زناشویی

کلاس جنسی 47 – انزال در مردان چگونه انجام می شود؟

 انزال منی در مردان

 برای رسیدن به رابطه موفق و لذت جنسی و انزال در مردان ، ابتدا باید تحریکات جنسی صورت بگیرد. تحریکات جنسی به مغز مخابره می‌شود و سپس به‌طور ثانویه از مغز به نخاع و از آنجا به اندام تناسلی می‌رسد و طی تغییرات فیزیولوژیک در دستگاه تناسلی ارضای جنسی صورت می‌گیرد.هر نوع اختلال در مسیر عصبی باعث اختلالاتی در انزال خواهد شد. یکی از این اختلالات که در بین مردان هم شیوع زیادی دارد، انزال دیررس یا عدم انزال است.‌انزال دیررس به این معناست که باوجود انجام رابطه زناشویی طبیعی و موثر مرد نتواند حداکثر ظرف مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به انزال برسد، اما گاهی باوجود تحریکات مناسب جنسی مرد لذت جنسی را حس نمی‌کند و دچار عدم انزال می‌شود.
نتیجه تصویری برای انواع انزال در مردان چگونه انجام می شود؟

تفاوت انزال خشک با عدم انزال

عدم انزال با انزال خشک‌ تفاوت دارد. در عدم انزال مرد اصلا ارضای جنسی یا انزال را از نظر روانی تجربه نمی‌کند، ولی در انزال خشک مرد به طور کامل احساس می‌کند که دچار انزال شده، ولی هیچ مایع منی هنگام مقاربت دیده نمی‌شود. شاید این تصور ایجاد شود که انزال پسگرد رخ داده است و مایع منی وارد مثانه می‌شود، ولی در عدم انزال چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

انزال دیررس و عدم انزال علل مشترکی دارد

تعداد مبتلایان به انزال دیررس و عدم انزال نسبتا زیاد است و حدود ۴ درصد از مردان به این دو اختلال مبتلا هستند. علت‌ها متعدد است؛ یکی از علت‌ها فیزیولوژیک است؛ مانند کاهش حس دستگاه تناسلی یا کند شدن رفلکس‌های عصبی. این اتفاق در بعضی از مردانی که عادت دارند با تحریکات بخصوصی به انزال برسند، بیشتر دیده می‌شود؛ مثلا مردانی که به مدت زیاد خودارضایی کرده‌اند، به‌مرور در رابطه زناشویی دچار مشکل می‌شوند. بعضی از بیماری‌های مادرزادی، اختلالات آناتومیک مانند جراحی پروستات یا جراحی گردن مثانه که به دستگاه عصبی صدمه می‌رساند یا در مجموع بیماری‌هایی که به دستگاه عصبی لگنی آسیب می‌زند.

افرادی که دیابت طول‌کشیده دارند (یکی از شایع‌ترین دلایل عدم انزال ابتلا به بیماری دیابت است)، بیمارانی که در اثر تصادف دچار صدمات نخاعی می‌شوند، بیماری سرطان پروستات پیشرفته که جراح مجبور به برداشتن کامل پروستات است، هر نوع عمل جراحی که زنجیره عصب سمپاتیک در آن صدمه ببیند (مثل بیماری سرطان روده بزرگ که جراح ناچار است تمام روده بزرگ را بردارد و این کار به عصب سمپاتیک آسیب می‌رساند)، عمل جراحی روی غدد لنفاوی شکم (در بیماری سرطان بیضه غدد لنفاوی شکمی خارج می‌شود)، هر نوع بیماری غدد درون‌ریز مثل کم‌کاری غده تیروئید، کم‌کاری غدد جنسی در بیماری هیپوگنادیسم یا کوچک ماندن غدد جنسی (بیضه‌ها)، استفاده از بعضی داروها مانند داروهایی که برای فشار خون بالا تجویز می‌شود، داروهای روانگردان مانند ‌ضد‌ افسردگی‌ها که برای بیماران افسرده تجویز می‌شود، مصرف هر نوع ماده مخدری نیز باعث عدم انزال یا انزال دیررس می‌شود و عواملی دیگر از این دست.

اعصاب دستگاه تناسلی از طریق شبکه هیپوگاستریک در داخل لگن تنظیم می‌شود. پس پرتودرمانی و رادیوتراپی لگن نیز ممکن است به این اعصاب صدمه بزند. بیماران مبتلا به ام‌.اس هم دچار این دو اختلال هستند، زیرا بیماری ام اس به نخاع شوکی و مغز آسیب می‌زند.علت زمینه‌ای باید یافت شود

در واقع هر بیماری که با این دو شکایت به پزشک مراجعه می‌کند، حتما لازم است شرح حال و معاینه درستی از او انجام شود. برای همه بیماران آزمایش و عکس درخواست می‌کنیم تا علت اصلی پیدا شود. چون با از بین بردن علت زمینه‌ای می‌توان مشکل بیماران را تا حد زیادی برطرف کرد.با آزمایش خون نیز اطلاعات خوبی از بیمار به دست می‌آید. معمولا در این آزمایش‌ها میزان هورمون‌های بدن مثل تیروئید یا هورمون‌های جنسی و میزان قند خون بیمار را ارزیابی می‌کنند. تصویربرداری از نظر وجود اختلالات مادرزادی و سیستوسکوپی نیز از دیگر کارهاست.

