آموزش کاربردی

آموزش بافت سرهمی پسرانه با توضیحات کامل

( رای: 7 امتیاز: 3.1 )

آموزش بافت سرهمی پسرانه همراه با توضیحات کامل

در این مطلب با آموزش بافت سرهمی پسرانه همراه شما هستیم .

شروع بافت

برای بافت این مدل سرهمی که برای یک تا دوسال مناسب هست لازمه از کاوای متوسط و دومیل گرد استفاده کنیم.بافت این سرهمی از یقه شروع میشه و بعد دوتا آستین رو میبافیم و بعد هم قسمت پایین رو میبافیم تا قسمت فاق و پاچه ها جداگانه بافته میشه و بعد دوخته میشه و سر همی کامل میشود.

برای بافت یقه لازم هست 70 دونه سر بندازیم و 4 رج ابری ببافیم.سپس دونه هارو تقسیم بندی میکنیم 14تا دونه برای جلو 7 تا برای کشبافت و 7تا دونه برای قسمت جلو 20 تا دونه برای قسمت پشت 9تا برای هر کدام از آستین ها و 14 تا دونه برای قسمت دیگه ی جلو.حالا میریم سراغ بافت دونه ها که 7تا دونه ها اول که کشبافت هست و از زیر زده میشه این رج کلا چون رج روی کار هست از زیر بافته میشه.

قسمتی که مارکر کردیم لازمه دو طرفش دونه اضافه کنیم و بعد دونه های آستین رو ببافیم.میرسیم به مارکر بعدی و یدونه قبل و یدونه بعد از مارکر اضافه میکنیم.سپس 20 دونه ی پشت رو میبافیم و میرسی به مارکر بعدی و بز به همین صورت و همه از زیر بافته میشن.

آموزش بافت سرهمی پسرانه
آموزش بافت سرهمی پسرانه

رج پشت بافت

7دونه کش بافت از زیر بافته میشه بقیه دونه هارو از رو میبافیم.همه ی دونه هارو از رو میبافیم و فقط دونه های کش بافت راست و چپ از پشت بافته میشن تا ساق پا.

جا دکمه

برای لباس های پسرانه جا دکمه سمت چپ هست و برای دخترونه سمت راست هست.که ا برای پسرونه میبافیم.سه تا از دونه های کش بافت رو میبافیم و یدونه اضافه میکنیم و سه تاشو باهم یکی میکنیم و به این ترتیب اولین جا دکمه روی بافت مشخص میشه و بقیه رو از زیر میبافیم و میرسیم به دونه ایی که علامت گذاری شده و به طرفینش دونه اضافه میکنیم.به همین تریتب میریم تا طول حلقه آستین به 16 سانتی متر برسه.برای جا دکمه ی بعدی هم 10 رج میبافیم و جا دکمه بعدی رو میزنیم.

آستین

دونه های کشبافت بافته میشه و دونه ها قسمت جلو هم بافته میشه و بعد مرسیم به دونه های آستین و دونه هارو تا آخرین دونه میبافیم.ولی دونه ی حد فاصل میماند برای پشت.تعداد دونه های آستین 45 دونه هست و بافت آستین ساده هست یک از زیر و یک رج از رو.20 رج که بافت رو ساده انجام دادیم بعد یک دونه از راست و یک دونه از چپ کم میکنیم.تا انتها میبافم و فقط دونه ی حد فاصل جلو و حلقه آستین رو نمیبافیم.20 رج که ببافیمم 8 سانتی متر خواهد بود و حالا میرم دونه کم میکنیم.

همچنین بخوانید : بافت جدید کیف با نخ مکرومه شیک

دونه ی اول رو که نمیبافیم و دونه ی دوم و سوم رو باهم یکی یکنیم و تا اخر میرم و سه تا دونه اخر میمونه که دوتاشو باهم یکی میکنیم و آخری رو نمیبافیم و بافت آستین رو تا قسمت کش بافت انجام میدیم تا طول کل کارمون میشه 16 سانتی متر.دوباره دونه کم میکنیم و تا انتها یکی رو یکی زیر میبافیم.دونه ها پشت رو میبافیم تا برسیم به آستین دوم.45 دونه بین دوتا دونه ی حد فاصل میبافیم.

آموزش بافت سرهمی پسرانه
آموزش بافت سرهمی پسرانه

قسمت دیگر جلو

آخرین قسمت رج آستین رو که بافتیم میشه قسمت اول جلو که تا انتها میبافیم و میرسیم به قسمت آستین.آخرین دونه ی قسمت جلو رو با آخرین دونه ی آستین یکی میکنیم.چون برای بالن123  دونه نیاز داریم ولی ا 124 داریم به همین خاطر لازمه کمش کنیم.به همین ترتیب 5 رج بافت رو انجام میدیم و از رج ششم به صورت ابری انجام میدیم.در رج پشتی تمام 123 دونه از زیر بافته میشه تا یک برجستگی به کارمون بده.در رج بعدی به جز کش بافت ها یکی از زیر و یکی از رو انجا میدیم . رج بعدی دوباره ابری و 6 رج به این صورت میبافیم.سپس 4 تا دونه رو میشکافیم با میل و اونهارو از پشت میبافیم.سه تا دونه ی دیگه رو میبافیم و دوباره دونه رو 4بار میشکافیم و باهم میبافیم.هر سه دونه ایی که از زیر میبافیم یک دوه رو 4 بار میشکافیم و از زیر دونه ها میبافیمشون به این میگن بافت بالن.این مدل رو لازمه تا 12 رج ببافیم.

پاچه ها

برای بافت پاچه ها لازمه ابتدا دونه ها تقسیم بشن.برای کش بافت لازمه 7تا دوه ی سمت راست و چپ کور بشن و 7تا دونه هم برای وسط هست و کلا 102 دونه دیگه باقی میمونه که 51 دونه برای یک پاچه و 51 دونه ی دیگه برای پاچه ی بعدی.دونه ی اول رو میبافیم و دونه ی دوم رو که بافیتیم دونه ی اول رو میکشیم روی دونه ی دوم.به این صورت اون 7تا دونه ی کشبافتمون کور میشه. برای ادامه به این صورت میبافم که دونه ی اول و دوم رو میبافیم سومی رو 4بار میشکافیم و بعد از پشت میبافیم.تا برسیم به 7 دونه ی وسط.وقتی رسیدیم اون7 دونه رو کور میکنیم دوباره و بعد شروع میکنیم به بافت مدل.دوباره سه تا دونه میبافیم و چهاری رو میشکافیم و به همین شکل تا انتهای رج ادامه میدیم.

برای رج بعدی هم به همون روش گش بافت قبلی کور میکنیم و مدل رو به حالت رفت و برگشت انجا میدیم تا برسیم به کش بافت.10 بار لازمه مدل تکرار بشه و 16 سانتی متر بشه.

بافت کش بافت

برای پایین شلوار لازمه دونه هارو کم کنیم تا بهتر تو پا بایسته.به این تریتب که یدونه از رو یدونه از زیر و یکی از زیر و دوتا دونه ی زیر با هم یکی میشه. به این شکل تا اخر هر سه دونه ایی که میبافیمیدونه کم میشه.بافت کش بافت رو تا آخر ادامه میدیم تا پاچه ها کامل بشن.

دوخت

برای دوخت پاچه ها از پاچه ی سمت راست شروع میکنیم و از پایین پاچه تا فاق پاچه رو میبافییم و بعد هم خود قسمت فاق رو میبافیم.

آموزش بافت سرهمی پسرانه
آموزش بافت سرهمی پسرانه
( رای: 7 امتیاز: 3.1 )

از طريق
بافت ژاکت پسرانه
منبع
بافت ست نوزادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.