مجله خبری

خرید و پذیره نویسی سهام دولتی ETF با کد ملی

خرید سهام با کد ملی

نحوه خرید صندوق‌های قابل معامله (ETF) چگونه است؟

 1.  نحوه خرید این سهام از طریق شرکت‌های کارگزاری بورس و سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب (بانک‌های ملت، تجارت و صادرات) است.
 2. مدت‌زمان پذیره‌نویسی از ۱۴ الی ۳۱ اردیبهشت‌ماه است و برای این صندوق اولیه، بانک‌های صادرات، تجارت، ملت، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین برای عرضه انتخاب شده‌اند.
 3. پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی‌توانند در پذیره‌نویسی شرکت کنند و استفاده از حساب آنها برای پرداخت وجوه امکان‌پذیر نیست.
 4. پذیره‌نویسی افرادی که کد بورسی دارند از طریق کارگزاری‌ها و یا از طریق بانک‌های نام‌برده (بانک‌های ملت، تجارت و صادرات) امکان‌پذیر است.
 5. آن دسته از افرادی که کد بورسی ندارند با داشتن حساب در بانک‌های مورد نظر می‌توانند از طریق درگاه‌های حضوری و غیرحضوری که توسط خود بانک‌ها اعلام خواهد شد، اقدام کنند.
 6. ر صورتی که فرد در بانک‌های نام‌برده فاقد حساب باشد، بانک مکلف است حضوری و یا غیرحضوری فرد و اطلاعات پذیره‌نویسی که شامل: نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه است را بپذیرد.
 7. این سهام به میزان ۲۰درصد تخفیف داشته و سقف خرید برای هر نفر دو میلیون تومان و امکان فروش آن پس از دوماه است.

اموزش خرید سهام از طریق بانک صادرات

:

اموزش خرید سهام از طریق بانک صادرات:
اموزش خرید سهام از طریق بانک صادرات:
 • به این ادرس بروید https://etf.bsi.ir
 • کد ملی خود را درکادرواردکنید

اموزش خرید سهام از طریق بانک تجارت

:

اموزش خرید سهام از طریق بانک تجارت:
اموزش خرید سهام از طریق بانک تجارت:
 • به این ادرس بروید https://ikc.shaparak.ir/tejaratbourse
 • کد ملی خود را درکادر وارد کنید

 

اموزش خرید سهام از طریق بانک ملت

:

اموزش خرید سهام از طریق بانک ملت
اموزش خرید سهام از طریق بانک ملت

راهنمای خرید سهام دولت با اپلیکیشن آپ

 امکان پذیره‌نویسی بدون مراجعه حضوری و از طریق اپلیکیشن آپ برای تمام افراد فراهم شده است. هموطنان عزیز می‌توانند با نصب اپلیکیشن آپ نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

 

 

 

 

توجه داشته باشید داشتن کد بورسی برای پذیره‌نویسی الزامی نیست، بنابراین متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از ۲ ماه به بعد از تخصیص امکان‏‌پذیر است، می‏‌توانند به‌تدریج طی ماه‌های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام نمایند. خرسندیم به اطلاع برسانیم فرآیند ثبت نام در سامانه سجام نیز از طریق اپلیکیشن آپ برای شما فراهم شده است.

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.