مجله آموزشی

چگونه برنامه شاد را بروز رسانی کنیم؟

( رای: 4 امتیاز: 3 )

بروز رسانی و احراز هویت در برنامه شاد

برنامه شاد برای سال تحصیلی جدید 1400 – 1401 در تاریخ 1 مهر ماه بروز رسانی شده و امکانات جدیدی به این اپلیکیشن اضافه شده است . دانش آموزان و معلمان می توانند با دانلود آخرین نسخه برنامه شاد، که در ادامه قرار داده شده است، اپلیکیشن خود را آپدیت کرده و بدین ترتیب به امکانات نسخه جدید این نرم افزار دسترسی پیدا کنند

همچنین بخوانید : آموزش قدم به قدم ثبت نام و دانلود اپلیکیشن شاد shad 

برنامه شاد نرم افزاری است که توسط وزارت آموزش و پرورش و به منظور پیگیری آموزش دانش آموزان در فضای مجازی بعد از تعطیلی مدارس ارائه شده است . این برنامه که در ابتدا فقط دارای گروه های از پیش تعریف شده برای هر مدرسه و کلاس بود ، به دانش آموزان و معلمان این امکان را می داد تا با یکدیگر ارتباطی امن برقرار کرده و امر آموزش را در بستر فضای مجازی ادامه دهند .روند فعالیت در برنامه شاد در ابتدا بدین صورت بود که معلمان محتوای آموزشی را در گروه های کلاسی بار گذاری یا آپلود کرده و دانش آموزان پس از مشاهده محتوا ، سوالات خود را مطرح و معلمان به رفع اشکلات دانش آموزان می پرداختند .

آموزش شاد با امکان لایو که جدیدا در ان گنجانده شده راهی برای تحصیل دانش آموزان در یک مدرسه مجازی است که از طریق آن می توانند به برنامه درسی خود دسترسی پیدا کنند با توجه به شرایط موجود و عدم امکان حضور در دانش آموزان مدارس ، این برنامه توسط سازمان آموزشی ارائه می شود تا دانش آموزان بتوانند دروس خود را از طریق اینترنت فرا بگیرند التبه در صورتی که لایو برنامه کار نکرد میتوانید با adobe connect دانلود جهت برگزاری live و گفتگوی دوستانه استفاده نمایید زیرا که سرعت و کیفیت خوبی دارد.

به روز رسانی برنامه شاد

بروزرسانی شاد با روش های مختلفی امکان پذیر است و شما می توانید با هر یک از روش های زیر اقدام به بروزرسانی شاد کنید. لازم به ذکر است که فعلا نسخه آیفون شاد موجود نیست و این برنامه تنها بر روی گوشی های نصب می شود که دارای سیستم عامل اندروید باشند.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد : ظرفیت‌های « شاد » را توسعه داده ایم و روز پنج‌شنبه ۱۳ شهریور رونمایی از شاد جدید با قابلیت‌های متعدد و متمایز است. .


لینک دانلود نرم افزار شاد برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید :

 دانلود نرم افزار شاد برای گوشی های اندروید
دانلود به روز رسانی نرم افزار شاد برای گوشی های اندروید

نسخه تحت وب شاد هم منتشر شد. با مراجعه به شاد تحت وب که لینک آن در ادامه تقدیم شما می شود می توانید از طریق دسکتاپ کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، گوشی آیفون و به طور کلی هر سیستم دیگری سامانه به شاد دسترسی داشته باشید.

 • لینک های دسترسی به نسخه تحت وب شاد برای مدیران،معلمان و دانش آموزان:
نسخه تحت وب شاد
نسخه تحت وب شاد

