آموزش آشپزی

آموزش کیک هندوانه ای بدون فر برای شب یلدا

آموزش شیرینی پزی و کیک

( رای: 0 امتیاز: 0 )

طرزتهیه:

4 عدد تخم مرغ را با 1/2 قاشق چای خوری وانیل و1 لیوان پودر شکر مخلوط وبا همزن بزنید . تا حجم مواد دو برابر وسبک شود. سپس به نوبت 1 لیوان روغن مایع و 1 لیوان شیر اضافه کرده ودر حد مخلوط شدن هم بزنید و درآخر 3لیوان وربع آرد را با 1 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر که از قبل سه بار الک کرده اید را کم کم اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید (اگه آرد گلوله شد با دور کند همزن یک دور هم بزنید).

1/3 از مواد کیک را بردارید و یک قطره رنگ سبزژله ای بریزید تا رنگ پوسته هندوانه بدست بیاد. (اگه کم رنگ بود یک کم بیشتر بریزید)

در بقیه مواد دو قطره رنگ قرمز بریزید تا رنگ قرمز هندوانه را بدست بیاد. اگه قالبتون جنس گرانیت یا سرامیک خوب هست لازم به چرب کردن نیست وگرنه قالبتون رو با کره چرب کنید وکمی آرد پاشی کنید وحتما اضافه آرد را از قالب بگیرید. (ولی با این کار رنگ سبز دلخواه داده نمیشه). مایه سبز را در قالب بریزید تا تمام سطح قالب را بپوشاند.

آموزش کیک هندوانه ای یلدا

سپس مایه قرمز را بریزید ودرآخر شکلات های چیپسی را بریزید.درقابلمه بزرگ تر از قالب کیک یک رینگ یا توری پایه دار بزارید و1لیوان آب جوش بریزیدوقالب کیک را بزارید روی رینگ و درب قابلمه را گذاشته و با حرارت متوسط میزاریم تا کیک پف کند وپخته شود (زمان تقریبی 1 ساعت) .

تا 40 دقیقه اول به هيچ وجه در قابلمه را برندارید. با خلال چوبی کیک را تست کنید. سایز قالب کیک 23 تا 24 . از رنگ ژله ای استفاده کنید. میتونید دم کنی بزارید.سعی کنید از قالبی استفاده کنید که نیاز به آرد پاشی نداشته باشه تا رنگ سبز کدر نشه.زیر قابلمه حتماً شعله پخش کن بزارید. این کیک را هم میتونید در فر بپزید.،مدت پخت 35 دقیقه در درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد، چون دمای فرها با هم متفاوت هستدر این تایم با خلال چوبی تست کنید شاید زمان پخت برای شما بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.