زناشویی
موضوعات داغ

چگونه دوقلو باردار شویم ?! [حکیم ضیایی]

روش دوقلو باردار شدن پاسخ حکیم آیت الله سید حسن ضیائی

پاسخ حکیم آیت الله سید حسن ضیایی: 

چگونه حامله شوم؟

Image result for دو قلونمی دانید چگونه حامله شوید؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم  که چطور تخمک گذاری را پیش بینی کنید، چند وقت یکبار آمیزش داشته باشید و با اهمیت انتخاب های سالم در زندگی آشنا شوید.

به نظر می رسد که بعضی از زوج ها فقط با حرف زدن درمورد حامله شدن، می توانند بچه دار شوند. اما خیلی های دیگر باید به اندازه کافی صبر داشته باشند و کمی هم خوش شانس باشند تا بتوانند حامله شوند.اگر نمی دانید چطور باید حامله شوید، با همان روش قدیمی شروع کنید.

در این مقاله هر آنچه که لازم است بدانید را در اختیارتان می گذاریم.

زمانی که بیشترین قدرت باروری را دارید

حاملگی مستلزم یکسری اتفاقات پیچیده است. هر ماه، هورمون ها از غده هیپوفیز شما تخمدان هایتان را تحریک می کنند که تخمک گذاری کنند. وقتی تخمک ها آزاد شدند،به سمت یکی از لوله های فالوپ حرکت می کنند.  اگر بخواهید حامله شوید، این زمان بهترین زمان ممکن است.

اما از کجا باید بدانید که کی تخمک گذاری می کنید؟

  •  حواستان به تقویم باشد.

از یک تقویم استفاده کرده و هر ماه روزی که عادت ماهیانه تان شروع می شود را علامت بزنید . همچنین تعداد روزهایی که عادت ماهیانه تان طول می کشد را هم بشمارید . اگر چرخه عادت ماهیانه تان ۲۸ روزه باشد، تخمک گذاری احتمالا ۱۴ روز بعد از روز شروع آخرین  عادت ماهیانه تان شروع می شود. اگر چرخه هایتان به نسبت بلند هستند، ۱۸ را منهای تعداد روزهای کوتاه ترین عادت ماهیانه تان کنید . وقتی عادت ماهیانه بعدی شروع می شود،این روزها را از قبل شمارش کنید . هفته بعد از آن احتمالاً معقول ترین حدس برای شروع تخمک گذاری شماست. مزایا: خیلی راحت می توانید روی کاغذ و تقویم این حساب ها را انجام دهید. معایب: عوامل زیادی بر زمان دقیق شروع تخمک گذاری تاثیر دارند، مثل بیماری، استرس و ورزش .  شمردن روزها معمولاً چندان دقیق نیست مخصوصاً برای خانم هایی که چرخه های عادت ماهیانه شان نامنظم است.

  • تغییرات ترشحات واژن را بررسی کنید

درست قبل از تخمک گذارید، ترشحات شفاف و لغزنده واژن بیشتر می شود .این ترشحات تقریباً شبیه به سفیده تخم مرغ خام هستند. بعد از تخمک گذاری، وقتی احتمال باردار شدن پایین می آید ، این ترشحات چسبنده و تیره تر می شوند و در آخر از بین می روند.


مزایا: تغییر در ترشحات واژن معمولاً نشانه بسیار درستی از قابلیت باروری است.

با یک مشاهده ساده–به خصوص در داخل واژن—قابل انجام است.

معایب: قضاوت درمورد بافت و ظاهر ترشحات واژن خیلی شخصی و یکطرفه است.


  • ۳-دمای پایین تنه تان را چک کنید

منظور دمای بدن شما در حالت استراحت کامل است . تخمک گذاری تا حدودی دمای بدن را بالا می برد —تقریباً کمتر از یک درجه. بهترین زمان باروری شما دو تا سه روز قبل از بالا رفتن دمای بدنتان است. وقتی افزایش دما دو تا سه روز ثابت می ماند، می توانید فرض کنید که تخمک گذاری اتفاق افتاده است. می توانید از دماسنج های دهانی برای چک کردن دمای پایین تنه تان استفاده کنید.هر روز صبح قبل از اینکه از جا بلند شوید، دمای بدنتان را اندازه گیری کنید. می توانید دما را جایی یادداشت کنید  و تغییرات را چک کنید.


مزایا: روش بسیار ساده ای است. تنها هزینه ای که برایتان دارد خریدن یک دماسنج است.

معایب: تغییر دما ممکن است خیلی دیر ایجاد شود یعنی بعد از اینکه تخمک گذاری انجام شده است.

شاید گرفتن دمای بدن هر روز کار چندان آسانی نباشد مخصوصاً اگر ساعات خوابتان تنظیم نیست.

 

در ویمگز بخوانید :  پنل خورشیدی چگونه کار میکند

  • از کیت های مخصوص تست تخمک گذاری استفاده کنید

کیت های مخصوص که در داروخانه ها هم موجود است ادرار شما را برای بررسی هورمون هایی که قبل از تخمک گذاری تولید می شود تست می کند. برای گرفتن دقیق ترین نتیجه حتماً از دستورالعمل روی برچسب آن استفاده کنید.


مزایا: این کیت ها نزدیک ترین زمان تخمک گذاری را تشخیص می دهند

یا قبل از اینکه تخمک گذاری اتفاق بیفتد هشدار می دهند. آن را می توانید بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کنید.

معایب: هزینه تهیه این کیت ها برای خیلی از خانم ها ممکن است گران باشد.


 

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.