آموزش کاربردی

بافت شالگردن کامل با توضیحات نکات ریز

( رای: 0 امتیاز: 0 )

۱- مدل کلاه بافتنی با پیچ افقی

برای بافت این کلاه باید بافت را از عرض انجام دهید و مدل پیچ را همراه با مدل های دیگری که مورد نظرتان است را ببافید. وقتی کلاه به طول دلخواه رسید همه دانه ها را کور کنید و سپس از عرض بافت دوباره دانه بگیرید و بخش بالای کلاه را ببافید.

عکس مدل کلاه بافتنی با پیچ افقی

 

۲- مدل بافتنی هدبند گیس

در این روش بافت گیس بسیار آسان است و تنهای کافی هر 4 الی 5 رج یک بار مثل بافتن جادکمه تعدادی از دانه های وسط بافت را کور کرده و در رج بعدی دوباره به همان تعداد دانه سر اندازید.
و در نهایت مانند تصویر قسمتهای بندی را از درون هم رد کنید.
عکس مدل بافتنی هدبند گیس

 

۳- بافتن گل با دو میل

این گل با بافت ساده و میل انجام می شود. تنها کافی است به تعداد رج مورد نظرتان ساده بافی کنید و بعد با فاصله معین یک یا دو دانه را تا پایین بشکافید و سپس بافت را مطابق تصویر به شکل گل در آورید.

عکس بافتن گل با دو میل

 

۴- روش بافتن پاپوش ساده با دو میل

این پاپوش بر خلاف دیگر پاپوش ها بسیار ساده بافته می شود. کافی است حدود 10 سانتی متر دانه سر اندازید، سپس دور پای خود را اندازه بگیرید و به اندازه دور پایتان به علاوه 5 سانتی متر دیگر، ساده بافی کنید.
و ادامه کار را با توجه به تصویر زیر انجام دهید.
عکس روش بافتن پاپوش ساده با دو میل
عکس روش بافتن پاپوش ساده با دو میل

 

۵- مدل بافتنی شال گردن مدرن

برای بافتن این شال گردن به عرض دلخواه خود دانه سر اندازید بهتر است از 40 سانتی متر کمتر نباشد. سپس شروع کنید به ساده بافی و بعد از اینکه 10 سانتی متر ساده بافی انجام دادید، 8 الی 10 جا دکمه عمودی ببافید.
و توجه کنید که شکل کلی این شال گردن مثل مثلث می شود یعنی در هر رج از ابتدا و انتهای بافت باید یک دانه کم کنید.
عکس مدل بافتنی شال گردن مدرن

 

۶- مدل بافتن دم آستین حلقه ای با دو میل

برای این مدل بافت باید به تعداد سه دانه از بافت را تا حدود 8 الی 10 رج به صورت جداگانه ببافید و سپس انتهای آن را به پشت بافت وصل کنید.

عکس مدل بافتن دم آستین حلقه ای با دو میل

 

۷- آموزش بافت مدل تمام گیس

برای بافت این مدل باید به تعداد مورد نظر دانه سر اندازید، سپس حدود 5 الی 10 سانتی متر ساده بافی کنید. بعد از ساده بافی باید در یک رج بافت خود را به سه قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را جدا ببافید.
وقتی بافت به طول دلخواه رسید، مدل بافت گیس را با سه رشته انجام دهید و دوباره همه دانه ها را در یک میل بگیرید و 10 سانتی متر دیگر ساده بافی کنید.
عکس مدل بافتن دم آستین حلقه ای با دو میل
کلام آخر
امیدواریم آموزش تصویری مدل بافتنی های ساده و جذاب برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان مجله ویمگز به اشتراک بگذارید.

منبع سایت : آموزش بافتنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.