مجله آموزشی

آموزش بافت سبد تریکو

( رای: 2 امتیاز: 4.5 )

آموزش بافت سبد تریکو بسیار زیبا و آسان

برای بافت این سبد لازم هت گرد بافی انجام بدیم . برای گرد بافی ابتدا یک حلقه میزنیم . داخل حلقه 12 تا پایه کوتاه و در رج بعد یکی دریون یک پایه دوتایی میزنیم و یک پایه تک و این رو اینقدر تکرار میکنیم تا کفی سبد که میخوایم به اندازه ی دلخواهمون برسه .

مرحله بعد

حالا لازم هست یکی در میون داخل تمام خونه های رجمون دوتایی میزنیم یعنی اضافه میکنیم تا سبدمون حالت خمره ایی پیدا کند. برای بافت سبد لازم هست همه ی بافتمون پایه کوتاه باشد.

آموزش بافت سبد تریکو
آموزش بافت سبد تریکو

دیواره

برای بافت دیواره یک رج بافت شیاری میزنیم یعنی نخ رو از پشتی ها میگیریم.و با این بافت یک خط روی کارمون ایجاد میشود.

همچنین بخوانید : آموزش بافت جلیقه پسرانه

مدل

برای ایجاد مدل لاز هست نخ دیگری وارد بافت کنیم . به این صورت که پایه رو میگیریم ولی بافت روش انجام نمیدیم.حالا یک دونه ساده میزنیم و بعد یک رج پایین تر قلاب رو داخل میبریم و یک خونه از رج بالا و یک خونه هم از رج پایین میگیریم. در رج بعدی بافت رو که کامل کردیم و دونه ی آخر رو از پایین گرفتیم حالا نخی که از قبل داشتیم رو میاریم و بافت رو باهاش اتمام میدیم.

آموزش بافت سبد تریکو
آموزش بافت سبد تریکو

حالا قسمتی که پایه کوتاه زده بودیم از رج پایین میگیریم و اونایی که از بالا گرفته بودیم پایه کوتاه ساده میزنیم.این قسمت رو تا جایی میبافیم که میخواهیم اندازه ی بلندی بافتمون باشه.

رج آخر

وقتی به انتهای کار میرسیم میخوایم کار سبد رو تموم کنیم برای این کار یکدونه رو بافت نمیزنیم و خونه ی بعدی رو بست میزنیم.هرجقدر این کارمون برای ردیف آخر محکم تر باشه سبدمون بهتر جمع خواهد شد!

آموزش بافت سبد تریکو
آموزش بافت سبد تریکو
( رای: 2 امتیاز: 4.5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.