نتیجه تصویری برای زود انزالی

درمان انزال دیررس و عدم انزال

درمان به دو نوع تقسیم می‌شود؛ ابتدا باید علت زمینه‌ای برطرف شود. بیماری که چند سال مبتلا به بیماری ام.اس یا دیابت است یا فردی که به دلیل عمل جراحی اعصاب لگنی‌‌اش آسیب‌دیده باید درمان شود. درمان در این دسته از بیماران دارویی است.گاهی هم مشکلات بیمار منشأ‌ روانی دارد و اصلا مشکل جسمی در کار نیست. این بیماران را اغلب به متخصصان روانپزشک ارجاع می‌دهیم، چون آنها به روان‌درمانی یا رفتاردرمانی ‌نیاز دارند.

بیمارانی که فقط با خودارضایی به انزال می‌رسند نیز باید با تمرین‌هایی خاص آموزش ببینند که از طریق روابط زناشویی به ارضای جنسی یا انزال برسند.

زود انزالی و انزال زود رس

تمرین های درمان زودانزالی گرچه متعدد نیست اما به شدت همکاری همسر و پارتنر جنسی را نیاز دارد. گاهی پیش می آید که در وسط پیش نوازی دچار تحریک شدید شده و حتی دچار انزال شوید و بدون این که بتوانید جلوی آن را بگیرید ارضای شما به سرعت اتفاق می افتد. روش های زیادی وجود دارد که می توانید با تمرین آن ها انزال خود را به تاخیر انداخته و مدت زمان بیشتری را در تخت بمانید، مثل ورزش کگل و روش توقف و شروع که در آن قبل از انزال تحریک لمسی را کم می کنید تا انزال به تاخیر بیوفتد. ولی زمانی که بیش از حد هیجان زده شده باشید ممکن است این روش ها جواب ندهد و نخواهید لذتی که می برید را متوقف کنید بنابراین باید از روش هایی دیگر استفاده کنید.

همچنین بخوانید : درمان زود انزالی مردان در طب سنتی حتی تا 2 ساعت – استاد تبریزیان

به صورت کلی این تمرین ها شامل stop_start method و sensate focus exercise و تکنیک squeeze است. این تمارین باید تحت راهنمایی مشاور و درمانگر جنسی صورت گیرد. این تمارین معمولا چندین هفته طول می کشند لذا تخریب تمرین توسط هر یک یا هردو شریک شایع است. متاسفانه سرباز زدن از تمرین؛ اختصاص زمان محدود و تمارین خود ساخته شایع ترین دلایل تخریب تمرین هستند. تمرین کگل kegel exercise که مجموع تمارین تقویت عضلات قائده لگن است بسیار مفید و اثر گذار است.

دراین جا تنها Squeeze تکنیک را با هم مرور می کنیم:

زمانی که مرد به همسر خود علائم نزدیک بودن انزال غیر اجتناب را اعلام می کند:

  1.  فشردن سر _گلانس_ آلت تناسلی حدفاصل میان نوک گلانس و فرنولوم به وسیله چهار انگشت و انگشت شست صورت گیرد.برای متوجه شدن محل فرنولوم گذاره Frenulum of prepuce of penis سرچ کنید.بعضا این حرکت را معادل نیشگون گرفتن از سر گلانس می دانند که به هیچ وجه معادل نیست گرچه بعضی مخاطبان و مراجعین از این راه غیر علمی هم به نتیجه های مطلوب رسیده اند.
  2.  فشردن تنه آلت تناسلی با استفاده از تمام دست.
  3. وارد کردن فشار به ناحیه پرینه. این تکنیک در هر مرحله از فعالیت جنسی می تواند برای پیشگیری از انزال مفید باشد.
    اهمیت عضلات کف لگن و مقعد در مردان لزوم بررسی سلامت از لحاظ بیماری های مقعدی مانند همورئید و فیشر و آبسه ها را نشان می دهد.
    در پایان تا زوجین نخواهند کوه از سر جایش تکان نمی خورد. گرچه میزان موفقیت تکنیک های رفتاری تا ۹۷ درصد ذکر شده است و گرچه پاروکستین بهترین دارو برای انزال زودرس است؛ اما تا فهم مشترک برای حل معضل میان زوجین وجود نداد و یک طرفه این دغدغه وجود دارد نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. سیکس تراپیست و درمانگر جنسی وظیفه رساندن شریک های جنسی به نقطه فهم متقابل را دارد.

