عکس و کلیپ استوری

استوری فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

استوری ماه مبارک رمضان

( رای: 0 امتیاز: 0 )
از امام صادق (ع) در درباره ماه مبارک رمضان نقل شده است: «هرگاه روزه گرفتی، گوش و چشمت را از حرام، روزه بدار و همه اعضا و اندامت را از زشتی و پرگویی و اذیت کردن خدمتکارت باز دار. باید وقار روزه در تو باشد، تا می‌توانی، خاموش باش، مگر از ذکر خدا، و روزی که روزه داری با روزی که روزه نداری، یکسان نباشد، از خندیدن با صدای بلند، دوری کن؛ زیرا خداوند این کار‌ها را دشمن داند.» (بحار/۹۳/۲۹۲)
روزه داری فقط گرسنگی و تشنگی نیست، روزه داری پاک کردن خویش از معصیت در محضر خداست. روزه داری شاد کردن دل دیگران است. روزه داری حفظ کردن آبرو و نریختن آبروی مومنین است. روزه داری کمک به فقرا و سیر کردن دل یتیمان است و …
بیایید رمضان را بهانه‌ای برای خوب شدن، شناخت خدای خویش و پاکیزه شدن از گناهان قرار دهیم. این لحظات طلایی عمر را بیهوده تلف نکنیم که هرگز باز نخواهند گشت.
استوری فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
روزه و اعمال آن چیست؟
روایت های بسیار زیادی برای ماه رمضان وجود دارد؛ بر اساس باور های مختلف، شرایط مختلفی برای روزه داری تعریف شده است؛ اما به طور کلی از مهمترین پرهیزهای این ماه، روزه داری است. روزه داران از اذان صبح تا اذان مغرب از خوردن و آشامیدن خودداری می کنند. همچنین در آیه های 183 تا 188 قرآن کریم، به برخی از اعمال روزه اشاره شده است. در سراسر جهان اسلام، انواع روزه وجود دارد که هر یک برای مناسبت خاصی آورده شده اند. روزه از یک نظر به چهار نوع تقسیم می شود؛ روزه واجب، مثل روزه ماه مبارک رمضان، روزه مستحب، مثل روزه ماه رجب و شعبان، روزه مکروه، مثل روزه روز عاشورا و روزه حرام مثل روزه عید فطر (اول شوال) و قربان (دهم ماه ذی الحجه) از انواع روزه هستند. گفتنی است که کسانی که می دانند روزه برای آنها ضرر دارد یا خوف ضرر داشته باشد، باید روزه را ترک کرده و اگر روزه بگیرند صحیح نیست بلکه حرام است .
( رای: 0 امتیاز: 0 )

از طريق
استوری زیبا برای ماه مبارک رمضان
منبع
کلیپ های مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.