مجله آموزشی

آموزش بافت پاپوش با دو میل

( رای: 9 امتیاز: 3 )

آموزش بافت پاپوش با دو میل گام به گام

بافت این پاپوش از دور مچ پا شروع میشود ، ۴۲تا دونه سر بیندازید و ۵ رج کش بافت یک زیر و یک رو معمولی را انجام دهید . رج ششم : ۱۶ تا دونه اول از ۴۲ دانه را میبافم (همان کش بافت که بود ) ، سپس ده تا دانه ی وسط را میخواهم کور کنم و برای کور کردن به نوع بافت توجه میکنیم . یعنی اگر دانه به زیر هست ، زیر کور میکنم . این نکته هایی است که اگر در بافت رعایت کنید کار ها تمیز تر درمیاد .

آموزش بافت پاپوش با دو میل
آموزش بافت پاپوش با دو میل

۱۶ تای آخر را شکل خود بافت ببافید (یک رو ، یک زیر )
رج بعد همه ی دانه های به زیر بافته میشود ، که در واقع این خط رکن هست که بعد از کش بافت ایجاد میشه . ۱۶ تا دونه اول را به زیر میبافیم میرسیم به ۱۰ تا دونه ای که قبلا کور کردیم ، حالا روی این ده تا دونه باید دونه سر بیندازیم (مطابق فیلم ) ۲۰ تا دونه کافی است و سپس ۱۶ تا دونه ی بعد را به زیر ببافیم .

همچنین بخوانید : آموزش بافت شلوار (نوزادی)

رج بعد به زیر میبافیم ۱۶ تا دانه را تا برسید به ۲۰ تا دانه ، سپس ۶ دونه را ببافید سپس یک ژته یک زیر یک ژته ، دوباره ۶ تا دونه وسط ببافید یک ژته یک زیر یک ژته و ۶ تا دونه ی بعد . پس ۲۰ تا دونه ی ما به ۳ تا شش تایی تبدیل شد که بین اینا خط اضافه داریم و میرسیم به ۱۶ تای آخر که ساده بافی هستش . رج برگشت همه کار معلوم هستش .

آموزش بافت پاپوش با دو میل
آموزش بافت پاپوش با دو میل

رج بعد باز به زیر میبافید ، کل دانه ها را میبافید تا به ژته ی اول برسید که باید اینجا خط اضافه کنید ، دوباره یک ژته یک زیر یک ژته و وسط را ببافید میرسیم به ژته ی بعدی که همین کار را ادامه بدهید .
تا شش تا ژته روی کار باید اینکار را انجام بدهید یعنی ۱۰ الی ۱۲ رج باید به همین شکل بافته شود .

( رای: 9 امتیاز: 3 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.