زناشویی

ارگاسم چندگانه یا ارضای چندگانه چیست و چگونه حاصل می‌شود؟

( رای: 0 امتیاز: 0 )

ارگاسم چند گانه یا ارضای چندگانه به آگاهی و هوشیاری در زمینه جنسی بستگی دارد. با ارگاسم چندگانه یا ارضای چندگانه بیشتر آشنا شوید.

هر مردی می‌تواند در رابطه جنسی خود چندین بار ارگاسم شود و یا به عبارت رایج‌تر ارضای چندگانه داشته باشد. برای اینکار فقط کافی است اطلاعات کافی درمورد تمایلات جنسی مردانه، رابطه جنسی و تکنیک‌های خاص آن داشته باشید. هدف اکثر مردان در رابطه جنسی، انزال است نه عشق بازی. وقتی یک مرد چند بار ارگاسم را تجربه می‌کند، نه تنها خودش بهتر ارضا می‌شود، بلکه طرف مقابلش را هم بسیار بهتر ارضا خواهد کرد.

 • ارگاسم‌های چندگانه به چه معناست و چگونه حاصل می‌شود؟

ارگاسم‌ چندگانه می‌تواند به دنبال هم اتفاق افتد، بدون اینکه فرد در خلال آن‌ها تحریک جنسی خود را از دست بدهد. خانم‌ها به راحتی می‌توانند ارگاسم چندگانه داشته باشند اما تعداد کمی از مردان می‌توانند. آن دسته از مردانی که به آن آگاهی ندارند یا توان رسیدن به آن را ندارند، با آموزش صحیح می‌توانند دقیقاً مثل خانم‌ها چندین بار در رابطه جنسی ارگاسم شوند. درمورد خانم‌ها، ارگاسم چندگانه (ارضای چندگانه) به این معناست که مدت زمان کمی بعد از اولین ارگاسم، تحریک جنسی خود را بازمی‌‌یابند، که معمولاً بلافاصله یا بعد از چند دقیقه اتفاق می‌افتد. وقتی زنی در یک رابطه جنسی چندین بار به ارگاسم می‌رسد ارگاسم او چندگانه خواهد بود.

همچنین بخوانید : ارضا یا ارگاسم شدن زنان چگونه است؟

خیلی از مردان اشتباهاً تصور می‌کنند که وقتی بتوانند بعد از انزال دوباره تحریک شوند و به یک انزال دیگر دست پیدا کنند، یعنی ارگاسم چندگانه داشته‌اند؛ در صورتی که اینگونه نیست. رابطه جنسی چند ارگاسمه مردانه (ارضای چندگانه) به رابطه‌ای گفته می‌شود که در خلال ارگاسم‌ها، نعوظ یا تحریک جنسی از بین نرود. ارگاسم چندگانه فقط شامل ارگاسم است نه انزال. تنها استثناء آن زمانی است که انزال با آخرین ارگاسم همراه می‌شود.

ارگاسم چندگانه
ارگاسم چندگانه
 • چرخه تحریک جنسی چگونه است؟

قبل از توضیح بیشتر بد نیست که با فرایند تکنیکی “چرخه تحریک جنسی” آشنا شوید.

 1.  مرحله تحریک
  • گرفتگی عروق
  • نعوظ
  • بالا رفتن ضربان قلب
  • بلند شدن نسبی بیضه و افزایش سایز
  • سفت شدن نوک سینه‌ها
 2. مرحله پایا
  • بزرگ شدن بیشتر سر آلت تناسلی و بیضه‌ها
  • بلند شدن کامل بیضه
  • بنفش شدن سر آلت تناسلی
  • ترشح غدد کوپر
  • نفس نفس زدن
 3. مرحله ارگاسم (از دفع مایع و انزال تشکیل شده است)
  • دفع مایع
  • اسپرم و مایعات از رگ وابران، کیسه‌های مایع منی و غده پروستات خارج شده و در ته مجرای پیشاب در نزدیکی پروستات جمع می‌شوند.
  • کشش ماهیچه‌ای درست قبل از رها شدن فشار و تنش
  • بالا رفتن بیشتر ضربان قلب و تنفس
  • ضرورت انزال: هوشیاری از انزال قریب الوقوع
  • انزال
  • عضله تنگ کننده ادرار محکم بسته می‌شود
  • انقباضات ریتمیک پروستات، عضلات میان‌ دوراهی و آلت تناسلی و خارج شدن مایع منی
  • تیرگی جزئی هوشیاری
 4. مرحله تحلیل
  • از بین رفتن تحریک
  • خوابیدن آلت تناسلی و جمع شدن پوست بیضه
  • برگشت کشش عضلانی
  • پایین آمدن ضربان قلب و فشارخون

