آموزش کاربردی

آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه

( رای: 4 امتیاز: 3 )

آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه فوق العاده زیبا

در این مطلب آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه را فرا خواهید گرفت که از زیبا ترین پاپوش ها میباشد . ممنون از همراهی تان .

مرحله اول 

آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه
آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه

برای بافت این مدل پاپوش ابتدا بیست تا دونه زنجیره سر انداختیم و آنهارا به صورت پایه کوتاه بافتیم.برای ورود به رج دوم با دوتا زنجیره کار رو شروع میکنیم و قلاب رو داخل دونه های پشت دونه های گندمی میبریم.نصف اون دونه هایی که سر انداختیم رو میبافیم سپس چهارتا دونه زنجیره میزنیم و سپس یک خونه جا میندازیم و ادامه ی بافت رو از خونه ی بعدی شروع میکنیم..که بافتش پایه بلند هست با این تفاوت که بافتمون رو داخل گندم ها نمیزنیم بلکه داخل دونه های پشت گندمی ها میزنیم تا اینکه شاهد یک خط های روی مدلمون باشیم.

همچنین بخوانید : آموزش بافت کفی کیف مکرومه

مرحله دوم

برای شروع رج بعد با دوتا زنجیره شروع میکنیم و تعداد نصف دونه هارو میبافیم. زمانی که بهوسط ریدیم یک دونه در زنجیره های قبل میزنیم یعنی دونه های ما از 10تا میشه 11تا.حالا 4تا زنجیره و مجددا دوتا زنجیره رو رها میکنیم و بعد پایه بلند یزنیم و در قسمت مجاور هم تعداد دونهامون لازمه به 11 تا برسه مثل روبه روش..

مرحله سوم

آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه
آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه

برای بلندی و قد کار لازم هست که هر طرف رو که میبافیم یدونه اضافه کنیم اما اون 4تا زنجیره ی وسط رو دست نمیزنمی و همیشه همون تعداد میمونه.یعنی دونه های ما در دو طرف میرسه به 32 تا دونه و این میشه بلندی روی پای ما!و پهناش پهنایی هست که کف کار مارو شروع میکنه.

مرحله چهارم

آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه
آموزش بافت پاپوش بزرگسال دخترانه

برای بافت پهلوی قسمت پا  20تا دونه رو میبافیم و 10 تا دونه رو کنار میزاریم تا رسیدیم به سمت پاشنه ی پا.بعد از اینکه این قسمت رو بافتیم یریم به قسمت مجاور و لازمه که 10تا دونه رو رها کنیم و نخمون رو به دونه ی یازدهم وصل کنیم و 20تای بعدی رو ببافیم تا برسیم به پاشنه ی پا.حالا برای بافت قسمت رویه ی کار. از قسمت پشت پای پاپوش سه تا زنجیره به عنوان قد یک پایه بلند و سپس یک پایه بلند و دوباره یک دونه زنجیره و بعد در کنار همه ی ردیف ها دوتا پایه بلند یزنیم و دور تا دور این کار رو میکنیم.و در نهایت یک بافت تور بافت خواهیم داشت

مرحله پنجم

برای رج انتهایی کارمون بافت پیکد داریم(بافت پیکد تشکیل شده از سه تا زنجیره ایی که در اولین پایه مجددا یک پایه بست میخوره.مجدد سه تا زنجیره روی اون پایه بلند های ردیف قبلمون یک پایه ی کوتاه مجدد سه تا زنجیره و یک دونه پایه ی بست یا پایه ی مخفی در قسمت مرکز اون پایه های ردیف قبل میبافیم.و بعد از اون کار رو از قسمت پنجه ی پا دوخت میزنیم.

در آخر میتوانیم دور تا دور کار رو با ربان تزیین کنبم.

( رای: 4 امتیاز: 3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.