مجله علمی

چگونه سریع بخوابیم

راه های خواب آرام و سریع

چرا بخوابیم؟

خواب سریع و آرامهمه ی ما میدانیم برای داشتن مغزی فعال و پویا و تنی سالم خواب کافی و مفید بسیار مهم است.مجله سرگرمی ویمگز در این باره برایتان راه و روش هایی را پیشنهاد میکند تا هم سریع بخوابید و هم خواب راحت و عمیق و آرامی داشته باشید.خواب شبانه بهترین خواب برای استراحت و پکسازی بدن است به این صورت که لازماست ۱۱ شب به خواب عمیقی رفته باشید تا صفرا و کبد و باقی اعضای بدن شما پاکسازی شوند و صبح سحر خیز و سر حال تر بیدار شوید تا اعضای بدن شما بهتر کار کنند.

در ادامه با چند پیشنهاد ساده خواب راحت را برایتان رقم خواهیم زد:

 1. ساعت خواب مقرری برای خود داشته باشید یعنی در ۲۴ ساعت ساعتی را مشخص کنید برای خوابیدن و ساعتی را مشخص کنید برای بیدار شدن و همچنین اسختی را مشخص کنید برای بیدار شدن.با این کار نظم مشخصی را برای خواب و بیدار خود در زندگی مشخص خواهید کرد و سیستم بدنی شما برای عملکرد بهتر تنظیم خواهد شد.
 2. وقت خود را در خوابیدن هدر ندهید. با بلارفتن سن ساعت خواب شما کم خواهد شد مثلا نوزاد ۱۸ ساعت یخوابد و وقتی همان نوزاد به سن ۱۰ سالگی میرسد خوابش به نصف این ساعت میرسد.ممکن است شما ساعتی را مقرر کنید برای خوابیدن و وقتی به راخت خواب میروید خوابتان نبرد بهتر است بعد از ۱۵ دقیقه اگر خوابتان نبرد بلند شوید از رخت خواب و مشغول کاری شوید که خسته کننده باشد مثل تلوزیون دیدن بافتنی بافتن!کارهایی امثال بازی های کامپیوتری مهیج کتاب های جذاب و کارهایی که خواب را از سرتان بپراند نه کارهایی ک بیشتر شما را خسته کند مد نظر است و بعد دوباره به رخت خواب برگردید.اما یادتان باشد سر هان ساعتی ک مقرر کرده ایید بیدار شویدخواب راحت
 3. قبل از خواب سکوت کنید برای آرامش بیشتر ذهن ده دقیقه قبل از خواب بنشینید و در باره کارهای خودتان که در طول روز انجام داده ایید فکر کنید و برای فعالیت های فردایتان برنامه ریزی کنید.اینطوری با ذهنی آرام و بدون استرس بهرخت خواب خواهید رفت.
 4. رخت خواب فقط محل خواب!در رخت خواب خود فیلم نبینید غذا نخورید هیچ کاری نکنید از اتاق خواب فقط برای خواب و آمیزشش جنسی استفاده کنید.
 5. غذاهای سبک مصرف کنید دو ساعت قبل از خواب نان و میوه بخورید که بسیار به خواب راحت و سریع میکند.از خوردن غذاهای شیرین که بدن را تحریک یکند و یا غذاهای سنگین که به بدن فشار میاورد پرهیز کنید.
 6. فعالیت جنسی خودرا تنظیم کنید. فعالیت جنسی باعث آرامش قبل از خواب میشود و بسیار به خواب راحت و ارام کمک میکند اما اگر این کار با استرس و مشکلات همراه است بهتر است از آن اجتناب کنید قبل از خواب.خواب آرام
در ویمگز بخوانید :  نگرانی ها و ترس های رایج برای نوزاد تازه متولد شده

انواع دمنوش های مناسب برای قبل از خواب

 • دمنوش گل ساعتی
 • دمنوش بابونه
 • دمنوش پونه
 • دمنوش نعناگربه ایی
 • دمنوش رازک
 • دمنوش والرین
 • دمنوش چای سبز

و حالا نکته ی اصلی برای خواب سریع!!

فقط و فقط اتاق خود را خنک نگه دارید!به طرز معجزه آسایی در ۳۰ پانیه به خوابی عمیق و دلچسب خواهید رفت.

تجربیات خود را در این باره با مجله ویمگز در ارتباط بگذارید.

چگونه سریع به خواب برویم؟

نویسنده فاطمه زهرا امینی/مجله سرگرمی مگز

به این مطلب امتیاز دهید :
به این مطلب امتیاز دهید
( رای: 0 امتیاز: 0 )

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
بستن
بستن