سلامت
موضوعات داغ

چگونه ویروس کرونا نگیریم؟

( رای: 0 امتیاز: 0 )

چگونه ویروس کرونا نگیریم؟

می دانستید که ما خیلی وقت است ویروس کرونا را میشناسیم و این ویروس عموما باعث به وجود آمدن یک سرماخوردگی معمولی میشود . بدن انسان به خوبی ویروس کرونا را می شناسد و می تواند با کمک دارو در برابر این ویروس از خودش دفاع کند .بیش از 200 مدل از این ویروس وجود دارد که در بدن حیوانات زندگی می کنند و اگر وارد بدن انسان بشود قادر نیستند به بافت سلولی بدن انسان متصل شوند .

مسئله بعدی که درباره این ویروس مطرح است این است که این ویروس می تواند خودش را تکثیر کند اما علت تفاوت این ویروس چیه ؟ چیزی که باعث به وجود آمدن این مشکل شد این است که یک ویروس کرونا که در بدن یک حیوان زندگی می کرده است و دچار یک جهش ویروسی شده ، این جهش به آن اجازه میدهد که بتواند به پروتئین های بدن انسان متصل شود و در نهایت خودش را در بدن انسان تکثیر کند .

انسان با خوردن یا تماس مستقیم با حیوانی که ویروس جهش یافته را داشته این ویروس به بدنش دعوت می کند …..

چگونه ویروس کرونا نگیریم؟ حالا در نظر بگیرید که ما هیچ شناختی از این ویروس جهش یافته نداریم و برای اولین باره که این ویروس رو میبینیم و دارویی هم براش نداریم . پس اون میتونه خودش رو بدون دردسر وارد تمام بدن کنه و همونطور که در ابتدا ویروس تونسته وارد بدن ما بشه ، به همون راحتی هم میتونه به بدن انسان دیگه ای منتقل بشه و باعث به وجود اومدن یک اپیدمی بشه . باید بدانید که ویروس کرونا از Rna به جای DNA به عنوان ماده ی ژنتیکیش استفاده میکنه ، DNA اطلاعات ژنتیکی و کد های مربوط به صفات ما رو ذخیره میکنه اما RNA اون اطلاعات را به صورت پیغام به سلول های ما منتقل میکنه تا اون ها بتوانند طبق دستور RNA پروتئین تولید کنند . این ویروس برای اولین بار از بازار حیوانات شهر ووهان چین به بدن یک انسان راه پیدا کرده و از اونجا این اپیدمی شروع شده . این ویروس میتواند از طریق هوا و تنفس منتقل بشه برای همین نیاز است ماسک بزنیم . میتواند از طریق سطوح آلوده منتقل بشه پس باید دستامون رو با دقت بشوریم و دست کثیف به چشم و دهن نزدیک نکنیم در نتیجه برای پخش نشدن ویروس این ها مسائلی اند که باید رعایت بکنیم .

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.