مجله آموزشی

آموزش بافت پادری نیم دایره ای

( رای: 1 امتیاز: 5 )

آموزش بافت پادری نیم دایره ای گام به گام

در این مطلب آموزش بافت پادری نیم دایره ای را به شما آموزش خواهیم داد .

وسایل مورد نیاز برای بافت این پادری

  • نخ ضخیم
  • قلاب شماره ۴

همچنین میتوانید با نخ مکرومه ببافید . در ابتدا یک حلقه ی جادویی میزنیم سپس ۳ تا زنجیره میزنیم و داخل حلقه میشم و یک پایه بلند میبافم . حالا من حلقه را از دستم درمیارم و داخل حلقم ۱۷ تا پایه بلند میبافم ، و پس از اتمام نخ را میکشیم تا حلقه ام جمع شود و محکم . بعد میام به سومین زنجیره ی اول کار یک زنجیره و بست میزنم  .
در رج بعد باز سه تا زنجیره میزنم به عنوان پایه بلند یک دانه هم برای فاصله ام میزنم میشه در مجموع ۴ تا . بعد میریم روی پایه ی بعدی و یک دانه پایه بلند میبافم دوباره یک دانه زنجیره میزنم و میام میرم روی پایه بعدی یک پایه ی بلند دیگر و به همین صورت تا آخر رج میرویم . تا پایه باید بشه در آخر (۱۴ تا پایه بلند با فاصله ی ۱ زنجیره)

آموزش بافت پادری نیم دایره ای
آموزش بافت پادری نیم دایره ای

پس از بافت ۱۴ پایه ، سه تا زنجیره میزنم ، بعد کارم را برمیگردانم و رج بعد را عینا مثل رج قبل میبافید با این تفاوت که هم داخل پایه ها و هم داخل تک زنجیره ها پایه بلند میبافیم (رج قبل فقط داخل پایه ها رو میبافتیم نه زنجیره ها) در انتهای رج ما باید هفت تا دسته ی سه تایی (سه تا پایه بلند یک زنجیره ) داشته باشیم .

آموزش بافت پادری نیم دایره ای
آموزش بافت پادری نیم دایره ای

به همین ترتیب ادامه میدهیم تا به بافت حاشیه برسیم .  برای شروع همه ی رج ها سه تا زنجیره میزنیم و میام روی پایه ی دومی دو تا پایه بلند میبافم . (یعنی در هر رج یک دانه به پایه هام اضافه میشود و در آخر هنگامی که رج تمام شد کار را برمیگردانیم و رج بعد را شروع میکنیم .

همچنین بخوانید : آموزش بافت مدل توری یا انگلیسی

حاشیه ی پادری

برای بافت حاشیه میتوانید از پایه ی صدفی استفاده کنید .
سه تا زنجیره میزنیم و در پایه ی بعدی یک پایه بلند میزنیم ، روی پایه ی بعدی هم یک پایه بلند میبافیم و یکی دیگم میبافیم تا بشه ۳ تا پایه بلند. حالا میام روی زنجیره ی بعدی یک پایه ی صدفی میبافم (یعنی دو تا پایه بلند میبافم یک دانه زنجیره میزنم و در همان پایه که هستم دو تا دونه دیگه پایه بلند میبافم ) سپس دو تا زنجیره میزنم و یک پایه کوتاه میزنم و دو تا زنجیره میزنم و باز یک پایه صدفی میبافیم .این میشود حاشیه ی ما.

آموزش بافت پادری نیم دایره ای
آموزش بافت پادری نیم دایره ای
( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.