سلامت

آیا خود ارضایی آسیب رسان است؟

همه چیز در مورد خودارضایی

خود ارضایی ۲

بیشتر سوالات درباره خود ارضایی به آسیب های آن اشاره می کند. آیا واقعا خود ارضایی کر و کور و کچل و ناتوان جنسی و … می کند؟ واقعیات این است که عمده عوارض جسمی خود ارضایی از منابع غربی نزدیک به کلیسا وارد متون مختلف شد.

نتیجه تصویری برای خود ارضایی

بکر خداشناس آلمانی اعتقاد داشت : لطمه به شکم و هاضمه، از دست دادن اشتها، استفراغ، سرگیجه، ضعفت عضلات تنفسی، سرفه، تغییر صدا، فلج شدن، تضعیف اندام‌های تناسلی تا سرحد اختگی، کاهش لیبیدو، کمردرد، اختلالات شنوایی و بینایی، تحلیل نیروهای بدنی، رنگ‌پریدگی، لاغری، جوش صورت، تضعیف هوش و از دست رفتن حافظه، حمله‌های خشم، دیوانگی، تضعیف توانایی خواند و نوشتن، تب و در نهایت خودکشی همه آثار خودارضایی هستند . تایسوت یکی دیگر از پزشکانی بود که برای خود ارضایی عوارض زیادی را در کتاب هایش مطرح کرد. اما شاید برایتان جالب باشد تایسوت پروتستان مشاور واتیکان بود.

نتیجه تصویری برای خود ارضایی

خود_ارضایی

masturbation
در ایران هم مجلات مکتب اسلام و نشریات وابسته به آن که تحت نظر آقای مکارم شیرازی اداره می شد پیش از نقلاب اسلامی ۵۷ همین عوارض را برای خودارضایی ذکر کردند.
اما در حال حاضر محققان کوری و کری و درد کمر را به خود ارضایی مرتبط نمی دانند. البته تحقیقات درباره خود ارضایی نتایج مختلفی دارند. برای مثال ارتباط خود ارضایی و سرطان پروستات کفه به سمت فایده این کار سنگینی می کند.

نتیجه تصویری برای خود ارضایی

سال ۲۰۰۸ تحقیقاتی انجام شد تا رابطه سرطان پروستات و میزان فعالیت جنسی را بررسی کنند. افزایش فعالیت های جنسی به ویژه در قالب خودارضایی در دهه دوم مبتلایان به سرطان پروستات مشاهده شد.
حال آنکه در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۱۶ به نتایجی غیر از این رسیدند. در سال ۲۰۰۳ تحقیقات نشان داد افرادی که بیش از ۵ بار در هفته در دهه دوم زندگی خود انزال دارند که بیشتر شامل خود ارضایی است؛ احتمال ابتلا به سرطان پروستاتشان یک سوم است. یا در سال ۲۰۱۶ به این نتیجه رسیدند افرادی که ۲۱ بار در ماه انزال دارند که حجم بالای آن به صورت خودارضایی است؛ ریسک ابتلا به سرطان پروستات در آن ها کاهش یافته است.
پ.ن: این آقای محترم با ارادت به یک مکتب یعنی مکتب سرکوب Sexual abstinence که ریشه در جمهوری خواهان آمریکایی دارد همان حرف های عجیب و غریب می زند! گویی خودارضایی در ملاتونین و دیگر پیگمانته های پوستی موثر است!
من از دوستان سبزه و تیره و گندم گون عذر می خواهم البته!

مطالب مرتبط

خودارضایی.خوب یابد؟

به این مطلب امتیاز دهید :
( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.