مجله هنرمندان

بیوگرافی و عکس های بازیگرنقش شیرین در سریال نون خ 2 – ندا قاسمی

اینستاگرام ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین

به این مجموعه عکس امتیاز دهید :
( رای: 2 امتیاز: 5 )

ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در سریال نون خ 1 و 2  متولد 30 خردادماه سال 1366 در کرمانشاه، بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی دانشجوی دکترای رشته شیمی آلی در دانشگاه تهران می‌باشد، فعالیت خود را با تئاتر شروع کرد و حالا بازیگر سینما و تلویزیون همچنین تجربه دوبلوری هم دارد. فعالیت هنری وقتی 20 ساله بود با تئاتر شروع کرد و توانست جایزه بازیگری را از جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه دریافت کند.

ادرس صفحه اینستاگرام ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در سریال نون خ 1 و 2

https://www.instagram.com/nedaghasemi.official/

ندا قاسمی تجربه حضور ورکشاپ‌های کوشک جلالی را هم دارد. از جمله آثار هنری وی می‌توان به تله فیلم چشمان بیدار بمو سال 97 تله فیلم کاندیداتور، سریال مجردها سال 94، فیلم سینمایی رخساره سال 93 و اشاره کرد. ندا قاسمی در نوروز سال 98 با بازی در سریال نون خ در نقش شیرین: دختر نورالدین و خواهر مرجان یکی بازیگران نقش اصلی سریال نون خ است. فصل دوم سریال نیز سال 99 به روی آنتن می‌رود.

مصاحبه جالب با ندا قاسمی بازیگر سریال نون . خ 2

اگر موافق باشید با این سوال آغاز کنیم که چگونه برای کار سعید آقاخانی انتخاب شدید؟

ندا قاسمی: از آنجایی که اصالتا کرد زبان هستم در کرمانشاه ساکن بودم. قبل از اینکه برای سریال «نون.خ» معرفی شوم و قراردادی ببندم در رشته شیمی تهران قبول شدم، به همین دلیل ۸ ماه پیش همراه با خانواده به تهران آمدم و اکنون ساکن اینجا هستم. به دلیل شرایط کاری مستعد از ابتدا دوست داشتم تهران کار کنم، خوشبختانه این اتفاق برایم افتاد. به این ترتیب که پس از آمدنمان به تهران متوجه شدم آقای سعید آقاخانی برای سریالشان تست می‌گیرند، شرکت کردم و یک هفته به کار مانده بود برای نقش «شیرین» انتخاب شدم.

اصولا در ساخت سریال طنز بداهه نیز جایگاه ویژه دارد و برخی بازیگران با این سبک و سیاق کار می کنند. آیا در سریال «نون.خ» هم این اتفاق افتاد؟ راستی قبل از برداشت هر سکانس تمرین هم داشتید؟

ندا قاسمی: حتما قبل از هر سکانس تمرین داشتیم و آقای آقاخانی خیلی حواسشان بود که تمرین را کامل انجام دهیم و همه چیز سرجایش باشد و حتی جاهایی که سر ضبط بودیم اگر چیزی که سر تمرین بود اتفاق نمی‌افتاد حواسشان جمع بود و می‌گفتند همان که تمرین کردیم را باید اجرا کنیم.

با فیلمنامه کامل سرکار رفتید؟

ندا قاسمی: فیلمنامه تا قسمت ۱۰ کامل بود و از این قسمت به بعد یواش یواش کامل شد. قسمت‌های ۱ تا ۴ خارج از تهران اتفاق افتاد ولی بعد از آن به تهران آمدند و بر اساس تلفیق، سکانس‌ها گرفته می‌شد.

ندا قاسمی: اولین سکانس ۲۵ آذر در کیگاه (منطقه ای در امامزاده داوود) کلید خورد. منطقه ای بسیار سرد و پر از برف که بچه‌ها واقعا اذیت شدند و فقط این همکاری و همدلی به کار توانست به بچه‌ها کمک کند تا حدود ۴۰ درصد کار را آنجا انجام دهند. هیچ کدام از عوامل آنجا مستقر نبودیم و مدام به آن منطقه با جاده های خطرناک رفت و آمد داشتیم. البته با وجود سختی کار بسیار لذت بخش بود و من هیچ سختی حس نمی‌کردم.

فکر می‌کردید عید امسال چنین اتفاقی برایتان بیفتد و در چنین سریالی ایفای نقش کنید؟

ندا قاسمی: خیر. من تا فصل مهرماه اصلا فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی بیفتد ولی با توجه به اینکه خیلی دوست داشتم در تهران کار کنم و پیش از این در تلویزیون کرمانشاه و یک تله فیلم در شبکه یک کار کرده بودم به طور جدی دنبال کار تئاتر بودم. در نهایت این اتفاق خیلی خوب برای من افتاد و توانستم در همچین سریالی بازی کنم.

پس از پخش سریال چه احساسی داشتید و چه بازخوردی گرفتید؟

ندا قاسمی: زمانی که کار شروع شد نقش «شیرین» در فیلمنامه خیلی پررنگ نبود و نویسنده خیلی به این نقش نپرداخته بود. ذهنیتی که داشتم این بود شاید خیلی به چشم مخاطب نیاید اما بعد از اینکه کار دیده شد و بازخوردها را مشاهده کردم، دیدم که ظاهرا جای خود را بین مردم پیدا کرده است، اما قبل از اینکه بخواهد به پخش برسد من این ذهنیت را داشتم چون خیلی جای بازی نداشت.

مشخصا بازیگران سریال «نون.خ» با چند لهجه و گویش خاص از زبان کردی جلوی دوربین آقاخانی رفتند. برای بر هم نخوردن راکورد به خاطر تفاوت لهجه‌ها چه تمهیدی اندیشیده شد؟

ندا قاسمی: بین لهجه ها تفاوت وجود داشت، هرکسی که کرد باشد متوجه این تفاوت ها می‌شود. اما اساس کار سعید آقاخانی این بود که تمام کردها را از مناطق مختلف در فیلم کنار هم بچیند تا با این کار اتحاد اقوام کرد را نشان دهد. هدف این بود نشان دهیم کردهایی که در سنندج یا بیجار و کرمانشاه هستند می‌توانند کنار هم قرار بگیرند و با هم متحد و همدل باشند و به داد هم برسند. خیلی ها نسبت به این موضوع ایراد گرفتند اما فکر می‌کنم به نظر کارگردان باید در این زمینه احترام گذاشت که دوست داشته تمام اقوام کرد در کار باشند نه یک قومیت خاص.

به عنوان بازیگران سریال از تولید فصل بعدی آن مطلع هستید؟

ندا قاسمی: بله. آنطور هم که شنیده ایم قرار نیست داستان دنباله فصل قبلی باشد. یعنی خانواده کنار هم حفط می شوند اما با روایت ها و قصه های متفاوت.

سریال‌های نوروز شبکه های دیگر را هم دنبال می کردید؟

ندا قاسمی: نه متأسفانه به دلیل اینکه هم سرکار بودم هم چند روزی به کرمانشاه برای بازید اقوام رفته بودم فرصت نکردم آنها را تماشا کنم.

سکانس هایی که بعدا ماندگار شد، مثل سکته یا شوخی‌های این چنینی از ابتدا در فیلمنامه بود یا تحت شرایط خاص به وجود آمد؟

ندا قاسمی: بعضی از قسمت ها در تمرین و یک دفعه شکل می گرفت، مثل سکته ای که سعید آقاخانی بازی کرد و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت.

برای آینده کاری خود چه برنامه ای دارید و قرار است در زندگی هنریتان چه اتفاقی رخ دهد؟

ندا قاسمی: من کارم را در کرمانشاه با تئاتر شروع کردم. خوشبختانه تا الان هر چیزی که برنامه ریزی کرده بودم درست پیش رفته است و قطعا همین مسیر را ادامه می‌دهم. در کنار اینکه در مقطع دکتری مشغول تحصیل در رشته شیمی صنعتی هستم حتما کار هنر را هم به طور جدی ادامه می دهم. تا الان چند فیلمنامه پیشنهاد شده ام می خواهم صبر کنم تا با دقت و وسواس بیشتری کار بعدی را انتخاب کنم.

( رای: 2 امتیاز: 5 )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *