آموزش کاربردی

نحوه ی شستن کیف چرمی

تمیز کردن کیف چرمی آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست . روش های اساسی برای شستن کیف چرمی وجود دارد ،که می توان در خانه انجام داد و می توان از بروز لکه های چالش برانگیز جلوگیری کرد . نکات زیر را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه یک شستشوی اساسی به چرم خود بدهید .

نحوه ی شستن کیف چرمی

ابتدا لکه را با پارچه ای تمیز و مرطوب پاک کنید . محل مورد نظر خود را تا زمانی که مرطوب نباشد ، مالش دهید ، اما مراقب باشید خیس نشود . از مالیدن به صورت دایره ای استفاده کنید و مطمئن شوید تمام لکه تمیز شود . حالا مقداری محلول تمیز کننده را روی پارچه نرم بمالید . میتوانید از پاک کننده ی مخصوص کیف چرمی که در فروشگاه های چرم موجود است استفاده کنید . همچنین میتوانید با مخلوط کردن چند قطره از صابون ملایم ( مانند صابون ظرفشویی بدون محلول های اسیدی یا صابون کودک ) با آب مقطر ، پاک کننده خود را بسازید . از پارچه ای تمیز و خشک برای از بین بردن هر گونه باقی مونده صابون یا رطوبت اضافی استفاده کنید . سپس بگذارید کیف چرمی حدود 30 دقیقه خشک شود .

نحوه ی شستن کیف چرمی

از سرعت بخشیدن به روند خشک شدن با سشوار خودداری کنید . اگر عجله دارید ، کیف را مقابل فن هوای خنک تنظیم کنید . هوای خنک نسبت به هوای گرم ، به کیف آسیب کمتری خواهد رساند . میتوانید برای حفظ مرطوبیت ، بعد از شستشو ، مقداری مرطوب کننده مخصوص چرم روی کیف خود بمالید .

نکته : از شستشوی کیف چرم خود با ماشین لباسشویی شدیدا خودداری کنید .

قسمت‌هایی از کیف چرمی که دچار خراش یا ساییدگی شده‌اند را می‌توانید با کمی وازلین ترمیم کنید. با یک گوش پاک کن یا توپ پنبه‌ای کوچک، وازلین را روی خراش بکشید و با حرکات دایره‌ای شکل، وازلین را روی چرم بمالید. با این کار ساییدگی و خراش‌های روی چرم تا حد زیادی ترمیم می‌شود.

برای لکه‌های مقاوم و لکه‌های رنگ روی کیف چرمی، از الکل کمک بگیرید. یک توپ پنبه‌ای یا گوش پاک کن را کامل درون الکل فرو کنید و روی لکه‌های رنگی با حرکات دایره‌ای بکشید. اگر لکه با یک بار کشیدن پنبه الکلی از بین نرفت، چند بار این کار را تکرار کنید.
توجه: به جای استفاده از الکل می‌توانید از محلول لاک پاک کن یا استون هم استفاده نمایید. استون غلیط‌تر از الکل است و باید در مصرف آن روی چرم دقت لازم را داشته باشید.

( رای: 2 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *