مجله بانوانمد و لباس

راهنمای انتخاب و بستن سوتین – ویژه بانوان

کدام سوتین برای شما مناسب است؟

از چه نوع سوتینی استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالات برای مهمانی رفتن این است که “چه سوتینی بپوشیم؟”. برای مهمانی اگر لباس شما یقه با و ماکسی است از نوع بدون بند استفاده کنید.

 • اگر برای ورزش می خواهید از انواع جکدار اسپرت استفاده کنید و بعد هر بار مصرف آن را بشویید. اگر سینه شما بزرگ است و می خواهید کوچک به نظر برسد از نوع کوچک کننده یا Minimizing استفاده کنید.
 • اگر در دوران بعد از بارداری هستید از نوع پرستاری که از جلو پستان باز می شود استفاده نمایید. اگر جوان هستید و سینه های کوچکی دارید و تمایل شما بر این که سینه تان بزرگ دیده شود از اسفنجی استفاده کنید.
 • اگر می خواهید جذاب شوید و شوهر خود را جذب کنید از سوتین شب یا همان شب عروسی استفاده کنید. در زمان هایی که می خواهید آزاد باشید از نوع معمولی، نخی و توری استفاده کنید تا هوا در جریان باشد و عرق نکنید.اگر می خواهید تی شرت بپوشید و خطوط سینه بند معلوم نباشد از نوع پوش آپ یا T shirt استفاده برده که شکاف آن پایین تر از حالت های معمولی است.

چگونه یک سوتین مناسب انتخاب کنیم

جدول سایز بندی سوتین ایرانی

همانطور که مشاهده کردید ما در این مقاله سعی کردیم تا پاسخ های خوبی را پیرامون پرسش ” چگونه یک سوتین مناسب انتخاب کنیم ” تهیه کرده و خدمت شما ارائه دهیم.اما با توجه به آموزش هایی که در مورد اندازه گیری سوتین در این مقاله ارائه شده است، یک راهنمای جدول سایز بندی سوتین ایرانی را هم خدمتتان با تصویر نشان دهیم.از شما عزیزان میخواهیم تا چنانچه در مورد این مطلب انتقاد یا پیشنهادی دارید در زیر همین صفحه کامنت بگذارید.

سایز سینه اندازه روی سینه بر اساس سانتی متر اندازه زیر سینه بر اساس سانتی متر
75 86-88 68-72
75 89-91 73-77
80 91-93 73-77
80 94-96 78-82
85 96-98 78-82
85 99-101 83-87
90 101-103 83-87
90 104-106 88-92

سوتین مناسب

حتما نخی باشد، از مواد با کیفیت تهیه شده باشد. قابلیت شستشو داشته باشد به این معنا که آب نرود تغیر سایز ندهد. اگر سفنجی است عرق نکنید و به پستانها فشار نیاورد. رنگ به کار رفته در آن به روی بدن باقی نماند. گیره های آن زنگ نزند. روی بدن رد آن باقی نماند و سبب ایجاد کبودی یا قرمزی در پوست نشود. در دامه سایز بندی های مختلف آورده شد است. سینه زنان بدون سوتین فرم مناسبی نداشت و از اعتماد به نفس او می کاهد. در واقع پستان بدون سوتین افتاده، بد فرم دیده شده و حجم آن کم دیده می شود. در هنگام دویدن بالا پایین می شود و اعصاب فرد را هم می ریزد.

دختر سوتین پوش در برخی موارد نمی تواند به درستی آن را ببندد به این منظور طریق “سوتین بستن” در مقالات قبلی آموزش داده شد است. دختر سوتینی در جامعه بهتر فعالیت های خود را انجام می دهد و برای برخی فعالیت که نیاز به تحرک دارد دچار مشکل نمی شود.

 • سوتین باید صاف باشد و به پهلو به راحتی سر نخورد و برود.
 • نوک پستان شما تقریبا بین شانه و آرنج قرار گیرد.
 • بند سوتین به راحتی و بدون سختی زیاد بسته شود.
 • هرگز هنگام اندازه گیری خم نشوید.
 • نوار اندازه گیری را محکم بکشید تا مبادا اندازه ی نادرستی نشان دهد.

جدول زیر سایز سوتین خود را بدست آورید.

