مجله آموزشی
موضوعات داغ

بافت کیف با نخ مکرومه مجلسی شیک

بافت کیف با نخ مکرومه

( رای: 19 امتیاز: 3.2 )

آموزش یک کیف مکرومه ی مجلسی

بیشتر خانم های ایرانی به قلاب بافی و کارهای هنری علاقه دارند, از آنجایی که قلاب بافی بسیار ساده است اکثر خانم های ایرانی به آن تسلط دارند و با قلاب بافی چیزهایی مانند کیف, پاپوش, لباس و… میبافند. کیف های که با قلاب بافی میتوان بافت مدل های متنوعی دارند از بافت کیف با نخ مکرومه تا کیف دستی مجلسی زنانه, اگر به کیف های قلاب بافی علاقه دارید و دنبال ایده برای بافت کیف هستید با ما همراه باشید.

بافت کیف با نخ مکرومه مجلسی شیک

برای بافت این کیف لازم هست از نخ یک تیکه ی 1 متری و 32 دونه ی نخ 3ونیم متری و بعد کیف نخ هارو قسمتی قرار میدیم که شبیه به دار قالی باشه تا بتونیم باقی نخ هارو بهش گره بزنیم.

از پایین نخ هارو هم اندازه یکنیم و لبه هارو روی هم میزاریم تا وسط رو پیدا کنی.

بافت بدنه ی کیف

قسمت دولارو میزاریم پشت اون نخی که به دار بستیم بعد دوتا دسته ی نخ رو (که وسطش رو انداختیم پشت نخ دار) از وسط رد میکنیم و محکم میکنیم و وقتی این 32تارو گذاشتیم وسط ریسه میاییم از 4 تای اول شروع میکنیم.4مین نخ رو روی اون دوتا نخ میزاریم و به ترتیب تصویر گره میزنیم تا بره و به بالا برسیم.به همین شکل 4تا نخ 4تا نخ گره رو تا ار ادامه مییدیم

برای ردیف بعد دوتا نخ اول رو رها میکنیم و بعد از اون دوتا شروع میکنیم و بافت رو تا انتها ادامه میدیم.

برای ردیف سوم حالا از اون دوتای اول شروع میکنیم و تا انتها میریم دیگه با همین فرم میریم تا پایین تا اینکه 49 رج ببافیم.ریتم به این شکل شد که ردیف های زوج دوتای اول رو هم در بافت میاریم و در ردیف فرد دوتای اول رو در بافت نمیاریم.

بافت کیف با نخ مکرومه مجلسی شیک

دیواره ی کیف

در انتها که 49 رج  بافتیم از روی دار بازش میکنیم و اون نخی که ابتدا به دار گره زده بودیم رو کار بهش نداریم فعلا و میاییم دولبه ی کیف رو روی هم میزاریم و میدوزیم که این میشه دیواره ی کیف ما.

در کیف

 

برای بافت در کیف لازم هست که دوباره کیف رو به دار آویز کنیم و شروع به بافت کنیم.با دوتا گیره کیف رو به دار آویز میکنیم و اینجا هم گره ها مثل همون قبلی است فقط اینکه دوتا ی اول رو کنار میزاریم بعد شروع به بافت میکنیم.برای ردیف دوم اینبار 4 تا رها میکنیم و به همین شکل همش کم میکنیم دو رج از اول و دو رج از اخر تا به پایان کار که رسید مثلثی شکل بشه. در اخر هم یک گره میمونه که میزنیم و باقیش رو در فیلم ببینید

بافت کیف با نخ مکرومه مجلسی شیک

برای قفل کیف هم میتونین از قفل آهنربایی استفاده کنین.

امیدواریم این آومزش مفید بوده باشد.

( رای: 19 امتیاز: 3.2 )

از طريق
بافت اشارپ زیبا
منبع
بافت کیف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.