مجله آموزشی

آموزش مقدماتی بافتنی – آشنایی با کاموا و میل بافتنی

( رای: 6 امتیاز: 3.7 )

آموزش مقدماتی بافتنی و آشنایی با کاموا و میل بافتنی

در این مطلب آموزش مقدماتی بافتنی را که برای بافندگی لازم هست به همراه یک سری نکات و آشنایی های لازم که از این حرفه باید بدانید ما اینجا براتون کامل توضیح میدهیم ، در باره ی نوع میلی که لازم هست انتخاب کنید و نوع کاموا از نظر ضخامت و زیباییی و جنس کاموا صحبت میکنیم .

جنس کاموا

آموزش مقدماتی بافتنی
آموزش مقدماتی بافتنی

یکی از بهترین جنس های کاموا که شل نمیشه و پس از شستن هم آب نمیره کاموایی هست که زنحیره ایی هستش یعنی بافت خود کاموا زنجیره ایی است.

مسئله ی دیگه ایی که در رابطه با کاموا هست اینه که روی کاموا مینویسن که با میل شماره چند لازم هت بافته بشه و اینکه نحوه ی شستشو ی اون رو هم نوشته.

همچنین بخوانید : آموزش بافت پاپوش با دو میل

اینکه جنس کاموا جی باشه بستگی داره!ثلا برای نوزاد لازم هست لطیف باشه.در کل کاموایی که مناسب میل بافتنی هست کاموایی که است که برای میل شماره  4 مناسب هست زیر این عدد برای قلاب بافی مناسب خواهد بود و یا انهایی که اهل ظرافت هستند که ممکن هست به چشم آسیب بزنه.

میل گرد

آموزش مقدماتی بافتنی
آموزش مقدماتی بافتنی

این نوع میل برای بافت هایی کاربرد داره که لازم هست از یقه شروع بشه و گرد بافته میشه و مثل دو میل معمولی عما میکنه.و مثلا برای کلاهی که میخوایم درز نداشته باشه.

میل

آموزش مقدماتی بافتنی
آموزش مقدماتی بافتنی

جدیدا میل ها رو کوتاه تر میسازن تا دست و پا گیر نباشن و شماره ی میل ها سر میل نوشته شده .

نکته ی آخر

برای خرید کاموا لازم هست روی اتکت روی کاموارو حتما مطالعه کنیم چراگکه متراژ کاموا نوع میلی که مناسبش هست نحوه ی شستشو رو نوشته و همچنین شما از متراژ اون کاموا میتونین محاسبه کنین که مثلا برای بافت شال سه متری که مد نظرتون هست چقدر لازم دارید و همون موقع خریداری کنید چرا که ممکنه فردا که بیایید اون رنگ کاموا تموم شده باشه.

( رای: 6 امتیاز: 3.7 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.