مجله آموزشی

در هنگام حمله ی سگ چگونه از خودمان دفاع کنیم؟

( رای: 4 امتیاز: 2.5 )

در هنگام حمله ی سگ چگونه از خودمان دفاع کنیم؟

در هنگام حمله ی سگ چگونه از خودمان دفاع کنیم ؟
سگ ها را بهترین و وفادارترین دوست انسان میدانند ، اما آنها همیشه مهربان نیستند . سگ ها در وهله ی اول حیوان هستند و غرایز حیوانی دارند و حتی سگ های خانگی هم در شرایط خاصی میتوانند به انسان حمله کنند .
حالا دانستن اینکه اگر یک سگ ولگرد به ما حمله کرد باید چه کنیم ؟
1-اگر سگ حمله نکند اما رفتار تهاجمی داشته باشد ، زبان بدن سگ ها حرف هایی برای گفتن دارد . اگر گوش های سگ محکم به عقب کشیده شده باشند و سگ غرش کند و دندان هایش را نشان دهد بهتر است تا جایی که ممکن است از او دور شوید تا مبادا حمله ای رخ دهد . اما اگر این روش جواب نداد چه باید کرد ؟ سعی نکنید سگ را آرام کنید یا به او بخندید ، برداشت سگ ها از خنده این است که شما دندان هایتان را به آن نشان میدهید و او را دعوت به مبارزه میکنید . از ارتباط چشمی با سگ خودداری کنید و به آن بی اعتنا باشید ، در نهایت سگ از توجه کردن به شما دست میکشد و آرام میگیرد . بخاطر داشته باشید که هر چه بیشتر اضطرابتان را نشان دهید و دست هایتان را تکان دهید احتمال حمله ی سگ به شما بیشتر میشود .اگر کسی در اطرافتان هست از او کمک بخواهید اما اینکار را به آرامی انجام دهید و صدایتان را بالا نبرید . از پرت کردن چوب به سمت سگ یا استفاده از اسپری فلفل خودداری کنید اینکار ها سگ را عصبانی تر میکند . به آرامی از سگ ها دور شوید اما پشتتان را به آن نکنید و از بغل حرگت کنید تا بتوانید عملکرد سگ را ببینید . سعی نکنید بدوید چون سگ به شما میرسد و شما نمیتوانید از آن جلو بزنید . این حیوان میتواند سریع تر از قهرمانان دوی المپیک خودش را به شما برساند .

در هنگام حمله ی سگ چگونه از خودمان دفاع کنیم؟
2- اگر سگ حمله کند معمولا نشانه ی این است که گرسنه هستند یا از توله ها و قلمرو خود محافظت کنند . اگر با وجود رعایت موارد قبلی باز هم سگی به شما حمله کرد به این نکات توجه داشته باشید . فریاد نکشید حتی اگر نمیدانید چه کار دیگری باید انجام دهید ، فریاد زدن فقط عصبانیت سگ را بیشتر میکند . اگر یکی از آن دستگاه های دور کننده سگ را دارید که با امواج ما ورای صوت کار میکند از آن استفاده کنید . این دستگاه سگ ها را میترسانند و از شما دور میکنند . اگر سگ به سمت شما حمله برد سعی کنید سرش را با لباستان بپوشانید ، بعد از آن پشت چیزی مثل درخت یا نیمکت برید تا بین سگ و خودتان مانعی ایجاد کنید یا حتی از درخت بالا برید سگ نمیتواند بالای درخت بیاید . کیف یا هر وسیله ی دیگری دارید به کناری بیاندازید تا حواس سگ پرت بشه . ممکنه سگ در ابتدا به اون وسیله حمله کنه در نتیجه اندک فرصتی برای فرار پیدا میکنید . اگر داخل وسایلتان غذایی مثل گوشت یا سوسیس داشته باشید ، اینکار میتونه به شما کمک کنه چون شاید تنها چیزی که سگ از شما میخواهد مقداری غذا باشد . گردنتان را با دست هایتان بپوشانید چون گردن از حساس ترین و آسیب پذیر ترین اعضای بدن است . چنانچه سگ شما را گاز گردن از کسیدن آن خود داری کنید چون پارگی و جراحت در شما شدت میبخشد ، در این هنگام فقط سعی کنید به چشم ها و بینی سگ ضربه بزنید . با ما همرا باشید .

( رای: 4 امتیاز: 2.5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.