  • ۱ اینچ (۲.۵ سانتیمتر) : سایز کاپ A
  • 2اینچ (۵.۱ سانتیمتر) : سایز کاپ B
  • 3 اینچ (۷.۶ سانتیمتر) : سایز کاپ C
  • 4 اینچ (۱۰.۲ سانتیمتر) : سایز کاپ D
  • 5 اینچ (۱۲.۷ سانتیمتر) : سایز کاپ E یا همان DD
  • 6 اینچ (۱۵.۲ سانتیمتر) : سایز کاپ F
  • 7 اینچ (۱۷.۸ سانتیمتر) : سایز کاپ G

عوارض سوتین فنردار

در برخی انواع برای شکل دهی بهتر به گودی ها از فنر استفاده می شود. نوع فنر دار را حتما به صورت کوتاه مدت و غیر دائمی استفاده کنید. زیرا فشار وارده به پستانها در بلندمدت سبب ایجاد سرطان می شود. اگر سایز خود را به درستی انتخاب کنید به گونه ای که فنرها به سینه فشار نیاورد، عوارضی خاصی به همراه نخواهد داشت.

سینه و سوتین

زن ها با سوتین در جامعه اعتماد به نفس بیشتری داشته، در صورت تحریک شدن جنسی نوک آن برون نزده و از روی پیراهن نوک آن مشخص نمی شود. تحقیقات در  کشور سوئد نشان داده است که زنان سوتینی در واقع در محل کار اعتماد به نفس بیشتری داشته و ذهنشنان درگیر بیرون زدگی نوک آن نیست. زیرا این امر یک موضوع نامتعارف در آن کشور است. همانطور که در فرهنگ اسلامی نیز زن باید عورت خود را از محارم و نامحرم بجز شوهر بپوشاند.

برخی بستن سوتین زن توسط مرد و یا درآوردن سوتین زن توسط مرد را یک عمل رمانتیک قلم داد می کنند. شوهری که این کار را می کند به زنش کمک می کند تا بهتر و اسان تر عمل پوشیدن را انجام دهد. در واقع خانم ها به راحتی می توانند بپوشن و در بیاورند ولی گاهی از همسر خود تقاضا می کنند چون می خواهد نیاز عاطفی خود را تامین کنند.

نکته ی مهم درمورد پوشیدن سوتین

از آنجایی که برخی ها نمیتوانند قلاب سوتین را از پشت ببندند، پیشنهاد میکنیم تا سوتین را از جلو قلاب کرده و سپس آنرا به دور کمر بپیچانید تا قلاب ها دقیقا در ستون فقرات قرار گیرند.

نکته ی دوم این است که باید از طریق دست ها بندهای سوتین را بکشید.با این کار اگر احساس خالی بودن کاپ ها و یا بیش از حد بزرگ بودن آنرا احساس کردید، پس این سایز مناسب شما نیست.

حال باید خود بندها بررسی شوند که آیا تسمه های موجود روی برخی از سوتین ها، به شانه ی شما فشار می آورد یا خیر و در عین حال نباید لق هم باشد.

زمانی که سوتین را بر تن میکنید باید حتما بررسی شود که سینه های ما از کنار سوتین مبادا به بیرون بزند.اگر به این صورت بود قطعا سایز اشتباهی را انتخاب کردید.

نکته ی پایانی این است که سایز سینه ی خانم ها به طور مداوم در حال تغییر است.مثلا سایز سینه ی یک خانم باردار نسبت به حالت عادی و بدون بارداری اش قطعا تفاوت دارد.بنابراین در بازه های زمانی مختلف باید مجددا اندازه گیری شود.

نپوشیدن سوتین در خانه

شما برای راحتی می توانید در خانه نپوشید و خود از عوامل تحریک شوهرتان است ولی پیشنهاد می شود به صورت تصادفی گاهی بپوشید و گاهی نپوشید تا تنوع این کار سبب شود شوهرتان همواره  لذت ببرد.برای مصارف خانگی انواع معمولی و توری دار و پستان بند شب پیشنهاد می شود. توجه داشته باشید اگر در خانه پسر جوان مجرد به عنوان برادر یا پسر شما هست سعی کنید از انواع جکدار و معمولی استفاده کرده و همواره بپوشید. اگر فرزند یا برادر شما در دوره بلوغ است نپوشیدن در خانه سبب تحریک جنسی او و بلوغ زودرس می شود.

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.