مجله آموزشی

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی

( رای: 43 امتیاز: 3.2 )

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی با دو میل

کلاه و شال گردن ها بافتنی بچه گانه در انواع دخترانه و پسرانه صدها مدل متنوع دارند که دستبافت هستند و با دومیل یا قلاب بافته شده اند. بافت کلاه پسرانه و شال گردن به قدری راحت است که شاید بیشتر مادرهای ایرانی این هنر را داشته باشند و بتوانند به راحتی برای فرزندشان زیباترین مدل کلاه و شالگردن ها را ببافند. کلاه بافتنی روگوشی، کلاه و شال گردن سرهمی، شال گردن دکمه دار، کلاه منگوله دار ، کلاه مدل پیچ نمونه هایی از پرطرفدارترین مدل ها کلاه و شال گردن بچه گانه است که در ادامه مدل های شیک آن ها را مشاهده میکنید.

در ادامه مطلب ما به شما آموزش گام به گام بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی را ارائه میکنیم

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ یا بستنی قیفی ، میل بافی

مدل کلاه بافتنی مارپیچی  برای تمامی سنین از کودک و نوجوان تا بزرگسال بافته می شود. برای آموزش این کلاه نیاز دارید به

  • دو کاموا با رنگ مختلف
  • یک عدد پوم
  • میل گرد شماره ۴ ، ۴۰ سانتی (مخصوص کلاه بدون درزه)
  • یک عدد ته بند

ما قصد داریم کشباف را با قهوه ای ببافیم ، بستنی را با سفید و هم رنگ کش باف پوم تهیه کرده ایم . با ما همراه شوید .
اگر دو سر ۵۰ سانتی متر باشد ، دو سانتی متر ازش کم میکنیم و میشود ۴۸ سانتی متر و سپس از جدول روی کاموا میتوانید تناسبی پیدا کنید تا ببینید چند تا دونه باید سر بندازید . ما برای این کاموا و اطلاعات روی کاموا ۸۰ یا ۹۰ تا سر میندازیم . شروع میکنیم به سر گرفتن . نخ را حدودا یک متر و نیم آزاد نگه داشته و یک دونه میگیریم که دانه اول جزء شمارش محسوب نمیشه . شروع میکنیم به دانه گرفتن . ۹۰ تا دونه سر میگیریم ، حالا دانه ی اول را نبافته به میل راست میگیریم و دانه ی آخر را روی آن دانه می اندازیم و نخ را میکشیم و گره میزنیم این اولین نکته گرد بافی است . ابتدا و انتهای بافتمان به هم وصل شد و بافتمان گرد شد . شروع میکنیم به بافتن ، یک دانه زیر و یک دانه رو . به سر رج که رسیدیم برمیگردیم . سر بافت را هم میتوانیم مارکر بگذاریم یا همین اضافه نخ نشونه ی ما هست . ادامه میدهیم بافت کش باف را تا ۵ سانتی متر

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی
آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی

همچنین بخوانید : آموزش بافت دستکش بدون انگشت

نکته : بافت رو در این جا از حلقه ی رو بافته میشود .
در ادامه چون میخواهیم با نخ سفید ادامه دهیم ، نخ قهوه ای را قطع میکنیم . بافت ما به صورت اریب و کج راه هستش پس ما بخاطر اینکه بافتمون آکاردئونی هست و جمع میشود پس حتما بیشتر سر میگیریم . نخ را گره میزنم و میکشم تا انتها ، روی میل راستی باید دونه سر بگیریم پس میل سمت چپ را میبندیم با یک ته بند . شروع میکنیم به دانه گرفتن با کاموای دیگر ، که ما در اینجا ۵۵ دانه میگیریم . اینجا از یک میل دیگر استفاده میکنیم و دانه ی اول را نبافته در می آوریم و دو دانه ی بعد را یکی میکنیم سپس بقیه ی دانه ها به صورت زیر بافته میشود تا انتها .

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی
آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی

یک دانه از رنگ قبلی را میبافیم و باز رج را برمیگردیم و رو میبافیم (ساده بافی ) تا انتها نه افزایشی نه کاهشی و رج بعد نیز همین کار را تکرار میکنیم . ۴ رج دیگر میبافید به همین سبک و بعد جهت بافت عوض خواهد شد . یعنی اینکه ساده بافی ما از زیر هستش برمیگرده و میشود ساده بافی از رو ‌.

آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی
آموزش بافت کلاه پسرانه مدل پیچ بستنی قیفی

با دیدن ادامه ویدیو نحوه ی ی اتمام کلاه را می آموزید .

( رای: 43 امتیاز: 3.2 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *