آموزش کاربردیپیشنهاد ویمگز

چگونه دارایکم را به پرتفوی خود اضافه کنیم؟

آموزش آسان و کامل نماد دارایکم در پرتفوی

دارایکم یعنی چه؟

ابتدا لازم دانسته شد مجله سرگرمی ویمگز برایتان توضیح بدهد که دارایکم دارایکم که این روز ها ورد زبان هاست چیست؟!

به طور کلی قرار است ۲۳هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان از سهام دولت در سه بانگ تجارت و ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ی البرز و اتکایی امین به عنوان صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) با عنوان واسطه گری مالی یکم عرضه شود.

دارایکم چیست؟

پرتفوی یعنی چه؟

در معنای لغت پرتفوی یعنی کیف دستی!در قدیم تمام مدارک و اسناد خود را اعم از سند املاک و مدارک سهام و بورس خود را در یک کیف دستی میگذاشتند و حالا به آن سبد سرمایه گذاری میگویند!

سبد سرمایه گذاری چیست؟

فرض کنید دو شرکت یک محصول را تولید میکند و شرکت اول سهم بیشتری در فروش خود در بازار دارد و نسبت به شرکت رقیب خود وضعیت اقتصادی بهتری دارد!یک سرمایه دار میخواهد سرمایه گذاری کند دو حالت دارد:

  1. تمام سرمایه خود را در شرکت اول  سرمایه گذاری کند
  2. سرمایه خودر بین دو شرکت تقسیم کند.

اگر راه اول را برود ممکن است شرکت دوم نقص های خود را برطرف کند و پیشرفت فروش بیشتری در بازار داشته باشد و شرکت اول شکست میخورد.

اما اگر راه دوم را برود اگر احتمال قدرت شرکت دوم وجود داشته باشد با خیال راحت در هر دو حضور دارد! و به این کار ساخت سبد سرمایه گذاری و یا پرتفوی میگویند که همان <<تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد نچین>> است

منظور از پرتفوی در صنعت بیمه و سهام چیست؟

چگونه دارایکم را به پرتفوی اضافه کنیم؟

افرادی که دارای واحد های صندق های واسطه گری مالی یکم و کد بورسی هستند برای اضافه کردن دارایکم به پرتفوی میتوانند به پنل کاربری خود وارد شده و روی گزینه ی تغییر کارگذار ناظر کلیک کنند  و نماد دارایکم را ثبت کنند.در بضی موارد گزینه دارایکم به راحتی پیدا نمیشود و لازم است بعد از کلیک بر روی تغییر کارگذار ناظر کلمه ی دارایکم را جستجو کنید.

لاز به ذکر است که نمایش نماد معاملاتی دارایکم بر روی پرتفوی بعد از ۲۴ ساعت انجام خواهد گرفت

منظور از پرتفوی در بورس چیست؟

نویسنده فاطمه زهرا امینی/مجله سرگرمی مگز

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 1 امتیاز: 5 )

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن