آموزش کاربردی

ترفند برق انداختن سینک

برق انداختن سینک با مواد شوینده

ترفند برق انداختن سینک

آموزش رفع سیاهی سینک ظرفشویی » وبلاگ استادکار

مهربونا سلام  امیدوارم ایام به کامتان باشد

تمیر کردن روزانه‌ی سینک باید در انتهای شستن ظروف انجام شود. هر بار که ظروف خود را شستید، بلافاصله سینک ظرف‌شویی را نیز تمیز کنید. بهترین محلول برای تمیز کردن سینک، آب و صابون است. اگر می‌خواهید سینک جرم نگیرد، آب و صابون را فراموش نکنید. این ترکیب باعث می شود چربی‌ها روی سینک باقی نمانند و به مرور به جرم و رسوب تبدیل نشوند.

سینک ظرفشویی محل شستشوی ظروف و مواد غذایی می باشد و به همین دلیل باید به طور مرتب تمیز گردد. نظافت سینک ظرفشویی از نظر زیبایی نیز بسیار اهمیت دارد. کابینت ها، محل نگهداری ظروف و برخی از مواد غذایی می باشند و به همین دلیل، نظافت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. خانم های خانه معمولا دوست دارند، آشپزخانه زیبا و پاکیزه به نظر برسد.

برا ما خوزستانیا که آبمون ناخالصی زیاد داره تمیز کردن سینک خیلی سخته ، معمولا لک آب روش میمونه مگه اینکه خشکش کنی فوری ، من مواد زیادی رو برا براق کردن شیرآلات و سینک استفاده کردم ولی هیچکدوم به خوبی این ترکیبی که تو عکسه نمیشه
اول با دمستوس یه دور سینک رو میشوریم با اسکاج و اجازه میدیم ده دیقه کف روی سینک بمونه ، بعد بدون اینکه آب بکشیم جلا دهنده ماشین ظرفشویی پریل میریزیم و اسکاج میکشیم اجازه میدیم ده دیقه دیگه بمونه بعد آب میکشیم و خشک میکنیم ، این ترکیب لک جوهر نمک روی سینک و جرم و زنگ شیر آلات رو هم پاک میکنه .
پ.ن: فقط مارک پریل، با فینیش خیلی تمیز نمیشه.
پ.ن: میتونید با آب تصفیه آب بکشید سینک رو که از بابت نموندن لک خیالتون راحت باشه.

سینک های آهنی و فلزی :

سطح این سینک ها براق و نرم است و جذابیت و محبوبیت بالایی دارد اما معمولا در برابر لکه و آلودگی ها آسیب پذیرتر می باشد و بهترین راه برای مراقبت از این سینک ها این است که قوانین مربوط به سینک های چینی را برای آن ها نیز رعایت کنیم، با این تفاوت که بعد از هر بار استفاده ان ها را شسته و بعد خشک کنیم و توجه داشته باشید که شستن زیادی یکی از راه های مراقبتی برای براق نگه داشتن این سینک هاست.

ترفند برق انداختن سینک

سینک نسوز :

این سینک ها از جنس چینی سرامیک هستند و عموما از چینی معمولی و یا انواع فلزی دوام بالاتری دارند و همچنین در برابر آلودگی یا لکه های آب نیز مقاومت بیشتری دارند.

قوانین مربوط به سینک های چینی را باید در مورد این سینک ها نیز رعایت کنید زیرا دمای بیش از حد بالا و یا استفاده از مواد شیمیایی سنگین می تواند باعث شکستگی این سینک ها شود و برای از بین بردن لکه ها می توانید از یک مایع شوینده ملایم استفاده کنید ، به این صورت که میزان آب و شوینده نصف به نصف باشد و از دستمال کشیدن سفت و آمونیاک نیز در این بین خودداری کنید.

استیل ضد زنگ :

این نوع از سینک ها مراقبت راحت تری نسبت به انواع چینی دارند اما احتمال خط افتادن روی آن ها بیشتر است که همین زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد و استفاده از پاک کننده و شوینده های ملایم برای این جنس از سینک ها با میزان کافی آب مشکلی ندارد و می توانید این کار را به یک روتین روزانه تبدیل کنید و اگر پاک کننده شما حاوی سفید کننده است، حتما باید آن را سریع و کامل تمیز کنید.

ترفند برق انداختن سینک

 تمیزی سینک

سینک آلومینیومی :

این سینک نیز مانند انواع دیگر سینک ها نیاز به تمیز کردن مداوم دارد و استفاده از مایع ظرفشویی، بهترین راه حال برای تمیز کردن آن است. برای این نوع سینک ها نباید از سفید کننده استفاده کرد زیرا باعث جا ماندن لک در آن ها می شود و گاهی اوقات آن ها را سیاه می کند . چنانچه نمناک اشاره کرده است برای از بین بردن لکه ها در این نوع سینک می توانید از براکس استفاده کنید که یک نمک معدنی حاوی اسید بوریک است.

سینک مسی :

سینک های مسی و ضد میکروب طبیعی بهترین نوع سینک ها هستند و PH آن ها خنثی است و می توانند از طریق یک دستمال و صابون و یا مایع ظرفشویی به راحتی شسته شوند و هیچ لکه ای روی آن ها باقی نماند. مخصوصا در قسمت هایی که آب حاوی میزان زیادی ماده معدنی باشد.

مس ممکن است در برابر اسید ها آسیب ببیند که این اسید ها ممکن است در شوینده ها ، غذا های اسیدی مثل گوجه فرنگی و مرکبات وجود داشته باشد و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سینک باید آب کافی را بعد از تماس با اسید برای شستن آن ها به کار ببریم و همچنین از لیمو ، آمونیاک و پاک کننده های سخت برای سینک مسی خودداری کنید.

( رای: 1 امتیاز: 5 )

از طريق
برق انداختن سینک و مطالب دیگر
منبع
ترفند های خانه داری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.