 •  به روز رسانی برنامه شاد از طریق برنامه بازار: همانطور که می دانید یکی از برنامه هایی که می توان با استفاده از آن برنامه های مختلف اندرویدی را به روز رسانی و دانلود نمود، برنامه بازار است. اپلیکیشن شاد نیز در این برنامه وجود دارد و شما می توانید از طریق برنامه بازار اقدام به دانلود برنامه شاد و بروز رسانی آن نمایید.
 •  به روز رسانی برنامه شاد از طریق برنامه مایکت: برنامه مایکت نیز یکی از برنامه های پرطرفدار در بین دارندگان گوشی های اندرویدی است. به محض انتشار شاد جدید ، برنامه مایکت نیز این برنامه را منتشر می کند و شما می توانید از طریق آن برنامه شاد را به روز رسانی کنید.
 •  به روز رسانی برنامه شاد از طریق سایت shad.ir: یکی از روش های دیگر برای به روز رسانی برنامه شاد این است که شما به سایت اصلی این برنامه به آدرس shad.ir مراجعه کنید و بروزرسانی این برنامه را انجام دهید.
 •  به روز رسانی برنامه شاد از طریق خود برنامه شاد: اگرچه برنامه شاد مانند دیگر برنامه های پیام رسان دارای قابلیت بروزرسانی خودکار نیست و نمی توان از طریق تنظیمات برنامه را بروزرسانی کرد؛ اما بعد از انتشار نسخه جدید برنامه شاد ، پیامی مبنی بر آپدیت برنامه شاد در این برنامه نمایش داده می شود که شما می توانید با استفاده از آن برنامه را بروزرسانی کنید.

بروز رسانی برنامه شاد


نسخه جدید شاد دارای یک سری قابلیت جدید بوده و برای سال تحصیلی آینده این قابلیت‌ ها در دسترس دانش آموزان قرار خواهد گرفت . به عبارتی در آپدیت جدیدترین ورژن برنامه شاد امکان برخی فعالیت‌ های دیگر به غیر از فعالیت در گرو های کلاسی در دسترس دانش آموزان و معلمان قرار خواهد گرفت که موارد زیر را شامل می شود :

 • راه اندازی آزمون ساز برنامه شاد
 • حضور و غیاب دانش آموزان در کلاس ها
 • شادینو در برنامه شاد
 • ارتباط زنده و تصویری بین معلم و دانش‌آموز
 • شادنما در اپلیکیشن شاد
 •  کانال های محتوای آموزشی شاد
 • کنترل تکلیف دانش آموزان
 •  اختصاص فضای ویژه به معلمان برای تدریس
 • راه های دسترسی به شاد

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای مدیران

ابتدا شما به عنوان مدیر مدرسه باید وارد سامانه سناد شده و اطلاعات معلمان از جمله نام و نام‌خانوادگی، کد‌ملی، تاریخ تولد، جنسیت، نام پدر و غیره را وارد کنید. سپس وارد صفحه مربوط به مدیریت امور کلاس های مربوط به مدرسه می شوید. در این صفحه باید کلاس مربوط به هر معلم و پایه تحصیلی آن را تعیین کنید. اکنون به صفحه جدیدی وارد می شوید که در این صفحه در ستون نام دبیر می‌توانید معلم های مشخص‌شده و در ستون تعیین دبیر، کلاس هایی که هنوز دبیری برایشان تعیین نشده است را مشاهده کنید. اکنون اگر میخواهید معلمی را به لیست اضافه کنید باید وارد گزینه تعیین دبیر را زده و کد ملی معلم وی را وارد کنید. اکنون نام و نام خانوادگی معلم و شماره ی او به شما‌نشان داده می شود.
برای احراز هویت دانش آموزان نیز باید از همین‌ سامانه استفاده کنید. همچنین در این سامانه امکان ویرایش اطلاعات نیز وجود دارد.
پس از اینکه تمام اقدامات لازم در سامانه سناد را انجام دادید وارد اپلیکیشن ‌شده و با انتخاب نقش مدیر، به احراز هویت خود بپردازید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای معلمان

وارد اپلیکیشن  شده و نقش معلم را انتخاب کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به احراز هویت خود بپردازید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن برای دانش آموزان

پس از اطمینان از تایید شما در سامانه سناد توسط مدیر مدرسه، وارد اپلیکیشن ‌شده و طبق آموزشی که جلوتر به آن می پردازیم، اقدام به احراز هویت کنید تا بتوانید از کلاس های درسی اختصاصی خود استفاده کنید.

ورود به برنامه شاد

برای وارد شدن به برنامه و ثبت نام در آن، کافی است پس از نصب آن از مایکت برنامه را اجرا کنید. سپس روی گزینه ورود به برنامه ضربه بزنید.اینک با وارد کردن شماره موبایل تان کدی پنج یا شش رقمی را از طریق پیامک‌ دریافت خواهید کرد، با وارد کردن کد در کادر مربوطه به صفحه ی مربوط به نام کاربری وارد می شوید، اکنون با انتخاب یک نام، ثبت نام شما به پایان می رسد.

چگونه در شاد احراز هویت کنیم؟

همانطور که گفته شد قبل از هر کار از مدیر  مدرسه ی خود بخواهید اطلاعات شما را در سامانه سناد ثبت کند. سپس برای احراز هویت وارد اپلیکیشن شده و روی گزینه ورود مدیر/ معلم/ دانش آموز ضربه بزنید. نقش خود را روی یکی از نقش های مدیر/ معلم/ دانش آموز تنظیم کنید.
اکنون باید اطلاعات مربوط به نقش خود را وارد کنید، برای مثال اگر انتخاب شما دانش آموز است پس از انتخاب نقش دانش آموز گزینه افزودن دانش آموز را بزنید. اینک انجام احراز هویت را زده، شماره خود را وارد کنید. سپس به ترتیب کد ملی، سریال شناسنامه به صورت جدا و متصل،  سال تولد، ماه تولد و روز تولد، کد امنیتی را وارد کنید. با انتخاب گزینه ورود به گروه کلاس من، به گروه ها و کانال های اختصاصی مربوط به خود (نه کلاس های مربوط به مابقی دانش آموزان) دسترسی پیدا می کنید. در صورت انجام ندادن احراز هویت، این گروه ها و کانال ها برای شما نشان داده نخواهند شد و شما نمی توانید از کلاس های درسی خود استفاده کنید.

آموزش ساخت کانال در شاد

برای ساختن کانال و گروه در اپلیکیشن محدودیت وجود دارد. ابتدا مدیر مدرسه باید احراز هویت کرده و گروه و کانال بسازد تا معلمان و دانش آموزان پس از احراز هویت قادر به مشاهده  آن ها باشند. برای ساختن کانال ها و گروه ها اقدام خاصی لازم نیست زیرا زمانی که مدیر مدرسه احراز هویت خود را انجام دهد به صورت خودکار این گروه ها و کانال ها ساخته شده و در دسترس او قرار می گیرند تا بتواند دانش آموزان و معلم را وارد کند. بنابراین گروه ها و کانال ها بر خلاف اپلیکیشن های سروش، تلگرام و غیره به صورت خودکار ساخته میشوند نه به صورت دستی.
اما در نرم افزار، گزینه ای با عنوان کانال جدید وجود دارد که شاید شما‌عزیزان را به اشتباه بیندازد. شاید در نگاه اول تصور کنید با استفاده از این گزینه موفق به ساخت کانال جدید می‌شوید، اما باید بگویم این گزینه فعلا هیچ کاربردی ندارد و استفاده از آن امکان پذیر نمی باشد.
باکس صورتی را لمس و برنامه شاد درسی را دانلود و نصب نمایید.

چرا پیام رسان شاد برای همه دانش اموزان ضرروری است و چرا باید shad medu ir را دریافت و نصب کنند؟

در گفتگویی که با یکی از معلمان داشتیم ایشان گفتند که تمام محصلین باید این برنامه را نصب کنند چرا که تحصیل و کسب علم را نمیتوان تعطیل کرد و حتما در سال تحصیلی جدید یعنی مهر ۹۹ به فکر نصب این برنامه باشید. طبق اخباری که از ورازت اموزش و پرورش به گوش میرسد سال جدید نیز کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

سوالات متداول در مورد برنامه شاد

1- ✔️ آیا برنامه شاد به روز رسانی می شود ؟

✔️ بله . همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم ، نرم افزار شاد به صورت منظم توسط وزارت آموزش و پرورش به روز رسانی می شود .

2- ✔️ چگونه می توان برنامه شاد را به روز رسانی نمود ؟

✔️ شما می توانید با رجوع به این مقاله آخرین نسخه برنامه شاد را دانلود و نصب نمایید .

