ترفندهای شبکه های اجتماعی

چگونه خستگی چشم ناشی از کار با تلفن را کاهش دهیم؟

( رای: 1 امتیاز: 5 )

در هنگام کار با گوشی روشنایی صفحه اهمیت زیادی دارد. اگر شک دارید، بدانید در روز نور روشن‌تر بهتر است و در شب نور کمتر . صفحه روشن‌تر باعث انقباض مردمک چشم می‌شود در نتیجه محدوده کانونی افزایش پیدا می‌کند و چشم‌ها با زحمت کمتری روی صفحه مانیتور تمرکز می‌کنند . یک نرم افزار که قابلیت این را دارد که نور را به صورت خودکار و سازگار با محیط های تاریک و روشن تنظیم کند blue light filter میباشد . با نصب آن روی گوشی میتوانید این تعادل بین نور و چشمتان را به این اپلیکیشن هوشمند بسپارید .

چگونه خستگی چشم ناشی از کار با تلفن را کاهش دهیم؟

چگونه جلوی ناراحتی‌های چشمی ناشی از کار با کامپیوتر را بگیریم؟

برای درمان سریع از قطرات روان کننده چشم استفاده کنید. کامپیوترها باعث خشک شدن چشم‌ها می‌شوند زیرا وقتی درگیر کار با کامپیوتر و پردازش آن همه اطلاعات روی نمایشگر می‌شوید کمتر پلک می‌زنید. پلک زدن کمتر به‌معنای رطوبت کمتر است. قطره‌های روان کننده خیلی سریع مشکل خشکی، خارش و تحریک شدن را برطرف می‌کنند (از قطره‌های چشمی که مخصوص قرمزی و آلرژی هستند پرهیز کنید).

همیشه حواس‌تان به درجه رطوبت اتاق یا محیطی که در آن کار می‌کنید باشد. هر چه محیط خشک‌تر باشد، رطوبت چشم‌ها خیلی سریع‌تر بخار شده و از بین می‌رود. رطوبت ایده‌آل برای کار با کامپیوتر بین 30 تا 50 درصد است.

برای درمان و تسکین دراز مدت همیشه از قانون 20-20 پیروی کنید: هر 20 دقیقه یک بار به‌مدت 20 ثانیه به نقطه‌ای که در فاصله 6 متری شما است نگاه کنید. با این کار می‌توانید جلوی تحلیل رفتن و درد چشم‌ها را بگیرید. برای این‌که فراموش نکنید از ابزاری مانند گوگل reminders استفاده کنید.

چگونه خستگی چشم ناشی از کار با تلفن را کاهش دهیم؟

علاوه بر این، مانیتور کامپیوتر را در بهترین حالت قرار دهید. حداقل فاصله بین مانیتور تا چشم باید به‌اندازه یک طول دست باشد. وقتی مستقیم به‌روبرو نگاه می‌کنید حتما چشمان‌تان در راستای قسمت بالای مانیتور باشد. یعنی چشم‌ها به‌جای بالا باید به‌پایین نگاه کنند.

روشنایی صفحه اهمیت زیادی دارد. اگر شک دارید، نور روشن‌تر بهتر است. صفحه روشن‌تر باعث انقباض مردمک چشم می‌شود در نتیجه محدوده کانونی افزایش پیدا می‌کند و چشم‌ها با زحمت کمتری روی صفحه مانیتور تمرکز می‌کنند. متن بزرگ نسبت به متن کوچک ارجحیت دارید.

یک جفت عینک کامپیوتر بخرید. عینک کامپیوتر مانند عینک مخصوص مطالعه است با این تفاوت که فقط زمان کار با کامپیوتر از آن استفاده می‌کنید.

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.