ترفندهای موبایل و کامپیوتر

کتابخوانی هوشمند چگونه است؟

اپلیکیشن کتاب الکترونیک

( رای: 0 امتیاز: 0 )

کتابخوان الکترونیک نوعی وسیلهٔ الکترونیکی قابل حمل است که در اساس برای خواندن کتاب‌ها و نشریات الکترونیکی طراحی شده‌است. هر وسیله‌ای که قادر به نشان دادن متن بر روی صفحه خود باشد می‌تواند به عنوان کتابخوان الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد، ولی این وسایل مزایای فناوری کاغذ الکترونیک را ندارند. کاغذ الکترونیک امکان شارژ طولانی مدت و مهمتر از آن مطالعه زیاد با استفاده از کتابخوان بدون آسیب به چشم را فراهم می‌کند.

طراحی ایبوک‌ریدر طوری است که باعث می‌شود قابلیت‌های جابجایی (قابل حمل بودن)، خواندن (به ویژه زیر نور خورشید)، و طول عمر باتری بهینه شود. یک کتابخوان الکترونیکی بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند قادر است محتوای دیجیتالی‌ای را نگهداری کند که معادل صدها کتاب چاپی می‌شد.

بهترین اپلیکیشن های کتابخوانی کدامند؟ - وبلاگ آموزشی فمیلی گارد

یک کتابخوان الکترونیکی از نظر ظاهری شبیه تبلت است. یک تبلت سرعت پلک زدن بالایی دارد که آن را برای تعامل مناسب می‌سازد. همچنین تبلت‌ها بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی از محتوا را می‌توانند مصرف کرده و همچنین ایجاد کنند.

مهمترین مزیت کتابخوان‌های الکترونیکی خوانا بودن صفحه نمایش‌شان است. وضوح نمایشگر این دستگاه‌ها بالاست. این ویژگی از خستگی چشم‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین صفحه‌نمایش کتاب‌خوان‌های الکترونیک برای نشان دادن اطلاعات، از فناوری خاصی به نام جوهر الکترونیک (E-Ink) بهره می‌گیرد. این فناوری، تصویری مشابه کاغذ ایجاد می‌کند که فاقد نور و هر نوع تشعشع مضر است؛ بنابراین مطالعه این کتابخوان‌ها کاملاً شبیه خواندن کتاب‌های کاغذی و بی‌ضرر است.

جوهر الکترونیکی نوع خاصی از کاغذ الکترونیکی است که اولین بار در سال ۱۹۹۷ توسط اتحادیه ای اینک در آزمایشگاه ام آی تی پایه‌گذاری شد. جوزف یاکوبسون و بارت کومیسکی در سال ۱۹۹۶ این اختراع را به نام خود ثبت کردند. در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه سی ئی اس اعلام شد نسل چهارم از وسایلی که با جوهر الکترونیکی کار می‌کنند تولید شده‌اند که رزلوشن‌شان ۷۶۸ در ۱۰۲۴ است، صفحه نمایش ۶ اینچی دارند و تراکم پیکسل‌شان ۲۱۲ است. اسم آن کارتا است و در کیندل‌های آمازون استفاده می‌شود.

فناوری‌های مدرن کتابخوانی - موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم

در ایران که شاهد استفاده روزافزون موبایل‌ها و فضاهای مجازی می‌باشیم کتاب خوان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای این جدایی از این اعتیاد بود چرا که می‌توانید بسیاری از کتاب‌های مورد علاقه خود را در جاهای مختلف حمل کرده و مطالعه نمایید.

و در این ویدئو آموزش استفاده از نرم افزار بوکلی برای کتابخوانی الکترونیک را ارائه داده ایم.

برنامه

Bookly – Read More Books

 یک برنامه در زمینه کتاب خوانی ست. هر بار که می خواهید مطالعه را شروع کنید چه کتاب کاغذی و چه کتاب الکترونیکی، با یک حرکت ساده تایمر را شروع کنید.شماره صفحه فعلی کتابه ایی که می خوانید را ضبط کنید ببینید چه مدت طول خواهد کشید تا کتاب را با سرعت فعلی به پایان برسانید. هدف خود را تنظیم کنید تا کتاب خود را در یک زمان معین به پایان برسانید.
امتیاز ، افکار و نقل قول های خود را برای هر کتاب اضافه کنید. صداهای محیط را هنگام خواندن پخش کنید. گزارش های سبک بسیار جذاب Infographics را برای هر کتاب ایجاد کنید. دستاوردها را باز کنید تا با انگیزه و حتی بیشتر بخوانید. آمارهایی را به دست آورید: کل زمان خواندن ، صفحات خواندن ، سرعت خواندن ، زمان اتمام کتاب ، زمان خواندن روزانه ، روزهایی که به صورت متوالی می خوانید ، خط خواندن و موارد دیگر. گزارش خواندن را با نمودار و آمار در هر کتاب / ماه / سال تهیه کنید. اهداف ماهانه یا سالانه را در تعداد ساعت ، صفحه یا کتاب تنظیم کنید. یادآوری های روزانه را تنظیم کنید تا شما را برای رسیدن به اهداف خواندن خود پر انگیزه نگه دارد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر ، دریافت پیشنهادات شخصی خواندن ، یادآوری ها ، گزارش ها و موارد دیگر ، از دستیار قدرتمند Bookly استفاده کنید. پیشرفت خود را مستقیماً از برنامه به اشتراک بگذارید. كتابخانه كتاب های واقعی و كتاب های الکترونیکی خود را پیگیری و مدیریت كنید. مجموعه های کتاب دلخواه خود را تنظیم کنید ، مانند “لیست دلخواه” یا “موارد دلخواه” . با اسکن بارکد ISBN یا جستجوی مستقیم آنلاین در برنامه ، جزئیات کتاب را دریافت کنید. کتابهای خود را در میان دستگاه های با استفاده از iCloud ذخیره و همگام سازی کنید. هرگز یک کتاب را دوباره از دست ندهید ، کتاب را به عنوان قرض گرفته شده علامت گذاری کنید.

اگر می خواهید با برنامه Bookly عالی باشد :
– کتاب های بیشتر بخوانید
– خواندن خود را پیگیری کنید
– سرعت خواندن خود را بهبود بخشید
– یک عادت خواندن ایجاد کنید
– آمار خود را در حین خواندن ردیابی کنید
– هنگام خواندن از آن لذت ببرید

لینک دانلود کتاب الکترونیکی

http://dl2.getandroid.ir/Apps/1399/05/Bookly-Read-More_v1.5.2_Unlocked_GetAndroid.iR.apk

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.