مجله خبریپیشنهاد ویمگز

عبدالمالک ریگی چگونه دستگیر شد

انتشار برای نخستین بار

( رای: 2 امتیاز: 3 )

عبدالمالک ریگی از چگونگی دستگیری‌ اش می‌گوید

انتشار برای نخستین بار؛ عبدالمالک ریگی از چگونگی دستگیری‌اش می گوید!

همچنین بخوانید: فیلم بریدن سر شهاب منصوری العربیه توسط ریگی

عبدالمالک ریگی  کیست؟

عبدالمالک در سال۱۳۶۱ در به دنیا آمده و بنا بر گزارش ها  ریگی مدرسه نرفته و از سن  ۱۹ سالگی اسلحه به دست گرفته و در کارنامه اش اقدامات بیشمار تروریستی اعم از کشتار با اسلحه، سربریدن و بمب گذاری و …. را  داشته که یک نمونه آن حادثه  “تاسوکی”  است. ریگی  از سال 2003 میلادی گروهک تروریستی “جند الشیطان” را برای انجام عملیات تروریستی در شرق کشور تاسیس کرد. او اولین دیدار جدی خود را با سفیر ایالات متحده آمریکا در یکی از کشورهای همسایه انجام داد و ارتباطات اولیه با مسئولین ارشد امنیتی آمریکایی و عبدالمالک ریگی ایجاد شد.چندین انفجار سنگین و جنایت مهم را مرتکب شده که حادثه “تاسوکی” و “انفجار مسجد شیعیان زاهدان”  نمونه‌ای از آدم کشی تروریست های وابسته به “عبدالمالک ریگی” بود. وی برخی از قربانیان خود را سر می برید و این موضوع برایش طبیعی بود.

همچنین بخوانید: خانواده ریگی و فرزندانش در حالا خورشید

نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی

روزی که قرار بود عبدالمالک ریگی دستگیر شود، نماینده آمریکا قرار بود به قرقیزستان سفر کند و همزمان هواپیمایی که  “ریگی”  در آن حضور داشت هم هم به مقصد  “بیشکک”  در حرکت بود و لذا سربازان گمنام امام زمان (عج) با رهگیری این موضوع توانستند این تروریست را دستگیر کنند.ریگی تنها ۳۰ ساعت قبل از دستگیری افغانستان را به قصد دوبی ترک کرده بود تا به قرقیزستان سفر کند که این موضوع می‌تواند به معنای جستجوی مقری جدید و بیانگر احساس ناامنی وی در افغانستان باشد. بنابر اعترافات “عبدالمالک ریگی”  در ابتدای دستگیری، آمریکا به او و گروهش قول همکاری و حمایت داده‌بود و سیا با آنان رابطه داشت.

همچنین بخوانید: مستند «آخرین پرواز کرکس» | ماجرای کامل عبدالمالک ریگی

دستگیری عبدالمالک ریگی - ویمگز
“ریگی” با نام جعلی و گذرنامه افغانی در یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی قرقیزستان در مسیر  دوبی به بیشکک  در حال پرواز بوده‌ است، که در اسفند ماه 88 در آسمان ایران سه فروند جنگنده  “نهاجا” که از پایگاه هوایی بندرعباس برخاسته بودند، هواپیما را مجبور به فرود در فرودگاه “بندرعباس” کردند.

دستگیری عبدالمالک ریگی - ویمگز
بلافاصله پس از فرود هواپیما، نیروهای امنیتی ایران مستقیماً به سمت صندلی ریگی و همراهش رفته و آنها را دستگیر کردند، و هواپیمای قرقیزی پس از سه ساعت توقف و دستگیر شدن “عبدالمالک ریگی” ، فرودگاه را ترک کرد.

امیر سرتیپ “نصیر زاده” معاون هماهنگ کننده نهاجا درباره دستگیری  “عبدالمالک ریگی”  و نقش تامکت‌های نهاجا گفت: هر کشوری دوست دارد که حاکمیت هوایی خود را داشته باشد و این عملیات نشان داد که فضای کشور برای تروریست‌ها نا‌امن است و کشور در امنیت هوایی بسیار مقتدر است.

همچنین بخوانید:  کلیپی از جنایات وحشیانه ریگی ها

چطور شد که “مالک ریگی” گریه کرد؟

“علی بهمنش”  کارشناس مسئول پرونده “عبدالمالک ریگی”  در این زمینه اظهار داشت: درست زمانی که قرار بود “عبدالمالک ریگی” از دبی به قرقیزستان برود نماینده آمریکا وارد قرقیزستان شد و ما این موضوع را می‌دانستیم. وی با بیان اینکه خلبانان جوان ما آموزشهای لازم را برای مقابله با تروریست‌ها دیده بودند یادآور شد: این دستگیری (“عبدالمالک ریگی”) برای ما خیلی مهم بود و سبک دستگیری “عبدالمالک ریگی” کاملا ایرانی بود.

عبدالمالک ریگی چگونه دستگیر شد
این عضو وزارت اطلاعات با اشاره به اینکه ما فردی را دستگیر کردیم که وقتی آدم می‌کشت لذت می‌برد، اظهار داشت: من به ریگی گفتم تو مسلمانی و ما هم مسلمانیم و من می‌خواهم تو را به زندگی عادی بازگردانم که  “عبدالمالک ریگی”  در این حالت گریه کرد. این عضو وزارت اطلاعات گفت: مالک ریگی با عربستان ارتباط داشت و از کنسولگری این کشور استفاده می‌کرد و پول می‌گرفت، از آن با “موساد” ارتباط برقرار کرد و پس از آن مالک با اسرائیل رابطه داشت  و آنها برای اول تجهیزات ماهواره‌ای و ارتباطی را در مغرب فراهم کردند و یکی از افراد وابسته به  “مالک ریگی” همچنان با اسرائیل در ارتباط است.

دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد (نسخه بدون سانسور)

اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام زمان (عج) و حضور موثر “تامکت های نهاجا”  و اقدام به موقع در دستگیری  “ریگی” باعث شد تا این تروریست به هدف  مورد نظر خود یعنی “بیشکک” و دیدار با نماینده آمریکا نرسد و این نشان دهنده توان امنیتی  وزارت اطلاعات در دستگیری تروریست هاست.

( رای: 2 امتیاز: 3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.