مجله آموزشی

بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی

( رای: 5 امتیاز: 3 )

بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی با قلاب

به طور کلی برای بافت کیف مناسب ترین نخ از لحاظ قیمت و دوام نخ مکرومه هست و قابل شستشو هست .

شروع کار

برای بافت این کیف ابتدا از قسمت وسط بافت شروع میکنیم . نخ سه سوزنه مناسب این بافت هست با میل شماره 4 و نیم تا 6 میشه از آن استفاده کرد . البته هرچه میل کمتر زیبایی بافت بیشتر خواهد بود . برای قسمت وسط با 30 تا دونه بافت رو شروع میکنیم حدود 20 سانت میبافیم و بعد کورش میکنم و برای قسمت پشتش هم همینکارو میکنیم .

بافت کناره

بافت نخودی برای کناره لازم هست که بافت نخودی به ای شکل هت که شما 21 دونه سر میندازین (باید مضرب سه باشد) و به اندازه ی دور تا دور کیف میبافین و مطمین شدین ک دور تا دور کیف مناسب هست بعد نخ رو کور میکنیم . برای قسمت بغل لازم هست برای تزیینش یک قسمت رو به صورت دو تیکه میبافیم البته این بافت یک تیکه است اما برای اینکه دو تیکه نشونش بدیم شروع کردیم با قلاب دور تا دور کیف رو بافتن و این کار یک مدل دوتیکه رو به بافت ما داده است.

بند کیف

برای بافت بند کیف لازم هست حدودا 4 الی 5 ت دونه سر بندازیم و بازم میتونیم نازک تر یا ضخیم تر باشه دونه سر میندازیم و نخودی میبافیم

آموزش مدل نخودی

بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی
بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی

در این بافت همیشه بافت در روی کار اما پشت کار ما روی کار ماست ما در اصل روی کار مدلمون رو میندازیم اما پشت کارمون میشه روی کار.مدل این بافت به این صورت هست که یک دونه سه تا سه تا یکی.ما معمولا برای سه تا یکی خیلی راحت سه تای اول رو یکی میکنیم اما اینجا برای اینکه نخود های ما کمی درشت تر باشه میتونی این سه تا دونه ایی رو که میخوایم یکی کنیم ابتدا میبافیم بعد برمیگردونیم سر میل اولمون و بعد یکی میکنیم این باعث میشه که بافتمون برجسته تر بشه.حالا لازمه دونه ی بعدی رو بلافاصله 3تا کنیم یعنی دونه ی اول رو میبافیم نخ رو در میاریم ولی این دونه ی اصلی ا میل خارج نمیکنیم.

همچنین بخوانید : آموزش بافت ژاکت پسرانه (یقه گرد)

یک نخ دور میلمون میپیچیم و یکبار دیگه از داخل دونه دونه در میاریم.پس چی شد؟ سه تا دونه رو کردیم یک دونه و از یک دونمون سه تا دونه در اوردیم. این کار باعث میشه دونه هامون نه کم بشه نه زیاد.نو مدل ها برای اینکه بدونیم درسته یا نه اینجور متوجه میشیم که به همون اندازه که دونه زیاد میشه لازم هست که دونه کم کنیم تا بافتمون صاف و یک دست بره بالا.تا انتهای رج این کارو میکنیم.حالا که کار تموم شد کار رو که برگردونیم میبینیم ک رویی کار ما پشت کارمون هست

بافت برگ ها

بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی
بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی

از قسمت بالا 4تا دونه سر میندازیم و حدودا 4 ال 5 رج از طرفین دونه اضافه میکنیم و داخل میل نگه میداریم همین کار رو داخل یک میل دیگر هم انجام میدیم و بعد دوتا بافت رو داخل یک میل میندازیم و اینبار از وسط شروع میکنیم به اضافه کردن دانه یعنی مثلا دونه های سمت راستمون به 10 تا رسیده دونه های سمت چپمون هم به ده تا رسیده ده تا رو توی میل میندازیم و یک ژوته یک زیر یک ژوته و ده تای بعدی رو میبافیم دوباره به هیمن منوال کار رو ادامه میدیدم تا احساس کنیم که کافی هستش.

بعد بافت رو جدا گونه به سه قسمت تقسیم میکنیم.یک قسمت به صورت جدا گانه دوتا یکی دوتا یکی اش میکنیم و قسمت بعدیش هم جدا گانه و قسمتوسط رو چند رج به اضافه کردنش ادامه میدیم و بعد شروع میکنیم به کم کردن.این حالت برگ درخت مو را به ما میدهد

بافت انگورها

بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی
بافت کیف با نخ مکرومه مدل نخودی

برای بافت انگورها دوتا دونه سر میندازیم با قلاب و چند رج میبافیم به صورت پایه کوتاه داخلش رو خواستید میتونیم با الیاف پر کنیم و اگر بافتش سفت بود نمیخواد پر کنیم و در آخر با بافت زنجیره اون رو به کیف وصل میکنیم.

( رای: 5 امتیاز: 3 )

از طريق
بافت کلاه پسرونه جدید
منبع
آموزش کوله پشتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.