مجله آموزشی

آموزش بافت اسکاچ سه بعدی

( رای: 16 امتیاز: 3.3 )

آموزش بافت اسکاچ سه بعدی با کاموای شرشره ای

برای بافت این اسکاچ بسیار زیبا کافی است از ته مانده ی بقیه ی کاموا ها استفاده کنید و نیاز به یک کاموای کامل نیست در نتیجه این یک کار فوق العاده به صرفه میباشد . برای بافت این اسکاچ از دو رنگ صورتی و نقره ایی استفاده میکنیم که خیلی جلوه داره و زیبا خواهد شد ، دو نخ را با هم گره میزنیم تا به صورت یکسان بالا برود و در واقع همزمان از دو رنگ استفاده شود .

دیگر وسایل مورد نیاز برای بافت اسکاچ :

  • نرم نخ شماره ی 4
  • قلاب شماره ی 9
آموزش بافت اسکاچ سه بعدی
آموزش بافت اسکاچ سه بعدی

همچنین بخوانید : آموزش بافت کلاه به ساده ترین روش

ابتدا یدونه حلقه میزنیم و سپس 15 تا پایه زنجیر میزنیم چرا که طول مناسبی خواهد شد برای کار شما . (البته 16 تا میزنیم چون برای سری بعد از دونه ی اول شروع نمیکنیم ) با این کاموا بافت به شدت ساده و آسان است . به این صورت که در تصویر مشخص هست نخ را داخل میکشید و سپس یک حلقه ی کامل میزنید و به این صورت بافت رو با دونه های سفت تا انتها میرید و کاملا مشخص میشه که چه اسکاچی در نهایت خواهید داشت.

آموزش بافت اسکاچ سه بعدی
آموزش بافت اسکاچ سه بعدی

بعد از اینکه رج تموم شد یک پایه زنجیره بزنید و کار رو برمیگردونید یعنی آخر هر رج که تموم شد یک پایه زنجیر (پایه کوتاه) میزنید و کار رو برمیگردونید و دوباره دونه های ساده میبافید تا انتها ، اینجا فرمی که ما میخواهیم یک مربع هست شما میتونید هر مدلی که خواستید رو داشته باشید حالا اینجا ما ادامه میدی تا به اون مربع دلخواه که طول و عرضش برابر هست برسم.

خب ما 15 تا دونه داریم که لازم هست حد اقل 15 رج ببافیم تا به اون مربع دلخواه برسیم(حداقل)

و در نهایت اسکاچمون آماده شد و یک جنس خاصی شده چرا که اون زبری اسکاچ های بازاری رو نداره اما چون محکم بافته شده استقامت و کارایی بالایی داره و در عین حال که چربی و غذای موندده رو از ظروف پاک میکنه از افتادن خط و خش به ظروف هم جلوگیری میکند! در آخر کار میخوایم یه حلقه بزنیم حلقه ایی که میخوایم باهاش اسکاچ رو آویز کنیم پایه زنجیره ی خیلی خیلی معمولی هست تا اخر حد اقل 15تا حلقه میزنیم سپس دوباره کار رو بر میگردونیم داخل خود اسکاچ و محکمش میکنیم.

آموزش بافت اسکاچ سه بعدی
آموزش بافت اسکاچ سه بعدی

خوبی این اسکاچ اینه که اصلا کاموا و بافت معلوم نیست و ریش ریش های این مدل کاموا جلوه ی خیلی خاصی به کار داده است ، در نهایت نخ رو از داخل حلقه ی اخر رد کنید و نخ رو کور کنید امیدوارم این اسکاچ رو ببافید و از آن استفاده کنید و از کار با آن لذت ببرید.

( رای: 16 امتیاز: 3.3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.