سلامت

دلیل سنگینی و مشکلات گوارش بعد از غذا

مشکلات گوارشی

( رای: 0 امتیاز: 0 )

درمانی برای سنگینی معده / آسان ترین روش درمان سنگینی معده
سنگینی معده از جمله مشکلات شایع گوارشی و دردهای معده به شمار می رود که بایستی سریع تر مورد درمان قرار گیرد.

درمانی برای سنگینی معده / آسان ترین روش درمان سنگینی معدهبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ اغلب سنگینی معده پس از خوردن غذا به وجود می آید و فرد دچار بی حالی می شود. چنین مشکلی نیز ناشی از یک نوع ناهماهنگی دستگاه گوارشی است که به علت هضم نشدن درست و به هنگام غذا مانع دفع طبیعی آن می گردد. بر اساس مطالعات پزشکی انجام یافته نوع مزاج تاثیر زیادی در هضم غذاها دارد و می تواند فرد سرد مزاج را دچار مشکل کند. به همین خاطر حتی در برخی مواقع ممکن است شخص برای مدت زمان طولانی تری احساس سنگینی کند. ما در این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان سعی داریم شما را با دمنوش هایی جهت رفع “سنگینی معده” و دردهای معده آشنا کنیم، با ما همراه باشید.
هضم غذا در بدن به چه صورت انجام می گیرد؟

مشکلات گوارشی کودکان

طبق اظهارات محققان در عرصه طب سنتی تمامی مواد غذایی خورده شده در بخش های مختلف بدن 4 بار هضم، مواد زائد آن دفع و با کیفیت ترین قسمت های آن ها جذب بدن می گردد. در زیر به مهم ترین هضم هایی که پس از مصرف غذا در بدن رخ می دهد می پردازیم. هضم مناسب مواد خوراکی از مشکلاتی مانند سنگینی معده و رودل شدن جلوگیری به عمل می آورد.
مراحل هضم شدن مواد غذایی در بدن انسان
هضم در دهان و معده

اولین هضم غذاها در دهان و معده صورت می گیرد که مواد زائد حاصل از این هضم به شکل مدفوع از روده فرد خارج می گردد. به همین خاطر توصیه می شود که غذا به طور کامل جویده شود تا در مراحل بعدی نیز به خوبی هضم گردد.
هضم غذا در کبد

دومین هضم موا غذایی در کبد فرد صورت می گیرد. بدین صورت که مواد زائد حاصل از این نوع هضم به شکل ادرار و چرک از بدن فرد خارج شده و مواد جذب شده به ناخن و مو می رسد.
هضم در عروق

بر اساس مطالعات طب سنتی سومین نوع هضم در عروق رخ می دهد و مواد جذب شده از این هضم به خون تبدیل می شود.
هضم مواد غذایی در سلول های بدن

هضم چهارم نیز در سلول ها اتفاق می افتد و مواد حاصل از این نوع هضم به طرف اعضای جنسی حرکت می کنند. لازم به ذکر است که این مواد مناسب ترین پروتئین برای تولید مثل به شمار می روند.

به طور کلی هضم کامل مواد غذایی در مدت زمان دو الی سه ساعت به طول می انجامد و برای برخورداری از سلامتی کامل این هضم بایستی به خوبی انجام گیرد.

حتما بخوانید: درمان های خانگی معده درد

درمانی برای سنگینی معده / آسان ترین روش درمان سنگینی معده
سنگینی معده از رایج ترین دردهای معده

شایع ترین مشکلات گوارشی و نحوه کنار آمدن با آنها | فرتاک نیوز

حتما بخوانید: از مضرات نوشابه چه می دانید؟

درمانی برای سنگینی معده / آسان ترین روش درمان سنگینی معده

راحت ترین روش های درمانی سنگینی معده

کسانی که بعد از مصرف غذاهای سنگین و گوشتی به مشکل سنگینی معده دچار می شوند بایستی از عرق زنیان استفاده کنند. هم چنین توصیه شدیدی به مصرف سبزیجات تازه همراه غذا به افراد می شود. خوردن سبزی های تازه هم به سم زدایی بدن و هم بهبود حرکات دودی روده و پیش گیری از یبوست کمک شایانی می کند.

هم چنین دمنوش های گیاهی بابونه، گل گاو زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه و افسنتین در تسکین و درمان اعصاب معده فرد بسیار موثر است. در این راه درمانی گیاهی تمامی این گیاهان دارویی را به مقدار مساوی با یکدیگر ترکیب کرده و روزی سه لیوان نوش جان کنید.

امیدواریم با رعایت نکات گفته شده و هم چنین به کارگیری روش های درمانی گفته شده سنگینی معده خود را درمان کنید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
مطالب مرتبط
منبع
کلیپ های سلامتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *