مجله آموزشی

آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا آسان و زیبا

ویدیو آموزش دوخت دامن گره ای با تم شب یلدا با حضور خانم جوادی

دامن توتو بین دختر کوچولوها خیلی طرفدار پیدا کردن و خیلی هم با نمک و خوشگله. این دامن های تورتوری که در انواع و رنگ ها و اندازه های مختلف در بازار موجود هست را میشه به راحتی و با کمی حوصله توی خونه درست کرد.خوبی مدل دامن توتو اینه که احتیاجی به چرخ خیاطی و دوختن نداره و با مقداری تور و کش میشه این دامن ها رو درست کرد.در بخش آموزش خیاطی روش دوخت دامن توتو تقدیمتون میشه که میتونید در رنگ های دلخواه برای کوچولوهای خوشگلتون درست کنید.البته اگه مایل باشین می تونین سایز بزرگش رو هم برای خودتون درست کنید و با دختر کوچولوهاتون ست مادر دختر بشین.

آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا
آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا

مرحله اول؛ برش تور

تور را باید به‌صورت نواری برش بزنید؛ به‌طوری‌که عرض نوار 7 سانتی‌متر باشد و طول آن دو برابر هر مقداری که می‌خواهید از کمر تا پای کوچولوی دلبند شما برسد. مثلا اگر می‌خواهید طول دامن 25 سانتی‌متر باشد، طول برش خود را باید 50 سانتی‌متر در نظر بگیرید.

بعد از این‌که یک برش از تو را آماده کردید، به سراغ مرحله بعدی بروید. البته می‌توانید از همان ابتدا تعداد برش موردنیاز را آماده کنید؛ اما پیشنهاد کاغذرنگی این است که یکی‌یکی برش‌ها را آماده کرده و بعد سراغ مرحله بعدی بروید. به‌این‌شکل کار شما دقیق‌تر و بهتر خواهد شد.

همچنین بخوانید : عکس تبریک شب یلدا به اعضای فامیل

نکته مهم پیش از برش تورها

تورهای آهار از یک سمت کش می‌آیند؛ ازاین‌رو توجه داشته باشید سمتی از تور که کش می‌آید، هنگام برش در راستای عرض قرار بگیرد.

آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا
آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا

مرحله دوم؛ اندازه گرفتن کش کمر

بعد از این‌که اولین برش را آماده کردید، متناسب با اندازه دور کمر، کش را برش داده و دو سر آن را به‌هم بدوزید. شما می‌توانید دوسر کش یا روبان را به‌هم گره بزنید، اما برای کیفیت بیشتر کار بهتر است آن‌ها را به‌هم بدوزید.

مرحله سوم؛ بستن تورها

ابتدا برای راحتی کار، کش یا روبان را بین دو پایه صندلی یا چیزی شبیه آن ببندید. در این مورد یک تکه مقوا یا کارتن نیز کارتان را راه می‌اندازد.

در ادامه نوار توری را که در مرحله اول درست کردید، مطابق ویدئو زیر روی کش گره بزنید. به‌همین‌ترتیب برش‌های بعدی را به کش یا روبان گره زده و هر گره‌ای که می‌زنید با دست به گره کناری خود بچسبانید تا گره‌ها به صورت فشرده کنار یکدیگر قرار بگیرند.

تبریک می‌گوییم دامن توتو شما آماده است!

آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا
آموزش دوخت دامن توتو یا گره ای با تم شب یلدا

چند نکته کاربردی

  • دامن توتو را می‌توانید برای خودتان نیز درست کنید. روال کار دقیقا به‌همین‌شکل است. فقط به نوار آهار بیشتر و کش کمر یا روبان با طول بیشتری نیاز دارید.
  • اگه از رنگ‌های مختلف برای درست کردن این دامن استفاده می‌کنید، سعی کنید نظم رنگها را رعایت کنید؛ یعنی اگر یک گره سفید و یک گره صورتی داشتید همین نظم را ادامه بدهید تا دامن شکل بهتر و منظم‌تری به‌خود بگیرد.
  • برای زیبایی بیشتر دامن می‌توانید یک پاپیون به محل اتصال دو سر کش بدوزید. همچنین می‌توانید به‌جای پاپیون از چند گل پارچه‌ای استفاده کنید.
  • اگر بعد از پایان کار حس کردید دامن بلند است، جای نگرانی نیست می‌توانید با کمک قیچی کمی آن را کوتاه کنید.
  • دامن توتو را می‌توانید به صورت بلند نیز درست کنید. برای درست کردن آن کافی است طول برش‌ها را بلندتر گرفته و قسمت بالای آن را به کمک روبان به پشت گردن گره بزنید.

امیدواریم که از دیدن این ویدئو نهایت استفاده را ببرید . در آخر از شما دعوت میکنیم که به بخش جذاب یلدای ویمگز مراجعه کنید و از ایده ها و پیشنهادات جالب در این مجموعه بهره ببرید . امیدواریم در شب یلدا با هنرنماییتان همه را شگفت زده کنید .

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.