همچنین بخوانید : ۴ حرکت ورزشی موثر درمان زود انزالی

به تاخیر انداختن انزال با تغییر پوزیشن

گاهی اوقات پوزیشنی که انتخاب می کنید باعث ارگاسم سریعتر در مرد می شود با وجودی که زن هنوز راه زیادی تا ارگاسم دارد یا با وجوددی که در شروع رابطه جنسی هستید و با وجودی که می خواهید رابطه طولانی تری داشته باشید، احساس می کنید انزالتان نزدیک است. در این گونه موارد می توانید از پوزیشن هایی که زن رو قرار می گیرد استفاده کنید.به تاخیر انداختن انزال با استراحت کوتاهساده ترین روش برای به تاخیر انداختن انزال یک استراحت کوچک است. دخول را متوقف کرده در حالت دخول بی حرکت بمانید یا آلت خود را از واژن بیرون بیاوریدبا ایجاد وقفه ای کوتاه می توانید رابطه جنسی طولانی تری داشته باشید.به تاخیر انداختن انزال آسیبی که قبلا دیده اید را در ذهنتان مرور کنیدبرخی مردان با تداعی تصادف یا اتفاق بدی که قبلا برایشان افتاده است می توانند انزال خود را به تاخیر بیندازند و احساس ترسی که به ان ها وارد می شود باعث به تاخیر افتادن انزالشان می شود. این مکث کوتاه شما را از حالت ارگاسم خارج کرده و باعث تاخیر در انزال می شود.برای به تاخیر انداختن انزال با خودتان صحبت کنیدشاید عاقلانه به نظر نرسد ولی فقط کافیست به خودتان دستور دهید وقت انزال نیست. مثلا به خودتان بگویید الان وقتش نیست باید ادامه دهید یا نیا نیا نیا نیا نیا و آن را چندین بار تکرار کنید تا حس کنید انزالتان به عقب رفته و زمان بیشتری دارید.

همچنین بخوانید : ۵ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص افرادی که زود انزالی دارند

برای به تاخیر انداختن انزال کمی آب بنوشید

یکی از روش های به تاخیر انداختن انزال مردان نوشیدن کمی آب است. بنابراین زمانی که احساس می کنید نزدیک به ارگاسم رسیدنتان است ولی می خواهید رابطه جنسی را طولانی تر کنید نوشیدن کمی آب می تواند شما را از اوج به پایین بکشد همچنین کمی زمان به شما برای تغییر پوزیشن می دهد. ولی سعی کنید آب زیاد ننوشید و فقط در حد یک جرعه باشد.برای به تاخیر انداختن انزال تمام تمرکزتان را روی شریکتان بگذاریدزمانی که احساس می کنید انزالتان نزدیک است پوزیشنی که در حال انجامش هستید را تمام کرد و روی همسرتان تمرکز کتیذ. و سعی کنید چند دقیقه با انگشت یا زبانتان او را نوازش کرده، لمس و تحریک کنید. با این کار او هنوز در حال لذت بردن از رابطه است و توقف ایجاد شده برای شما را حس نمی کند و می توانید بعد از چند دقیقه دخول طولانی تری داشته باشید.به تاخیر انداختن انزال با تصور یک حیوان مردهاین راه حل کمی عحیب به نظر می رسد ولی واقعا برای برخی مردان کارساز است. مثلا به یک پرنده یا کبوتر مرده که در خیابان دیده ایده فکر کنید. ( به صحنه هایی که زیاد خشن یا همراه با خونریزی است فکر نکنید چون احتمالا کلا حس رابطه تان از بین خواهد رفت. )

روان درمانی یا درمان روانشناختی

این روش درمانی به عنوان یک راه برای رسیدگی به احساسات و به طور دقیق‌تر احساسات منفی در رابطه با مشکلات روابط جنسی است. این روش درمانی به شما می‌گویند که از چه رفتارهایی می‌توانید برای جلوگیری از این مشکل کمک بگیرید و در واقع منبع اصلی مشکل شما چیست. همچنین در این روش به زوج‌ها کمک می‌شود که به یکدیگر نزدیک شوند و از کاهش استرس برای بهبود عملکرد عصبی خود کمک بگیرد. این روش در بازگرداندن اعتماد به نفس و درک جنسی شما توسط شریک زندگی کمک می‌کند.