3- ✔️ با به روز رسانی برنامه شاد ، چه امکاناتی به این اپلیکیشن اضافه می شود ؟

✔️ همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد ، امکاناتی مانند آزمون ساز ، ارتباز تصویری و غیره با به روز رسانی در نرم افزار شاد فعال خواهد شد .


راهنمای به روز رسانی برنامه شاد

روش های مختلف بروز رسانی برنامه شاد در بالا ذکر شد. در ادامه تمامی این روش ها را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم:

به روز رسانی برنامه شاد از طریق برنامه بازار

 1. ابتدا برنامه بازار را بر روی گوشی خود نصب کنید و سپس آن را باز نمایید.
 2. روش به روز رسانی برنامه شاد از طریق برنامه بازار بسیار ساده است، کافیست شما در قسمت جستجوی برنامه، عبارت شاد را جستجو کنید تا برنامه برای شما باز شود.
 3. اگر نسخه آخر برنامه شاد بر روی گوشی شما نصب بود که دیگر نیازی به آپدیت کردن نیست و برنامه بازار هم گزینه ای برای آپدیت برنامه شاد برای شما نشان نمی دهد، اما اگر نسخه جدیدی از برنامه شاد منتشر شده بود و هنوز روی گوشی شما نصب نشده بود، می توانید با زدن گزینه «نصب» یا «به روز رسانی» برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید.

به روز رسانی برنامه شاد از طریق برنامه مایکت

 1. روش بروز رسانی برنامه شاد از طریق مایکت، مشابه روش قبلی می باشد. کافیست شما ابتدا برنامه مایکت را بر روی گوشی خود نصب نمایید و سپس آن را باز کنید.
 2. در قسمت جستجوی برنامه مایکت، عبارت برنامه شاد را جستجوی کنید و منتظر بمانید که برنامه برای شما جستجو شود.
 3. در مرحله بعد، اگر نسخه جدیدی از برنامه شاد منتشر شده بود، می توانید بر روی گزینه بروزرسانی شاد کلیک کنید و آن را به روز رسانی نمایید. البته اگر اپلیکیشن شاد بر روی گوشی شما نصب نبود، می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه نصب آخرین نسخه از آن را نصب نمایید.

به روز رسانی برنامه شاد از طریق سایت shad.ir

یکی از روش های به روز رسانی برنامه شاد این است که شما نسخه قبلی شاد را از روی گوشی خود حذف نصب کنید و سپس، آخرین نسخه از برنامه شاد را از طریق سایت اصلی آن به آدرس shad.ir دانلود نمایید و سپس نصب کنید.

 1. برای این کار شما باید سایت شاد را در فیلد جستجوی گوگل تایپ کنید و آن را جستجوی نمایید و یا می توانید آدرس shad.ir را جستجو کنید.
 2. در مرحله بعدی، سایت اصلی اپلیکیشن شاد برای شما باز می شود. کافیست برای بروزرسانی برنامه بر روی گزینه «دانلود نسخه اندروید» کلیک کنید تا برنامه برای شما دانلود شود، سپس آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

به روز رسانی برنامه شاد از طریق خود برنامه شاد

چهارمین روش برای به روز رسانی برنامه شاد این است که شما منتظر بمانید که برنامه شاد به شما اعلام کند که نسخه جدیدی از برنامه شاد منتشر شده است.
معمولا این اتفاق زمانی می افتد که شما به این برنامه وارد شوید و نسخه قبلی برنامه بر روی گوشی شما نصب باشد. در این حالت می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه بروزرسانی، شاد جدید را دانلود کنید. پس از اینکه دانلود این اپلیکیشن کامل شد، می توانید به سادگی آن را نصب نمایید.

 


نسخه های قدیمی برنامه شاد

برای دانلود نسخه 2.8.2 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

  برای دانلود نسخه 2.7.3 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

برای دانلود نسخه 2.6.7 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

 برای دانلود نسخه 2.6.3 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

 برای دانلود نسخه 2.6.2 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

برای دانلود نسخه 2.4.0 برنامه شاد با لینک مستقیم  کلیک کنید 

برای دانلود نسخه 2.3.0 برنامه شاد با لینک مستقیم کلیک کنید 

( رای: 4 امتیاز: 3 )

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.