مجله آموزشی
موضوعات داغ

آموزش بافت کیف تریکویی مربع

آموزش بافت کیف تریکویی

( رای: 0 امتیاز: 0 )

آموزش بافت کیف تریکو مربعی

شروع کار

بری بافت این مدل کیف ابتدا یک گره میزنیم و نوزده تا زنجیره درست میکنیم.از خونه ی سوم شروع به بافت میکنیم و یک پایه کوتاه میبافیم.خونه ی بعدی هم به همچنین.بعد از بافت این دوتا پایه کوتاه یک زنجیره میزنیم و خونه ی بعدی رو جا میندازیم و از خونه ی بعدی دوباره به همین شکل میبافیم.تا انتهای کار.

مدل زدن

حالا دوتا زنجیره میزنیم و کار رو برمیگردونیم و شروع میکنیم به مدل انداختن روی کار.داخل فاصله ی رج قبلی یک پایه کوتاه میبافیم و سپس آخرین خونه ایی که داخلش پایه کوتاه رو بافتیم قلاب رو داخلش میکنیم و کاموارو یکشیم بیرون و سپس قلاب رو دور کاموا میپیچیم و وارد همون قسمت میکنیم.و سه بار این کار رو تکرار میکنیم حالا نخ کاموارو میگیریم و از داخل همشون بخه جز دونه ی آخر عبورش میدیم.بافت بعدی به این صورته که داخل فاصله یک پایه کوتاه میزنیم سپس داخلهون خونه ایی کهاول رج پایه کوتاه بافتیم ابتدا قلاب رو داخل میکنیم و کاموارو میکشیم بیرون و سپس سه دور کاموارو دور قلاب ممیپیچیم و از اون محل میاریم بیرون.سپس کاموارو از داخل همه ی اونها به جر آخری عبور میدیم.

آموزش بافت کیف تریکویی مربع

دوتا زنجیر میزنم و کار رو بر میگردونیم.در رج سوم هم همون کار رج دوم رو لازمه انجام بدیم ولی تو خونه های مختلف.خونه هایی که پایه کوتاه رو میبافیم و دقیقا عین رج قبل میبافیم.در آخرین خونه لازمه آخرین پایه کوتاه رو بزنیم حالا این پایه کوتاه رو کجا بزنیم؟؟داخل اولین زنجیره از اون سه تا زنجیره ی ابتدای کار لازمه پای کوتاهمون رو ببافیم.

برای رج های بعد هم میث همین رج عمل میکنیم تا انتها.از این مدل بافت لازم هست 13 ردیف ببافید.

آموزش بافت کیف تریکویی مربع

دور گیری

حالا میخواهیم کار رو با بافت نامرئی دور گیری کنیم.ابتدای کار یک پای وصل میزنیم و سپس یک زنجیره و بعد داخل خونه ی بعدی یک بافت دیگر و زنجیره نمیزنیم و دوباره یک بافت مرئی دیگه و بعد یک زنجیره.فقط تو قسمت هایی که داخل ویدئومشخص هست لازمه زنجیره بزنیم ته همه جا.تا انتها به همین شکل میبافیم و میرسیم به گوشه و دوباره یک پای وصل میزنیم و میرسیم به ردیف بغل کار همون قسمت هایی که داخل ویدئو مشخصه لازمه پای بست بزنیم انتهای کار که به گوشه رسیدیم دوباره یک پای وص میزنیم و ک زنجیره و طرف دیگر کار رو میبافیم. به انتها که رسیدیم ییک پای وصل و یک زنجیره و وصلش میکنیم به زنجیره ی طرف دیگه.

بافت گوشه ها

ابتدا یک حلق درست میکنیم با 5تا زنجیره و بعد از داخل سومین خونه شروع میکنیم پایه کوتاه بافتن. سپس از خونه ی دوم شروع به بافت پایه کوتاه میکنیم مانند تصویر سومین پایه کوتاه رو میزنیم.برلی رج عدی دو زنجیره میزنیم و کار رو برمیگردونیم و سه تا پایه کوتاه میزنیم و تا 6 زج به همین شکل میریم جلو.

حالا این گوشه هارو وصل میکنیم به کار.اگر سوزن دارین و میتونین کوک بزنین انجام بدین اگر نه با قلاب این کار رو انجام بدین.این تیکه ی جدا گونه رو لازمه هم در طول و هم در عرض انجامش بدین و سپ هم به طول بعدی وصل خواهد شد

در پایا هم دوتا جلقه بهش میندازیم و داخلش زنجیره میکنیم و روی کار هم یک قفل تعبیه میکنیم و تمام!

آموزش بافت کیف تریکویی مربع

امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.