مجله آموزشی

موتور جت چگونه کار میکند؟

( رای: 1 امتیاز: 5 )

موتور جت چگونه کار میکند؟

موتور های جت به عنوان نیروی محرکه ی هواپیما ها حدود یک قرنه که این وظیفه رو بر عهده دارند . در این دییو به تکنولوژی ساخت موتور های جت به صورت مرحله ای خواهیم پرداخت .
موتور جت عامل حرکت هواپیما به سمت جلو است که از یک قانون ساده تبعیت میکند همون قانونی که باعث جا به جایی بادکنک پر از هوا میشه ، بله همان قانون سوم حرکت نیوتن . همانطور که نیروی عکس العمل ایجاد شده توسط هوا باعث حرکت بادکنک میشود نیروی عکس العمل در انتهای موتور جت هم باعث حرکت رو به جلوی اون میشه ، پس تمام عملکرد موتور جت برمیگرده به تولید یک جریان جت در انتهای موتور . هر چه سرعت جریان جت بیشتر باشه ، نیروی جلو برنده بیشتر خواهد شد . نیروی جلو برنده یا Thrust باعث حرکت به جلو میشه ، این جریان پر سرعت خروجی از موتور از ترکیب چندین تکنیک متفاوت به وجود میاد . اگر بتونیم جریان ورودی هوا رو سرعت بدیم بشدت منبسط میشه و یک جریان پر سرعت رو ایجاد خواهد کرد . برای این منظور از یک اتاقک احتراق استفاده میشه . سوخت اتمیزه شده در اتاقک احتراق خواهد سوخت . برای اینک سوخت به خوبی بسوزه باید دما و فشار هوا به نسبت خیلی بالا باشه . برای رساندن هوا به این وضعیت ، از تعدادی کمپرسور در اینجا استفاده میشه . پره های چرخان کمپرسور به جریان هوا انرژی داده و دما و فشار اون رو به حد قابل قبول برای احتراق میرسونه .

موتور جت چگونه کار میکند؟

کمپرسور حرکت چرخشی خودش را از یک توربین دریافت میکنه که درست بعد از اتاقک احتراق قرار گرفته . کمپرسور و توربین توسط یک شفت به هم متصل شده اند . در اینجا میبینید که پره های توربین به شکل خاص ایر فویل هستند که باعث ایجاد نیروی بالا برنده و چرخش اون ها میشه . از اونجایی که توربین انرژی خودش را از سوخت مصرفی دریافت میکنه فشار کاهش پیدا میکنه تا به اینجا به هدف نهایی خودمون رسیدیم . بدن موتور هر چه به انتهاش برسیم باریک تر میشه و این باعث افزایش سرعت جریان خروجی خواهد شد . نتیجه : عملکرد همزمان کمپرسور ، اتاقک احتراق ، توربین باعث تولید نیروی جلو برنده خواهد شد . هواپیما های مدرن از یک نوع چیدمان تا حدی پیشرفته تر برای کمپرسور استفاده میکنند .

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.