مجله اینترنتی

الهام چرخنده و همسر جدیدش در افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت

عکس همسر الهام چرخنده

الهام چرخنده و همسر طلبه‌اش (عکس)

الهام چرخنده و همسر طلبه‌اش
الهام چرخنده و همسر طلبه‌اش

بیوگرافی الهام چرخنده

نام:الهام
نام خانوادگی:چرخنده
تاریخ تولد :۱۳۵۷
تحصیلات:تحصیل کرده رشته معماری
همسر سابق: فرشید نوابی (بازیگر)

عکس و بیوگرافی فرشید نوابی


زندگی شخصی:

الهام چرخنده بازیگر ایرانی و فعال مذهبی در ۴ تیر ۱۳۵۷ در کاشان به دنیا آمده و اصالتا بختیاری و از طایفه هفت لنگ بوده و دانشجوی انصرافی معماری و بعدها در رشته طراحی و نقاشی در اصفهان تحصیل کرد. او تاکنون سه بار ازدواج کرده است. در سال ۱۳۷۵ با فرشید نوابی از بازیگران ایرانی ازدواج کرد.حاصل این ازدواج یک پسر بنام ارسطو هست. این زوج بعد از سالها زندگی در سال ۹۳ از هم جدا شدند و پسرش ارسطو نزد پدرش زندگی می کند.

از همسر اولش یک پسر به نام شایان دارد که اطلاعات دقیقی از همسر اولش در دست نیست. چرخنده بعد از جدایی از همسر دومش با سیدمحمد درویشی که یک روحانی است ازدواج کرده است و حالا در شهر کربلا زندگی میکند


سید محمد درویشی همسر الهام چرخنده کیست

مشرق نوشت: اقامت من در شهر کربلا طولانی مدت بوده و این تصمیم هم به واسطه شغل همسرم رخ داده است، اما در کل بسیار از حضور در این مکان مقدس خوشحالم و هر لحظه برایم بهترین ها رخ می دهد. امیدوارم که «امام حسین (ع)» پذیرای من در این شهر باشند.

ایشان از ۳ سال پیش به واسطه شغل فرهنگی و مذهبی بنا به کسوت روحانیت به همراه همسرش الهام چرخنده به عراق مهاجرت کرده و در شهر کربلا سکونت دارد. خانم چرخنده نیز در شهر کربلا به فعالیت فرهنگی مشغول است و از زندگی کنار حرم مطهر امام حسین ع راضی است ، اما مهاجرت و ترک ایران از سوی این زوج همیشگی نبوده و بنا به شغل آقای درویشی اکنون در عراق هستند.

شغل و سوابق همسر الهام چرخنده

مهاجرت من به کشور عراق به این شکل نیست که نخواهم به کشور بازگردم، به واسطه شغل همسرم در این کشور زندگی می کنم، طی این مدت بارها به ایران هم آمده ام و باز هم خواهم آمد.

این بازیگر سابق ایرانی مدتی پیش با نوشته ای احساسی خبر ازدواجش را رسانه ای کرد: او نوشت:

اینستاگرام الهام چرخنده
اینستاگرام الهام چرخنده

سلام…
همه چیز در سادگی نهار امروز خلاصه میشد. سبد پیکنیک دست تو بود .میرفتی تا جایی راحت و امن و دنج و تمیز پیدا کنی. از دور قامت عباسیت رو نگاه میکردم.
تو دلم میگفتم: ای خدا، مگه میشه یک انسان اینقدر آدم حسابی باشه!!!
صدام زدی؛ الهامم ، بیا اینجا خوبه.
نشستیم..
تو درست نیمکت رو ب روی من بودی .. درب ظرف ها رو باز کردی.. ای جانم.. ممنون خانوم..
مثل همیشه لقمه اول رو برای من گرفتی.

من گونه هام سرخ شد باز.. گفتم؛ دردتون به جان، یه کوکو سیب زمینی ساده و یه ظرف سالاد این همه تشویق و محبت و تشکر نداره که نفس..
زل زدی تو چشمام گفتی.. خودت چی پس؟! این همه راه اومدی، تا محل کارم، تا نهار رو تو این هوای بهاری تو طبیعت با هم بخوریم.‌ تا لقمه آخر این نهار چشم ازت بر نداشتم.
و لحظه آخر وقتی از جامون بلند شدیم، این عکس رو گرفتم…
گفتی: از نیمکت خالی عکس میگیری؟
خندیدم.
این نیمکت در نظر اول خالیه.‌ برای من و تو کلی خاطره توش باقی موند.‌ پی نوشت.. هوا خوبه.. همسرانمون خسته کار و خسته قصه های اقتصادی هستن.‌ گاهی خوشحالی زیبایی میشه با کمترین ها به شرط عشق برای خودمون خلق کنیم.


