مجله آموزشی

آموزش بافت اسکاج سه بعدی

آموزش تصویری اسکاچ توت فرنگی

( رای: 15 امتیاز: 3.3 )

آموزش بافت اسکاج سه بعدی با کاموای شرشره ای

برای بافت این اسکاج بسیار زیبا و نرم نخ شماره ی 4 و قلاب شماره ی 9 احتیاج است.برای بافت این اسکاج از دو رنگ صورتی و نقره ایی استفاده میکنیم که خیلی جلوه داره و زیبا خواهد شد.

ابتدا یدونه حلقه میزنیم و سپس 15 تا پایه زنجیر میزنیم چرا که طول مناسبی خواهد شد برای کار شما.(البته 16 تا میزنیم چون برای سری بعد از دونه ی اول شروع نمیکنیم.)

با این کاموا بافت به شدت ساده و آسان است.به این صورت که در تصویر مشخص هست نخ را داخل میکشید و سپس یک حلقه ی کامل میزنید.

 

و به این صورت بافت رو با دونه های سفت تا انتها میرید و کاملا مشخص میشه که چه اسکاجی در نهایت خواهید داشت.

 

بعد از اینکه رج تموم شد یک پایه زنجیره بزنید و کار رو برمیگردونید یعنی آخر هر رج که تموم شد یک پایه زنجیر میزنید و کار رو برمیگردونید و دوباره دونه های ساده میبافید تا انتها

اینجا فرمی که ما میخواهیم یک مربع هست شما میتونید هر مدلی که خواستید رو داشته باشید حالا اینجا ما ادامه میدی تا به اون مربع دلخواه که طول و عرضش برابر هست برسم.

خب ما 15 تا دونه داریم که لازم هست حد اقل 15 رج ببافیم تا به اون مربع دلخواه برسیم(حداقل)

و در نهایت اسکاجمون آماده شد و یک جنس خاصی شده چرا که اون زبری اسکاج های بازاری رو نداره اما چون محکم بافته شده استقامت و کارایی بالایی داره و در عین حال که چربی و غذای موندده رو از ظروف پاک میکنه از افتادن خط و خش به ظروف هم جلوگیری میکند!

در آخر کار میخوایم یه حلقه بزنیم حلقه ایی که میخوایم باهاش اسکاج رو آویز کنیم پایه زنجیره ی خیلی خیلی معمولی هست تا اخر حد اقل 15تا حلقه میزنیم سپس دوباره کار رو بر میگردونیم داخل خود اسکاج و محکمش میکنیم.

خوبی این اسکاج اینه که اصلا کاموا و بافت علوم نیست و ریش ریش های این مدل کاموا جلوه ی خیلی خاصی به کار داده است

در نهایت نخ رو از داخل حلقه ی اخر رد کنید و نخ رو کور کنید

امیدوارم این اسکاج رو ببافید و از آن استفاده کنید و از کار با آن لذت ببرید.

( رای: 15 امتیاز: 3.3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.