سلامت

چگونه بفهمیم کرونا داریم ؟

( رای: 0 امتیاز: 0 )

چگونه بفهمیم کرونا داریم ؟

نشانه های کرونا ویروس
-سرعت پیشرفت این ویروس بسیار بالاست هم از لحاظ سرایت هم از لحاظ جهش و مقاومت
-1تا 14 روز دوره ی نهفته دارد ، سرعت پیشروی بیماری در بیمار کند است و معمولا از روز 5 یا 6 شدت بیماری زیاد میشود .
-تب اصلی ترین نشانه ی کرونا ویروس است . اگر دمای بدنتان کمتر از 38 درجه است نگران نباشید . بدون داشتن تب به احتمال زیاد به کرونا مبتلا نشدید . تب در روز های اول خفیف و کمتر از 38 درجه است .
لرز: در کرونا بسته به نوع مقاومت بدنیتان کمتر به لرز مبتلا خواهید شد و چنانچه لرز شما بیش از اندازه بود احتمالا مبتلا به آنفولانزا میباشید .
سرفه : سرفه در آنفولانزا مرطوب و در کرونا خشک میباشد .
گلودرد : گلودرد در آنفولانزا فقط در 20% موارد وجود دارد در حالی که آنفولانزا و سرما خوردگی معمولا با گلو درد همراه هستند .
آبریزش بینی : کرونا آبریزش بینی خیلی خفیف تری نسبت به سرما خوردگی دارد ، چنانچه آبریزش شدیدی دارید یا از حساسیت فصل بهار است یا دچار سرماخوردگی شده اید .

چگونه بفهمیم کرونا داریم ؟گرفتگی بینی : گرفتگی بینی در کرونا نسبتا شایع است ، در آنفولانزا نادر است و در سرما خوردگی بیشتر از حد معمول است .
عطسه : عطسه از نشانه های قطعی کرونا نیست ، اگر عطسه میکنید سرما خوردگی دارید .
سایر علائم : احساس ناراحتی در قفسه ی سینه ، بی اشتهایی ، سردرد های شدید و …
این بیماری هر روز با یک چهره از خود رونمایی میکند و معمولا آنچه بیشتر در نتایج تحقیقات آمده است ، این است که معمولا کرونا به عضو ضعیف تر حمله ور شده و آن را مورد آسیب قرار میدهد . در سنین بالا ، عوارضی که بعد از مبتلا شدن به کرونا ممکن است دچار آن شوند ، ناراحتی های اعصاب و روان است مثل بهانه گیری های بچگانه ، ایراد گرفتن ، کج خلقی ، بی حوصلگی که پس از مدتی برطرف خواهد شد .

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.