الهام چرخنده بازیگر سینما و تلوزیون  در خصوص علت چادری شدن گفت: اینکه الهام چرخنده به معنای کوچ کننده تبدیل می شود به الهام زهرایی دستخوش علت و داستان و اتفاق نیست بلکه تنها نظر بانو فاطمه زهرا (س) است نه هیچ چیز دیگر.

این بازیگر محجبه با بیان اینکه مهندسی معماری خوانده است، افزود: در جاهای مختلف تجربه های مختلفی را داشتم خیلی از دانشگاهها که می روم با صداقت کلام به این اعتراف می رسم که هیچ برگی از درخت نمی افتد مگر با اذن خدا، از سال ۷۹ که با بازی در فیلم شب یلدا واد سنما شدم تا به امروز همچون یک سرباز، پلیس و خدمتکار و در اصل به عنوان نماینده یک جریان با نام امیر المؤمنین خدمت کرده ام.

وی با اشاره به فعالیت چند ساله اش در عرصه فرهنگ فاطمی، گفت: در این فضا دشمنان در این فضا بسیار باهوشند طراحی شبکه جم و به خدمت گرفتن بازیگران زن و مرد در فیلم های این شبکه همه و همه با هدف نابودی فرهنگ اسلامی ما صورت گرفته است.

جرخند با اشاره به حضور برخی دوبلر ها در شبکه جم گفت: سه سال پیش آگهی از این شبکه و برخی شبکه های همسویش بخش شد که تمام دوبلورهایی که صدایشان نزدیک به این صداهای دوبلور های معروف سینمای ایران بود را با حقوق و مزایای بالا جذب می کرد فقط به دلیل اینکه این صدا ها با تمام اپازسیون ساختاری شان بیاید با دوبله ای که نزدیک به تفکرات ایرانی ماست یکسری خط و مرز را بشکنند. جالب است بدانید زمان دوبله سریال یا مجموعه برای دوبلر ها شرخ قصه و داستان فیلم روایت نمی شود.

این بازیگر زن سینما با بیان اینکه این شبکه ضد ایرانی با واگذاری یک مسکن، ماشین و حقوق ماهیانه سه و نیم میلیون تومان دوبلرور ها را به خدمت می گرفته است، اظهار داشت: مضاف بر اینکه آنها را یا دائم الخمر می کردند یا موادی، تا همیشه بتوانند آنها را  در خدمت داشته باشند.

وی با اشاره به این مطلب که بین تمام شرایط کاری که پیش رو داشته خودش راه خدا و مسیر مستقیم را انتخاب کرده است، افزود: خواست خدا بوده که در شاخه های مختلف چیزهایی را بیاموزم تا بعد تازه شبیه انسانی بشوم که صاحب اختیار است و انتخاب می کند به نظر من این ارزشمند است که بین کفه ای که پر از نور است و  کفه ای که پر از شهرت، نور را انتخاب کنیم. من این انتخاب را تنها یک معجزه می دانم.

چرنده با بیان اینکه زمان چادری شدنش روز های پرکاری را  می گذرانده، خاطرنشان کرد: بچه های پشت صحنه سریال ها کم کم متوجه شده بودند که الهام چرخنده زاویه های فکری اش در حال تغییر است. البته داریم در عرصه سینما عزیزانی که خیلی متعهد و متقید هستند اما من در مورد عام این عرصه صحبت می کنم که باعث می شوند افراد خاص هم مناجات و عبادات خودشان را در خفا به جای ییاورند.

این بازیگز محجبه تلویزیون با بیان اینکه در بهترین فرصت و بعد از سریال پر بیننده آوای باران، محجبه شده است افزود: در نوروز سال ۹۳ توانستم با عنایت امام زمان (عج) زاویه فکری ام را از طریق شبکه چهار اعلام نمایم.

این بازیگر زن سینما و تلویزیون بزرگترین آرزویش را بعد از چادی شدن ملاقات امام خامنه ای (مدظله العالی)دانست و گفت: زمانی که از طرق شبکه قم اعلام عمومی چادری شدنم را داشتم در ذهنم آرزو کردم که به زودی بتوانم رهبر عزیز و بزرگوار انقلاب را از نزدیک ملاقات کنم تا به یک جریان هایی پیش خودم ایمان بیاورم .

چرخنده در پایان تصریح نمود: ۱۳ روز مانده بود به آن تایمی که در ذهن من شکل گرفته بود ظهر بود آن زمان حضرت آقا در بیمارستان تشریف داشتند و من تقریباً از وعده چهل روزه خودم قطع باور کرده بودم که از بیت ایشان تماس گرفتند و از من به عنوان یکی از هنرمندانی که باید به دیدن ایشان می رفت دعوت کردند به واقع آن چیزی اتفاق افتاده بود که باور قلبی من بود.

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 2 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.