میشم و پشت سر هم زنجیره ها را دو تا یکی میکنیم تا تمام شود در این زنجیره که هستم ۱۰ تا پایه ی دوبل میبافم . حالا مستقیم میرویم در دو زنجیره ی بعدی و همین کار را تکرار میکنیم و تا آخر رج اینکار را تکرار میکنم . انتهای کار باید ۸ تا پره داشته باشیم که منظور همان ده تا پایه دوبل هستش .

آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی 
آموزش بافت اسکاج گل دو رو فانتزی

حالا کارمان با این رنگ هم تمام میشود ، سپس یکی دیگر عینا میبافید لنگه ی هم و سپس پشت به پشت هم قرار میدهیم و به هم میبافیم به وسیله ی رنگ دیگر با توجه به توضیحات فیلم به هم متصل میکینیم . آموزش بافت اسکاج گل دو رو با موفقیت به اتمام رساندیم ، امیدواریم ببافید و از آن لذت ببرید .

( رای: 23 امتیاز: 3.6 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.