رفتار درمانی

رفتار درمانی شامل روش‌ها و تمریناتی می‌شود که انزال سریع را به تأخیر انداخته و تحمل فرد را بالا می‌برد. هدف استفاده از این روش این است که فرد تسلط بیشتری بر بدن خود داشته و کنترل بیشتری بر آن اعمال کند. برخی از این روش ها به صورت موقتی و برخی نیز به صورت دائمی عمل می‌کنند، اما موفقیت آنها تا حدود زیادی به شریک جنسی بیمار بستگی دارد.

استفاده از روش منقطع

این روش یک سبک جدید برای کنترل زود انزالی است که فرد می‌تواند زمان رابطه جنسی خود را طولانی کند. در این روش عمل رابطه جنسی تا زمان تحریک مرد و نزدیک شدن به انزال ادامه می‌یابد و بلافاصله قطع می‌شود. مدت زمانی اجازه داده می‌شود که مرد از آن حالت خارج شده و مجدداً رابطه جنسی را ادامه می‌دهد. این حالت تا ۳ بار ادامه می‌یابد و مرد در بار چهارم به ارگاسم می‌رسد. تکرار این تمرین در طول هفته باعث می‌شود که طول رابطه جنسی افزایش یابد.

نتیجه تصویری برای زود انزالی

کرم یا اسپری‌های تاخیری

اساس استفاده از این روش، بی حس کردن سر آلت تناسلی است که فرد دیگر احساسی در آن ندارد. این داروها تأثیر چندانی در وضعیت نعوظ آلت تناسلی ندارند و بیشتر برای از بین بردن اصطکاک و همچنین بی حس کردن استفاده می‌شوند. استفاده از این روش ممکن است بر روی آلت تناسلی شریک جنسی هم تأثیر گذاشته و باعث بی حسی آن شود. بنابراین به اکثر زوج‌ها توصیه می‌شود که همراه با این روش از کاندوم استفاده کنند.

زود انزالی یک موضوع بسیار شایع است که متاسفانه توسط بسیاری از مردان نادیده گرفته می‌شود. این مشکل همانند هر کدام از مشکلات جنسی دیگر قابل درمان است و راهکارهای مختلفی برای آن پیشنهاد شده که در این مطلب به آنها اشاره کرده‌ایم. اگر در این زمینه دچار ابهام هستید یا سوالی دارید، از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

آیا ترامادول باعث دیر انزالی در رابطه جنسی می شود؟

استفاده مزمن از عوامل مهار کننده باز جذب سروتونین و انتخابی سروتونین موثر در تاخیر در انزال است.( برای همین ترامادول باعث دیر انزالی می شود)مکانیسمی که ترامادول با تاخیر در انزال به دست می آورد مشخص نشده است .آزمایش های انجام شده بر روی این قرص نشان می دهد که ترامادول به عنوان یک آگونیست خفیف مو افیونی ، آنتاگونیست گیرنده 5 هیدروکسی تریپامین و یک تعدیل کننده سروتونین و نوراپی نفرین عمل می کند.ممکن است یک یا ترکیبی از این اثرات منجر به تاخیر در انزال شود.

نتایج مطالعات نشان میدهد که این قرص یک درمان موثر برای زود انزالی است در نتیجه استفاده طولانی مدت مقدار قابل توجهی پیشرفت های بالینی در رضایت از روابط جنسی و کنترل انزال وجود دارد ، در پریشانی شخصی مربوط به انزال و مشکل بین فردی کاهش می یابد.استفاده مزمن از عوامل مهار کننده باز جذب سروتونین و انتخابی سروتونین موثر در تاخیر در انزال است.( برای همین ترامادول باعث دیر انزالی می شود)

قرص ترامادول | نشانه ها و عوارض اعتیاد به ترامادول

عملکرد ترامادول چگونه است؟

ترامادول ابتدا مانند یک ماده مخدر مانند هروئین ، کدئین و سایر مسکن های افیونی ، به گیرنده های مواد افیونی در مغز و نخاع متصل می شود.این گیرنده ها مسئول هر دو اثر تسکین دهنده درد هستند که بیماران به آن احتیاج دارند و در دوزهای بالاتر نیز تاثیرات سرخوشی را که سوء استفاده کنندگان بدنبال آن هستند.ترامادول اگر به صورت تزریقی مصرف شود قدرتش کم است و می توان جایگزین مسکن هایی مثل مرفین شود.ولی وقتی مثل خوراکی مصرف می شود ترامادول تبدیل به ترکیب دیگری به نام O-desmethyltramadol می شود که یک فعال کننده بسیار قوی تر از گیرنده های مواد افیونی نسبت به خود ترامادول است.
دومین عملکرد مهم ترامادول این است که باعث افزایش انتقال دهنده های عصبی سروتونین و نوراپی نفرین ، مشابه داروهای ضد افسردگی مانند ونلافاکسین می شود.ترامادول باعث کاهش اضطراب می شود به دلیل تغیر شیمیایی که در مغز بوجود می آورد.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.