اخبار سینما و تلویزیونمجله هنری

چرا علی صادقی در نون خ ۲ نیست

علی صادقی در نون خ ۲

خبرهایی به گوش رسید که علی صادقی هم همچون هومن‌حاجی‌عبداللهی در فصل دوم «نون.خ» حضور ندارد این خبر را تهیه‌کننده سریال در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، تکذیب کرد و گفت: «علی صادقی کماکان داماد نورالدین خانزاده می‌ماند.»

سعید آقاخانی در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به علت این نامگذاری گفت: مخفف نقش خودم در این سریال (نورالدین خانزاده) است.

این سریال با لهجه فارسی کرمانشاهی و در استان کرمانشاه ساخته شد. این سریال داستانی اجتماعی و آمیخته با طنز دارد. نورالدین خانزاده(سعید آقاخانی) صاحب یک کارگاه فرآوری تخمه آفتاب‌گردان است. کشاورزان هم‌محلی نورالدین، محصول تخمه آفتاب‌گردان خود را به نورالدین فروخته‌اند. نورالدین این محصول را به شخصی ساکن تهران به نام “میرزایی” فروخته است تا او این محصولات را در کشور ترکیه به فروش برساند.در همین حین، خبر می‌رسد که “میرزایی” از دنیا رفته است و کشاورزان که از این خبر مطلع می‌شوند هریک به نحوی سعی می‌کنند تا پول محصولاتی را که به نورالدین خانزاده فروخته‌اند، از او بگیرند. نورالدین هم طی گفتگوهای متفاوت با اطرافیان “میرزایی” متوجه می‌شود که او در اواخر زندگی‌اش آه در بساط نداشته است و…

فرجی تهییه کننده این سریال در خصوص اضافه شدن بازیگران جدید به «نون.خ2» تأکید کرد: بازیگران فصل اول همه هستند و همان‌طور که قبلاً گفتم چون نقش روحانی در قصه نیست هومن حاجی‌عبداللهی را نداریم. هنوز با بازیگر جدیدی قرارداد نبسته‌ایم اما احتمال اضافه شدن بازیگران کمدی سینمایی و بومی زیاد است که در هفته‌های بعد مشخص می‌شود.

وی در خصوص قصه فصل دوم «نون.خ» گفت: می‌دانید که فصل دوم سریال در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت. قصه در حال تکمیل شدن است؛ ماجراهای نورالدین جذاب و فضای جدیدی پیدا خواهد کرد.

تهیه‌کننده سریال «نون.خ» در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش گروه «نون.خ» بر کاری با محتواتر و جذاب‌تر است و از هیچ‌کوششی در این راه دریغ نمی‌کنیم تا «نون.خ 2» 25 قسمتی برای ایام رمضان شبکه یک سیما آماده نمایش شود و یک بار دیگر شاهد رضایت مردم ایران باشیم.

سعید آقاخانی که کارگردانی این سریال را هم برعهده دارد در نقش نورالدین خانزاده ایفای نقش کرد. حمیدرضا آذرنگ خلیل پسرعموی نورالدین و علی صادقی کاراکتر سیروس داماد نورالدین بودند. فریده سپاه‌منصور، هومن‌ حاجی‌عبداللهی، نعیمه نظام‌دوست، سیروس میمنت، سیدعلی صالحی، پاشا جمالی، شیدا یوسفی، ندا قاسمی، محمد زارع‌زاده، عابدین رضایی، حسین مرادی، نسرین مرادی، هدیه بازوند، صبا ایزدپناه، وحید قاضی زاهد، سیروس سپهری، سیاوش مفیدی و… در فصل اول به عنوان بازیگر سریال «نون.خ» حضور داشتند.

آنهایی که در سریال نون خ 2 نیستند
در این فصل با بعضی شخصیت‌ها خداحافظی شده است یا با منطق‌های روایی فعلا در قصه حضور ندارند و می‌توان با فرض ساخت فصل سوم، همچنان جایی برایشان در سریال قائل بود.
کژال: دختری که برای گرفتن حق پدرش پشت او ایستاده بود و البته گاه با اخلاق تندش برای خانواده دردسر هم درست می‌کرد، کژال با بازی صبا ایزدپناه با وجود استقبال مخاطبان از بازی او در سری اول مجموعه، در این فصل شخصیت نورالدین عنوان کرد حضور ندارد ولی تاکنون توضیحی برای آن در سریال مطرح نشده‌است.
سیروس: سیروس با بازی علی صادقی، همسر مرجان و داماد نورالدین شخصیتی با بلاهت بود که در کنار نورالدین قصد داشت در تهران قضیه بدهی‌هایش را راست‌ و ریس کند، اما عملا کاری از پیش نمی‌برد. این شخصیت هم با آن که نبودش در سری تازه تکذیب شده‌بود، حضور ندارد!
مه لقا خانم: مادرزن آقای نون خ، ‌مه‌لقا خانم زنی جدی و کاردان که این فصل دوم با خیرات دادن خانواده بعد از فوت او شروع می‌شود. به این ترتیب فریده سپاه منصور ، بازیگر این نقش در این سری حضور ندارد، ولی نبود فیزیکی این شخصیت سبب نشده پایش از قصه بریده شود. در بسیاری از سکانس‌ها با آوردن نام و یاد این شخصیت، شوخی بامزه‌ای شکل می‌گیرد.
بهنوش: دوست مرجان، زنی بی‌اعصاب و آرایشگری متمول که با پسرعموی نورالدین ازدواج می‌کند. با وجود آنکه در ادامه سریال حمیدرضا آذرنگ، ایفاگر نقش همسر او حضور خواهد داشت، نامی از نعیمه نظام دوست در تیتراژ «نون خ 2» دیده نمی‌شود.
افشه: یکی از شخصیت‌های متفاوت سری اول،«افشه» روحانی بود که هومن حاجی‌عبداللهی نقشش را بازی می‌کرد. انتخاب این بازیگر کمدی برای این نقش و همچنین ویژگی‌های جالبی که برای این شخصیت تعریف شده بود، باعث دیده شدنش در فصل یک شد.
در این سری اما به خاطر حضور حاجی‌عبداللهی در پروژه‌ای دیگر این شخصیت در «نون خ 2» حضور ندارد و به نظر می‌رسد با توجه به قصه این فصل، اساسا جایی هم برای بودن «افشه» تعریف نشده است.
مرجان: دختر دیگر نورالدین، مرجان با بازی شیدا یوسفی با فرزند و همسر ندانم‌کارش در تهران زندگی می‌کرد و در این فصل به بهانه تهران بودن حضور ندارد.

بیوگرافی و عکس های بازیگر نقش کژال سریال نون خ – صبا ایزد پناه

( رای: 0 امتیاز: 0 )

نوشته های مشابه