ارگاسم چندگانه دربرابر ارگاسم همراه با انزال

هر دو نوع این ارگاسم‌ها یکسان شروع می‌شوند: از تحریک تا نقطه‌ای نزدیک به انزال. در این نقطه، مرد یکسری انقباضات تناسلی را تجربه می‌کند که 3 تا 5 ثانیه طول می‌کشد. این انقباضات، ارگاسم‌های لگنی نامیده می‌شوند که ابتدا حس لرزش یا رهایی جزئی فشار را به همراه دارد. وقتی این نقطه کاملاً تشخیص داده شده و کنترل شود، می‌توان این احساسات را بیشتر و شدیدتر کرد.وقتی فرد به این نقطه می‌رسد، هدف رسیدن به انزال نیست بلکه کاهش تحریک است، فقط به اندازه‌ای که بتوان میزان تحریک را کنترل کرد. می‌توان با فشردن عضلات لگنی میزان تحریک را به خوبی کنترل کرد. در یک ارگاسم تکی عادی که همراه با انزال است، مرحله پایا سریعاً گذشته، ارگاسم فروکش کرده و انزال اتفاق می‌افتد. در یک رابطه جنسی با ارگاسم چندگانه (ارضای چندگانه)، مرحله پایا پس از اولین ارگاسم و ارگاسم‌های بعدی همچنان باقی می‌ماند. ارگاسم‌های پی در پی معمولاً کمی قوی‌تر از ارگاسم قبلی هستند تا جایی که مرد تصمیم می‌گیرد در آخرین ارگاسم انزال داشته باشد. انزال کاملاً انتخابی است. حتی پس از چند ارگاسم فرد می‌تواند تصمیم بگیرد که اصلاً انزال نداشته باشد که در این حالت تحریک تقریباً یک ساعت بعد فروکش می‌کند، برخلاف انزال که تحریک جنسی دفعتاً و به سرعت فرو می‌نشیند.

چگونه می‌توان به ارگاسم چندگانه (ارضای چندگانه) دست پیدا کرد؟

“چرخه واکنش” مردها و زن‌ها تقریباً شبیه به هم است. تفاوت جزئی بین آن‌ها انزال مرد است. زن‌هایی که ارگاسم‌های چندگانه (ارضای چندگانه) دارند قادرند درصورت کاهش تحریک به مدت زمان کوتاهی بعد از اولین ارگاسم خود، ارگاسم‌های متوالی و پی در پی داشته باشند، دلیل آن این است که آنها انزال ندارند. انزال دوره بی‌پاسخی را در مردها آغاز می‌کند. طی این مدت، اکثر مردها نمی‌توانند به خاطر از دست دادن تنش جنسی دوباره تحریک شوند و آلت تناسلی نسبت به هرگونه تماس حساس می‌شود. ازآنجا که خانم‌ها از نظر بیولوژیکی قادر به انزال نیستند، این خصوصیت را ندارند و می‌توانند بسیار آسان‌تر از مردها ارگاسم‌ چندگانه (ارضای چندگانه) داشته باشند. اولین قدم در فهمیدن اینکه مردها چطور می‌توانند ارگاسم چندگانه داشته باشند این است که بدانند ارگاسم و انزال دو اتفاق کاملاً مجزا و قابل تشخیص از همدیگر هستند. اکثر مردها همیشه ارگاسم و انزال را به طور همزمان تجربه کرده‌اند به همین دلیل قادر به تشخیص آن‌ها از هم نیستند.

دومین قدم این است که بتوانید ارگاسم و انزال را از هم تشخیص دهید. توانایی تشخیص این دو از هم شامل عضله لگنی می‌شود. این همان عضله‌ای است که جریان ادرار را در نیمه راه متوقف می‌کند. اگر نگه داشتن جریان ادرار برایتان دشوار باشد یعنی عضله لگنی شما ضعیف است. در این‌صورت باید روی قوی‌تر کردن آن کار کنید تا بتوانید ارگاسم چندگانه داشته باشید. وقتی عضله لگنی را فشار داده و منقبض می‌کنید باید احساس کنید که همه آنچه در عمق لگنتان است به سمت بالا کشیده می‌شود. در ادامه به تمرین‌های لازم برای رسیدن به این موضوع خواهیم پرداخت:

تمرینات تنفسی

 • روی یک صندلی راحت بنشینید و شانه‌هایتان را ریلکس کنید.
 • دست‌ها را روی شکم‌تان درست زیر ناف قرار دهید.
 • نفس را عمیقاً توی ریه بکشید. عمیقاً از بینی نفس بکشید طوری که شکم‌تان باد کند.
 • نفس را به طور کامل بیرون دهید طوری که شکم دوباره به ستون فقرات بچسبد. احساس خواهید کرد که لگن و آلت تناسلیتان به سمت بالا کشیده می‌شود.
 • این حرکت را 9 تا 36 مرتبه تکرار کنید.

آماده سازی خود

توانایی داشتن ارگاسم چندگانه برای یک مرد قابلیتی درخور توجه است اما به آماده‌سازی زیادی نیاز دارد. همانطور که قبلاً هم ذکر شد، یکی از قدم‌های اولیه شناخت عضله لگنی است. برای اینکه با آن آشنا شوید باید یاد بگیرید که چطور آنرا به درستی کنترل کنید. قسمتی از این کنترل به مرور زمان و با تجربه به دست می‌آید اما بخش اعظم آن‌را باید با تقویت از طریق تمرین مداوم به دست آورید. این تمرینات را می‌توانید در هر مکانی بدون اینکه کسی متوجه شود انجام دهید.

 • راحت بنشینید و مثل زمان عادی با همسر خود رابطه جنسی را شروع کنید.
 • درست همان‌جایی که نزدیک به انزلتان است متوقف شوید. عضله لگنی خود را منقبض کرده و نگه دارید و تا 10 بشمارید.
 • سپس خود را ریلکس کنید و چند دقیقه استراحت کنید.
 • دوباره شروع به رابطه جنسی کنید و این‌بار کمی به نقطه انزال نزدیک‌تر شوید و دوباره عضله لگنی خود را منقبض کنید.
 • دوباره رابطه را ادامه دهید و به تحریک جنسی و احساسات خود توجه خاص داشته باشید. کلید کار اینجا این است که در مورد واکنش جنسی خود بیشتر بفهمید تا بتوانید راحت‌تر آنرا کنترل کنید.
 • توقف درست قبل از انزال: دوباره به رابطه جنسی ادامه دهید، با این تفاوت که این‌بار تا جایی پیش بروید که به انزال برسید. درست قبل از ارگاسم انقباضات متعددی را احساس خواهید کرد که نشان‌دهنده شروع انزال در ته آلت تناسلی یا حتی عمیق‌تر در لگنتان است. با شروع این انقباضات یا درست قبل از شروع آن تحریک را متوقف کرده و عضله لگنی را سفت منقبض کنید. احتمالاً حس خواهید کرد که در حال انزال هستید اما باید آنرا متوقف کنید. سفت کردن و منقبض کردن درست عضله لگنی انزال را نگه می‌دارد. مقدار کمی ازمایع منی خارج می‌شود اما نه با آن فشار که در ارگاسم های تکی تجربه می‌کنید. اگر موفق شدید انزال را بعد از ارگاسم خود متوقف کنید دوباره شروع به خودارضایی کنید. تحریکتان باید بسیار بالا باشد و باید بتوانید اینکار را به مدت کوتاهی ادامه دهید تا به یک ارگاسم دیگر برسید.
 • اگر بار اول نتوانستید انزال خود را متوقف کنید، احتمالا یا عضله لگنیتان به اندازه کافی قوی نیست و یا در زمان مناسبی آن را منقبض نکرده‌اید. اگر دیر شروع به منقبض کردن آن بکنید انقباضات انزال دیگر شروع شده‌اند و دیگر متوقف کردن آن غیرممکن است. با تمرین بیشتر زمانبندی آن دستتان می‌آید.

نقش شریک جنسی در ارگاسم

تکنیک‌های زیادی برای بالا بردن موفقیت خود در ارگاسم چندگانه وجود دارد. بهترین تکنیک ممکن تمرین آن با شریک جنسیتان است. اگر بتوانید در این کار موفق شوید می‌توانید هم خودتان و هم شریک جنسیتان را به لذت بسیار بیشتری برسانید.

 • غلبه بر مشکلات

بدون شک بزرگترین مانعی که اکثر مردها در ارگاسم چندگانه (ارضای چندگانه) تجربه می‌کنند، ناتوانی در انقباض عضله لگنی در طی ارگاسم برای متوقف کردن انزال است. ممکن است یک‌سری انقباضات را حس کنید اما نباید منقبض کردن را در این نقطه رها کنید چون حتی اگر در متوقف کردن انقباضات انزالی موفق هم شوید، چند انقباض از آن نوع را حس خواهید کرد. اگر موفق شوید، انقباضات قبل از انزال متوقف می‌شوند و باید بتوانید دوباره تحریک‌تان را ادامه دهید بدون اینکه حستان از بین برود.یک مشکل دیگر ناتوانی در تشخیص آغاز و پایان مرز مراحل پایا، ارگاسم و انزال است. اگر نتوانید فرق بین ارگاسم و انزال را تشخیص دهید، که کلید کار در تجربه ارگاسم چندگانه است، اگر موفق هم شوید فقط تصادفی بوده است.بعضی از مردها سعی می‌کنند خیلی سریع و شدید خود را تحریک کنند ولی این راه خوبی برای آگاهی از سطح هوشیاری جنسی خود نیست. اگر سعی کنید تحریک را آرام‌تر انجام دهید می‌توانید مرز بین تحریک، مرحله پایا و ارگاسم را خیلی راحت‌تر تشخیص دهید. با این روش خیلی بهتر متوجه خواهید شد که چه زمان باید عضله لگنی خود را منقبض کنید، کی تحریک را متوقف کنید و کی عضله لگنی را ریلکس کنید و برای تجربه یک ارگاسم دیگر (ارضای چندگانه) دوباره تحریک را آغاز کنید.

 • فشار لگنی بعد از تحریک

فشار در ناحیه لگن نتیجه طبیعی افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی است. اگر میزان این فشار قابل تحمل نباشد، می‌توانید با تنفس عمیق، بلند کردن پایین تنه و ماساژ بیضه به آرامی آنرا کمتر کنید. این کار باعث می‌شود انرژی بیضه به سایر قسمت‌های بدن منتشر شود. همچنین می‌توانید 5 تا 10 دقیقه به پشت بخوابید.

سایر فواید ارگاسم چندگانه

با یادگرفتن ارگاسم چندگانه (ارضای چندگانه) می‌توانید سایر مشکلات جنسی مثل انزال زودرس را هم برطرف کنید. با این روش نه تنها می‌توانید زمان رابطه جنسی خود را بیشتر کنید بلکه استرس و اضطراب‌هایتان هم کمتر شده و می‌توانید بیشتر روی ارضای خود و شریک جنسیتان تمرکز کنید.

رابطه سن و ارگاسم چندگانه

ممکن است خیلی از شما سوال کنید که آیا سن هم می‌تواند در موفقیت یا شکست این تکنیک تاثیر داشته باشد یا نه. موفقیت همه مردها در این تکنیک یکسان نیست چون فعالیت جنسی آن‌ها و میزان آگاهی‌شان از سطح هوشیاری جنسی خود یکسان نیست.اگر در رسیدن به ارگاسم‌های تکی چه به تنهایی چه همراه با شریک جنسی خود مشکلی نداشته باشید، یاد گرفتن ارگاسم چندگانه فقط نیازمند صبر، عزم و تلاش است. اما اگر در داشتن ارگاسم‌های تکی هم مشکل دارید در ارگاسم چندگانه نیز با مشکلات و مسائل بیشتری روبه رو خواهید بود. به همین دلیل اگر احساس می‌کنید که در روابط جنسی خود مشکلات جدی دارید حتماً با پزشک متخصص درمیان بگذارید.

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.