آموزش کاربردی

اطفاء حریق کپسول گاز مایع

( رای: 1 امتیاز: 5 )

هنگامی که کپسول گاز مایع آتش میگیرد خطر انفجار شما را تهدید نمیکند و بهتر است با 2 دستکش یا یک دستمال فلکه کپسول گاز را ببندید تا کاملا کپسول سرد شود . در مواقعی که کپسول روی زمین افتاده ، کپسول را از زمین بلند کرده و سپس فلکه ی آن را ببندید .چنانچه مقداری گاز مایع در اثر افتادن کپسول گاز روی زمین در حال سوختن بود ، نگران نباشید پس از اتمام گاز خاموش شده و خطر انفجار ندارد .

اطفاء حریق کپسول گاز مایع

بی کربنات سدیم یا پودر آتش نشانی به مقدار یک مشت برای خاموش کردن یک کپسول آتش گرفته کافی میباشد .همچنین در مواقعی که در یک فضای بسته مانند کابینت یا کمد کپسول گاز مایع آتش بگیرد ابتدا باید با کپسول آتش نشانی آتش را متوقف کرده سپس فلکه ی کپسول گاز آتش گرفته را خاموش کنید . نحوه ی استفاده از کپسول آتش نشانی به اینصورت میباشد که ابتدا کپسول را برداشته و سرو ته میکنید و به زمین میگذارید سپس ضامن آن را میکشید و سمت آتش گرفته و پس از خاموش شدن آتش بلافاصله شیر کپسول آتش نشانی را میبندید .

ازدحام یا ازدیاد گرما و حرارت موجب انفجار کپسول گاز مایع خواهد شد . چنانچه خانه ای دچار آتش سوزی شود و کپسول گاز داخل آتش گیر افتاده باشد ممکن است این اتفاق رخ دهد و گرنه در غیر این صورت انفجار رخ نمیدهد .

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.