زناشویی

دلایل اختلال ارگاسم ۲

در تحقیقاتی در سال ۲۰۱۱ شیوع اختلال ارگاسمی معلمان زن دبیرستانی نیجریه ۴۰ درصد اعلام شد. تنها نیمی از بانوان که مشکلات ارگاسمی داشته اند اعلام نارضایتی و پریشانی از رابطه جنسی را داشته‌ اند.
اختلال عملکرد جنسی در بزرگسالی را بی ارتباط با فرآیندهای اجتماعی شدن و روابط اجتماعی در دوران کودکی و نوجوانی نمی توان دانست. در ابتدای دهه ۹۰ میلادی تحقیقاتی نشان داد که اختلال ارگاسمی ناشی از سواستفاده جنسی است. این در حالی است که در تحقیقاتی در سال ۲۰۱۲ ناتوانی جنسی و اختلال ارگاسم برای کسانی که در دوران کودکی مورد سواستفاده جنسی قرار گرفتند؛ تایید نشد!!!
شاید سه خروجی زیر از تحقیقات حد فاصل ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۲ پیچیدگی اختلال ارگاسمی را نشان می دهد:
۱۹۸۶: اولین سکس بر روی عملکرد ارگاسمی زنان موثر است.
۱۹۸۹: تعداد و تکرر تجارب جنسی دوران بلوغ تاثیری بر سطح رضایت مندی و اختلال ارگاسمی ندارد.
۲۰۱۲: زنان که در سنین بالاتر برای اولین بار مقاربت جنسی دارند اختلال ارگاسمی بیشتری مانند انزجار جنسی تجربه می کنند.

نتیجه تصویری برای اختلال ارگاسم

به خصوص در زمینه اختلال عملکرد جنسی و سابقه سواستفاده جنسی هنوز به قطع و یقین داشتن و نداشتن رابطه اثبات نشده است.
اثرات فردی مانند استرس خستگی و هویت جنسی در ایجاد ارگاسم و نداشتن ارگاسم موثر است. برای نمونه مراجعی ۲۹ ساله که با شکایت عدم تجربه ارگاسم در رابطه جنسی با همسرش طی ۴ سال زندگی مشترک و تجربه ارگاسم توسط یک دوستخانم طی ۶ ماه قبل از مراجعه را ذکر می کرد.
عمدتا اختلال خلق باعث می شود بانوان سطح پایین تر از عملکرد جنسی و ارگاسم را تجربه کنند.
اختلال خلق می تواند خود تحت تاثیر بیماری های فیزیکی مانند دیابت و هایپو یا هایپر تیروییدی باشد. لذا همانطور که همیشه تکرار می کنیم چکاب های ابتدایی توسط پزشک بسیار مهم است.
ترس از این که عملکرد شخص در تعامل جنسی مناسب نیست با سطوح بالایی از اختلال ارگاسم همراه است. به یکی از مراجعین در خصوص زودانزالی همین توصیه رو کردم لطفا آقای گلام وجودت را ساکت کن! «من می دونم ما موفق نمی شیم…من می دونم انزال زودرس دارم….من می دونم به ارگاسم نمی رسم»

نتیجه تصویری برای اختلال ارگاسم
رابطه جنسی قرار است باری از استرس روزانه شما کم کند نه اینکه کنار مشکلات اجتماعی و اقتصادی قوز بالا قوز شود. لذا هرچقدر استرس و حساسیت بیشتری برای زمان برانگیختگی و ارگاسم به خرج بدهید احتمال ارگاسم کمتر می شود.

اختلال_ارگاسم

مطالب مرتبط

اختلال ارگاسم در زنان

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.