ریپورتاژ

ابزار ژله تزریقی چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ابزار ژله تزریقی و نکاتی که باید هنگام آماده سازی ژله تزریقی به آن ها توجه کرد آشنا کنیم. اگر شما ابزار مورد نیاز را به درستی خریداری کنید و به نکاتی که در ادامه ی مطلب می گوییم توجه داشته باشید می توانید یک ژله تزریقی خیلی خوب آماده کنید.

ابزار ژله تزریقی عبارتند از:

1- استفاده از ظروف بلوری بدون رنگ و شفاف و یا ظرف های یکبار مصرف محکم. علت اینکه تاکید داریم که از این ظروف استفاده کنید این است که هنگام تزریق ژله بتوانید از پشت ظرف ها جای تزریق را ببینید و قسمت های خالی را به خوبی پر کنید.

2- یکی دیگر از ابزار های تزریق ژله سرنگ های معمولی می باشد که کاربرد زیادی برای آماده سازی ژله دارد.

3- استفاده از سرنگ های 3 سی سی و یا 5 سی سی برای پرکردن داخل گل ها و گلبرگ ها و همچنین استفاده از سرنگ های انسولین برای پرچم گل ها.

4- انتخاب قالب مناسب

5- چاقو، انواع کاردک و قاشق از دیگر ابزار مورد نیاز برای ژله تزریقی می باشند.

موارد ذکر شده از اصلی ترین ابزار ها برای آماده سازی ژله می باشند

بعد از اینکه با ابزار ژله تزریقی آشنا شدید بهتر است با آموزش طرز تهیه ژله تزریقی نیز آشنا شوید زیرا این نوع ژله طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی به آن علاقه مند هستند. شما نیز می توانید با یادگیری آموزش آن یک ژله تزریقی خوب و خوشمزه آماده کنید.

سرنگ و ابزار مخصوص ژله تزریقی

ابزار ژله تزریقی چیست؟

مواد لازم و اصلی برای تهیه ژله تزریقی عبارتند از:

  • رنگ خوراکی به مقدار لازم
  • پودر ژله به مقدار لازم بهتر است از پودر ژله بی رنگ مثل آلوئه ورا استفاده کنید.
  • خامه به مقدار لازم

طرز تهیه ژله تزریقی چگونه است؟

مرحله ی اول:
بهتر است برای تهیه این ژله همانطور که به آن اشاره کردیم از یک ظرف شیشه ای بی رنگ استفاده کنید اگر ظرف شیشه ای شما یکبار مصرف باشد نیز بهتر می باشد زیرا ژله به راحتی از آن جدا می شود. بعد از اینکه ظرف مناسب را آماده کردید آن را بشویید و حدود 10الی 15 دقیقه آن را داخل فریزیر قرار دهید و بعد از بیرون آوردن ظرف بهتر است آن را با روغن مایع کمی چرب کنید.

مرحله ی دوم:
در این مرحله باید هر بسته ژله را با یک لیوان آب جوش به خوبی مخلوط کنید تا هیچ پودری در کف ظرف شما باقی نماند و بعد از اینکه پودر ژله را با آب داغ به خوبی ترکیب کردید باید دوسوم لیوان آب سرد اضافه کنید و دوباره مواد را باهم به خوبی هم بزنید سپس آن را به مدت 4الی 5 ساعت درون یخچال قرار دهید تا به خوبی سفت شود.

مرحله ی سوم:
در این مرحله شما باید خامه را داخل چند ظرف کوچک بریزید و چند قطره رنگ خوراکی را به دلخواه به خامه ها اضافه کنید. بعد از انجام این کار می توانید ژله ها را از یخچال بیرون بیاورید و با استفاده از سرنگ با توجه به تعداد گل ها با سر سوزنی سرنگ شروع به  کشیدن پرچم گل ها می کنیم.

سعی کنید از رنگ های مختلف و روشن استفاده کنید زیرا گل های شما جلوه ی بیشتری می دهند و کاملا خود را نشان می دهند.

مرحله ی چهارم:
بعد از تزریق پرچم ها باید شروع به تزریق گل رز کرد برای تزریق این گل  قاشق چایخوری را از اطراف پرچم به صورت مایل وارد می کنیم و سرنگ را مماس بر پشت قاشق قرار می دهیم و بعد تزریق را انجام می دهیم و قسمت خالی را پر می کنیم و بعد از هر چند بار تزریق به پشت ظرف نگاه کنید و قسمت های خالی را به آرامی پر کنید.

ابزار ژله تزریقی چیست؟

ژله تزریقی

مرحله ی پنجم:
در این مرحله برای اضافه کردن خامه ها باید از کارد میوه خوری استفاده کرد و سرنگ را مماس با کارد به ژله تزریق کرد همچنین باید سعی کنید  در مراحل اول کارد میوه خوری را با شیب کمتری وارد ژله کنید.

بعد از انجام این کار باید ژله را به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خامه به خوبی سفت شود و بعد از اینکه ژله ها را از یخچال بیرون آوردید بهتر است ژله های لبه ی ظرف را کارد بزنیم تا به راحتی از ظرف بیرون بیاید و بعد از انجام اینکار بهتر است ظرف ژله را به مدت چند دقیقه درون آب جوش قرار دهید. برای اینکه گل های ژله تزریقی شما بهتر به نظر برسد باید آن را در یک ظرف سفید برگردانید.

1- اگر هنگام تزریق سوزن سرنگ را عمیق فشار دهیم چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که هنگام تزریق سوزن سرنگ را خیلی زیاد فشار دهید موجب پارگی ژله می شود و هنگامی که می خواهید ژله را داخل ظرفی برگردانید به مشکل بر می خوریدد و ژله های شما از یک دیگر باز می شوند.

2- آیا می توان ژله های تزریقی را درون قالب های طرح دار درست کرد؟

هیچ وقت ژله های گلدار را درون قالب های طرح دار درست نکنید زیرا نتیجه ی خوبی به شما نمی دهد و زحمات شما از بین می رود و موقعی  که می خواهید ژله را برگردانید حتما ژله ی شما از هم باز می شود.

3- علاوه بر خامه از چه مواد دیگری می توان استفاده کرد؟

علاوه بر خامه می توانید از دنت های رنگی نیز استفاده کنیدالبته دنت های رنگی سلیقه ای می باشد و اگر به آن ها علاقه دارید می توانید به جای خامه از آن ها استفاده کنید.

4- برای تهیه ژله  چه نوع ظرفی را باید به کار برد و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

بهتر است برای تهیه این ژله همانطور که به آن اشاره کردیم از یک ظرف شیشه ای بی رنگ استفاده کنید اگر ظرف شیشه ای شما یکبار مصرف باشد نیز بهتر می باشد زیرا ژله به راحتی از آن جدا می شود. بعد از اینکه ظرف مناسب را آماده کردید آن را بشویید و حدود 10الی 15 دقیقه آن را داخل فریزیر قرار دهید و بعد از بیرون آوردن ظرف بهتر است آن را با روغن مایع کمی چرب کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ابزار ژله تزریقی می توانید به سایت لوازم قنادی نارمیلا مراجعه کنید.

( رای: 1 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.